Autor Tema: Blokada EGR Ventila  (Pročitano 17485 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« poslato: Novembar 11, 2005, 01:29:15 pre podne »
znaci sve je pocelo ovako...



...
Citat
Takodje planiram da ovih dana po preporuci prijatelja, vlasnika Octavia-Taxi-ja, blokiram EGR ventil i da \\\"izbijem\\\" katalizator....Njegove Škode sa ovom izmenom i konstantnom vožnjom u gradu prelaze izmedju 450000-500000 km a mašine su i dalje bez

Van mreže Glogi

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Lokacija: nEw nOw
  • Karma: +0/-0
    • http://www.vw-club.co.yu
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2005, 10:16:22 pre podne »
ja sam to vec odavno odradio :evil:

bojan

  • Gost
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2005, 12:04:52 posle podne »
pa pricaj covece sta?kako?gde?koliko si dobio ako si nesto dobio?sta si izgubio ako se nesto izgubilo?

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2005, 12:29:04 pre podne »
ja sam danas bio kod mojih majstora koji mi odrzavaju kola vec skoro 10 godina i oni su potvrdili da je to dobro da se uradi i da je poduhvat veoma prost-mada verujem da cu ja morati pola motora da izvadim da bi to uradio :cry:
a evo zasto :shock:

TETAK

  • Gost
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2005, 08:46:58 posle podne »
Bio sam danas kod Dr.Boce u Arandjelovcu, malo radi upoznavanja a malo radi igranja oko EGR-a.

bojan

  • Gost
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2005, 09:15:09 posle podne »
ja danas menjam ulje i ja to sve lepo zavrsim kad reko daj da skinem crevo sa usisne grane da vidim da li se zaprljala i kad sam video bilo je  :roll:  zaprljano,umasceno,katastrofa sad ne znam da li je do goriva(\"par puta\" sipan obican dizel) ili je taj egr,steram mu ga!morace da ide na redukciju kao kod tetka!
Tetak jel ide bolje auto sada?

Van mreže Glogi

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Lokacija: nEw nOw
  • Karma: +0/-0
    • http://www.vw-club.co.yu
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2005, 10:23:51 pre podne »
boki,evo gde se kod mene nalazi EGR,skroz pristupacno,ne kazu dzabe da je ova serija motora najzahvalnija i najpouzdanija :?:




Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2005, 01:19:07 posle podne »
ha,jeli ti hoces da se pohvalis da si ofarbao motor  
dobro izgleda-sad ti je sve crveno i T i D i I :shock:  :roll:  :oops:
nego da pitam TETKA:
koliko te kostalo kacenje auta u VW posto ako mi se isplati ja cu cas da skoknem da to prestelujem i da mi urade to povecanje snage-nije opasno+1L  
ja sam joce zvao mog elektricara i on mi je rekao da netreba da se dira to auto ide normalno e sad sta ti mislis dali je bolje spreciti nego leciti ili da nediram nista???
pozdrav svima

bojan

  • Gost
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2005, 05:10:52 posle podne »
glogi pronasao sam ventil na istom mestu je kao i tebi samo je tvoj motor nekako za 90 stepeni okrenut u stranu nego moj u golfu meni su slova TDI okrenuta napred elem skinuo sam usisnu granu i  :shock: nisam verovao da ima toliko prljavstine moram obavezno da uradim redukciju egr-a ili cak i da ga potpuno zatvorim tako da power ako znas da skines usisnu granu skini i ocisti OBAVEZNO.Auto se skroz drugacije ponasa a ne dimi skoro uopste.

Van mreže Glogi

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Lokacija: nEw nOw
  • Karma: +0/-0
    • http://www.vw-club.co.yu
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2005, 09:12:48 pre podne »
Citat
glogi pronasao sam ventil na istom mestu je kao i tebi samo je tvoj motor nekako za 90 stepeni okrenut u stranu nego moj u golfu meni su slova TDI okrenuta napred elem skinuo sam usisnu granu i  :shock: nisam verovao da ima toliko prljavstine moram obavezno da uradim redukciju egr-a ili cak i da ga potpuno zatvorim tako da power ako znas da skines usisnu granu skini i ocisti OBAVEZNO.Auto se skroz drugacije ponasa a ne dimi skoro uopste.


pa pazi brate meni je nedavno puklo to usisno crevo,bila je pukotina jedno 5 mm,na samoj ivici selne,auto mi nenormalno dimio,nije isao ni za qrac,a majstor mi bio na godisnjem,nijedan drugi nije uspeo da provali sta je dok se on nije vrati sa godisnjeg

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2005, 01:36:02 posle podne »
aha pa zato ti je pusio auto kao lud na prvom VW skupu i zalio si se da nece da ide  
secam se vrlo dobro :wink:

TETAK

  • Gost
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #11 poslato: Novembar 16, 2005, 11:17:07 posle podne »
Meni je to Dr.Boca sa CB foruma uradio fraj.Platio sam samo aditiv za gorivo koji sam gore pomenuo!Koliko je blokada EGR-a potrebna ilustrujem

