Autor Tema: Čišćenje turbine  (Pročitano 5802 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Čišćenje turbine
« poslato: Januar 19, 2012, 02:17:08 posle podne »
Pošto sam pre par meseci sam očistio izduvnu granu i EGR, ostala mi je još turbina. Da li ima neko ko bi mogao malo da me uputi u taj proces, da li je komplikovan, imam li da pazim na neke pipave stvarčice ili se radi o tipičnom odvrni-skini-očisti-vrati-zavrni sistemu biggrin. Ne mislim to raditi sada nego nekad u februaru kada prođe ispitni rok i razlog nije taj da mi je žao dati 40-70 jevreja majstoru nego bi voleo da sam održavam svoje auto koliko je god to moguće.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Čišćenje turbine
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2012, 02:26:08 posle podne »
Jel gubi auto snagu, jel imaš nekih problema u vožnji ?
Земунчанин

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Čišćenje turbine
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2012, 02:31:28 posle podne »
Čini mi se da se malo ulenjio, a i prešao je dosta pa bi voleo malo da mu malo olakšam život ako mogu.
Evo ima ovde par slika kako je izgledala izduvna pre i posle čišćenja, pa kontam ako su ona i egr bili u takvom stanju turbina je garant još u gorem http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=29777.20

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Čišćenje turbine
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2012, 02:41:36 posle podne »
Pošto se baviš mehanikom bolje bi bilo da imaš nečiju asistenciju, ko je turbinu skidao i čistio da ne otvaraš sam...(samo montaža/demontaža je 50-60 e, a remont je mnogo više, imaš na forumu teme sa turbinom pa malo potraži)...
Moj ti je savet da ne čačkaš ništa ako auto nema ''tegobe'', ako ti ne izgubi snagu odjednom(isključi se turbina) ili ti na dijagnostici ne pokazuje ništa...nemoj je čačkati, već malo teža noga na gasu, vožnja u višim obrtajima da turbo izbaci čađ...
A ako baš hoćeš remont u specijalizovanom servisu košta od 200 e pa naviše zavisi u kakvom je stanju...
Земунчанин

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Čišćenje turbine
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2012, 02:50:26 posle podne »
Zato sam se sada bacio u edukaciju oko toga, da ne bi izleteo kao ždrebe pod rudu pa da zeznem stvar biggrin
Čini mi se da joj je remont suđen, jer sam skontao da ima ulja u crevu ka interkuleru, ali bi svakako voleo malo da se upoznam s turbinom, onako malo intimnije biggrin, zanimljiva mi je opasno  tapsac
EDIT: Hvala na savetu cheers

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Čišćenje turbine
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2012, 03:41:04 posle podne »
mozes je ocistiti sam, al mislim da je bolje da je odneses u neki servis jer je moguce da se i geometrija malo poremetila...a to ne mozes da nastelujes sam...
ukoliko sam radis, obavezno pogledaj dal ima horizontalnog il vertikalnog lufta...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Čišćenje turbine
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2012, 05:24:41 posle podne »
Dragan u Uzicu, jedan od boljih u Srbiji od servisa za turbine. Meni je zamenio jedan propeler na nov, uradio geometriju, ocistio turbinu i sve to za 6000din. Poslatamu je bila brzom postom.  mahac
Boban-Rus