Autor Tema: Akumulator isprazni skroz za 4-5 dana , vuce struju cudno  (Pročitano 905 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ETX

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 28
  • Lokacija: Kumanovo,Makedonija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • licno i personalno
  • Auto: Audi A3 8PA 2.0 TDI 16V 140 KS
Akumulator isprazni skroz za 4-5 dana , vuce struju cudno
« poslato: Januar 17, 2024, 06:21:49 posle podne »
Pozdrav drugari. Citao sam druge teme , svi su slicne , ali nijedna ista pa reko da pitam iznova. U pitanji je Audi A3 8PA 2.0 TDI 2006 god. Akumulator nov Topla 75Ah 760N od pre 8 meseci. Letos kad je auto stajao 5 dana mi je ispraznio skroz i opet sad oko nove godine. Od bitnih stavki:
- iskljucen egr remapom i mehanicki blokiran , klapna ne radi ALI ecu cita gresku , obrisem i nema check engine ne pojavi se nikad (od pre 2 god. i sada nikakav problem)
- sve fabricko na njemu sem:
 *led sijalice svuda po autu specijalne za canbus nema greske svi rade odavno vec super tako sam ga uzeo problema nema od prvog dana do sad
 *rikverc kamera , koja je bila povezana sa dodatnim monitorom napred kabel vga sproveden skriven u stubovima i krovu do gepeka ( ona je uzimala struju preko releja po semi kad ubacis u rikverc od rikverc svetla i tako to bla bla sve super ) , vise nije radi ispitivanja gde vuce struju akum. jer mi to bilo najsumnjivo
 *taj monitor i Bluetooth modul koji je ubacen u fabricku multimediju(rns-e sa navigacijom) na mesto gde je aux..tako da kad pustim aux source preko blue pustam muziku..ova dva aparata uzimaju + od 5A osiguraca za airbag koji radi samo na kontakt , minus ili masu za monitor sam uzeo od neki srafcic , drugu za Bluetooth od radija sam nasao zicu koja ide do radija od akum to mi bilo blize jer ima iza radija gomila kablova jer fabricki ima tv tuner (av interfejs modul neki pretvarac slike zvuka pitaj Boga dzekova i kablova)u ladici koji radi , ali ga ne koristim.

Auto vuce struju od cak 2.5A (minus od akum i minus klema), kad odstoji i sve zakljucim pogasim, a sa tom potrosnjom drzi 4 dana pali 4og dana bez problema. Nosio kod auto elektricara kaze nije moguce , ispitivao i nije pronasao nista. Ja sam ispitivao ali nisam vadio osigurace nego merio pad napona i nigde nema veceg pada napona od 0.002 na po neki osigurac. Svuda su zice dobro spojene , izolirane , da je minus negde izgoreo bi osigurac ali nema takvog. Za klapnu sto sam napomenuo ne cuje se zvuk kad se ugasi auto na taj 4pinski dzek dal tu vuce ne znam sumnjam..monitor i blue su na kontakt..kamera iscupana..radio ima svoj 15A osigurac iza ali uvek ima struje u njega i bez kontakta se moze upaliti na dugme, mada kad izadjem iz auta izgasim na dugme plus kontakt nema kljuc ne bi trebalo..Ne znam kako drugacije ispitati , na sta posumnjati , ako ima neko neki savet ili slican problem resio bice dobrodosao.

P.S. Ne radi mi od skoro sirena visokog tona,na vcds nema greske, vozacki prozor samo kad se dize ima cudan zvuk ko da je sajla ispala iz lezista cvili po malo i mozda sporije se dize ko da glavi nesto (imao folije odlepio sam mozda negde zaostala zguzvala se..?), ali radi...sumnje svuda  :31 Izvinjavam se na sirokom opisu  :84

« Poslednja izmena: Januar 17, 2024, 07:13:30 posle podne od strane ETX »
molim lepo