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2005, 12:06:51 pre podne »
e pa onda necu da razmisljam i imam to da izvadim ovih dana samo da mi se ukaze prilika :wink:
a kad budem bio u prilici finansiski i vremenski skoknucu do cacka pa cu da uradim taj mali tuning od 6-7konja-jebes jedan litar vise(izvinjavamo se na izrazavanje  )
a i neskodi da malo pogledaju po sistemu sta nevalja :wink:
pozdrav
hvala na informacijama

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2005, 05:45:17 posle podne »
evo ljudi da vam saopstim rezultat danasnjeg rada
Operacija uspela,pacijent mrtav :roll:  :evil:  
skinuo sam EGR ventil i prvo sam posmatrao kako to sve izgleda i mogu vam reci da i nije bio toliko zapusen ali ipak sam ga zatvoriju uz pomoc novcica od 20din  
kada sam upalio auto odmah sam primetio mirni rad motor i kad sam obrnuo jedan krug primetio sam i se motor bolje odaziva na gas i da je turbo rupa drasticno smanjena verovatno zbog toga sto izduvni gasovi sad idu direkno na turbinu tako da vam mogu samo reci da uradite to :wink:
PS:katalizator necu da diram jer mislim da jos nema potrebe
pozdrav

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #14 poslato: Novembar 21, 2005, 09:30:08 posle podne »
mamicu mu da prostite i taj EGR, kod mene na dvojci je drugaciji malo ali shvatio sam poentu. O dizelima sam mislio da znam mnogo, ali taj fucking EGR niko mi nije nikad pomenuo. Samo sto kod mene koliko vidim ne moze da se tako lako otvori, ali ako ne nadjem rjesenje, ima da nabijem chep, ili ti kajlu u crijevo pa kud puklo. jel zna neko kako se to radi na dvici golfu, ili ima neke slike rada, ako ja uspijem da to rijesim sam postavicu slike.
E bas sam bosanac, ja mislio jos da to cuva motor
U stvari ako je ovo cudo sto sam ja krstio kao EGR uopste to za sta ga smatram, i ako to ima kod mene, uglavnom ovo cudo vraca gasove nazad to vidim
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #15 poslato: Novembar 25, 2005, 10:19:41 posle podne »
e kakav kukavni egr na golfu 2, ja veca budala sto sam povjerovao, toga jednostavno nemaaaa,92 nisu nijemci jos toliko vodoli racuna o eko zastiti, pa su smisljali pametnije stvari a ja shaban mislio od ventila za ogranicavanje pritiska da je taj egr, u stvri prvo sam mislio da je ono ispod turbine cudo sa onim rebrastim dijelom, doduse ni sad ne znam sta je to, ali nije taj egr sigurno, jer iz te budzevine izlazi sano vod ulja koji napaja usisnu turbinu sa uljem, sta li je to , ko zna
a ubio sam se ko nijemac i poskidao i usisnu i izduvnu granu , a one budjave c prstenove koji vezuju izduv sa turbinom moram nekako da rijesim pod hitno, lakse motor izvaditi nego skinuti i postaviti ta dva drzaca.
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #16 poslato: Novembar 28, 2005, 07:10:25 posle podne »
polako stari moj, niko se naucen nije rodio, ja nisam vodoinstalater, nego oficir, i sam sam rasturao motor od 38 800 ccm, malo li je, pa sto ne bi i golfov, cak sta vise, lakse na njemu nego na zastavi odraditi sve.
polako, ucimo, pa zar nije to svrha forume, niko se nije naucen rodio, e sad sto ne znam za egr, vidim da nisam jedini, i da skoro niko i nije znao za njega, radio sa mnogo motora na golfu, ali nikad se nisam zanimao sa tim dijelom, grane i turbinu jednostavno skinem i odvojim, ne cackam, ali sad znam i da nema egr, sto je novo iskustvo
ne zamjerite,skrenuh sa teme, ali polako, vraticemo seeeeeeeee
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #17 poslato: Decembar 02, 2005, 01:54:02 pre podne »
Ima li taj EGR ventil i na benzincu 1.8 turbo?
Skoro sam zamijenio filtere,svjecice,izbio katalizator,ali opet mi ne radi bas kako treba.Doduse mnogo bolje ide,ali malo nemirno radi. :!:

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #18 poslato: Decembar 02, 2005, 02:20:46 posle podne »
pa po tome sto je tetak objasnjavao mislim da nema a i po mojim iskustvima isto mislim da nema

Van mreže plavis

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 42
  • Lokacija: Apatin
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Bora
Blokada EGR Ventila
« Odgovor #19 poslato: Decembar 03, 2005, 12:37:03 pre podne »
Jel zna ko kako se reprogramira EGR pomocu AUTOTAP ili VAG-COM. U pitanju je Bora TDI , 74kW, ATD motor (PD)?