Autor Tema: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2  (Pročitano 8255 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jovankeba

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« poslato: Mart 10, 2011, 01:57:06 posle podne »
pozdrav svima,zeleo bih da vam izlozim svoj problem,pa ako ima voljnih da mi pomognu :):):) predstavio sam se u prosloj temi....da pocnem...problem je poceo pre vise od godinu i po dana kada sam sa autom sleteo s puta i zavrsio u brazdi...odslepan je kod majstora koji je ustanovio da je od udarca pukao aluminijumski nosac motora iskrivljene su viljuske,prednji rubovi su bili krivi....u sledecih dva meseca zamenio sam viljuske,selen blokove kugle,krajeve spona,traverznu(odnosno ramena) i prednju i zadnju (i manju i vecu ),zatim sve zglobove do menjaca,i do tocka,obe poluosovine,sve nosace motora,prednji vezni lim,branike,farove,nove gume i druge celicne felne...otisao na centriranje ,....posle toga auto je ofarban i ne vuce ni u jednu stranu,super ide....medjutim problem je sledeci levi tocak mi stoji krivo(nagib tocka je los) ...tj isturen je prema van(znaci levi stoji ovako / a desnii | ) to se vidi odokativno,kad se malo bolje zagleda u nagib tocka...bio sam kod svakakvih majstora...jer mi je za tih godinu i po dana 4-5 puta ispala leva poluosovina iz homo zgloba do tocka...kazu neki mozda su mu pomerene dimenzije ili sta vec.da odem kod nekog limara da ga skupi itd...medjutim pre desetak dana odem kod majstora koji kaze kriv mi je rukavac(tj,glavcina ) tamo gde se kaci amortizer i viljuska....pa da kupim to sve komplet zajedno sa nekim lezajem i da dodjem kod nejga....kaze da na nekim autima na amortizeru ima stelovanje tog nagiba ali kod mene nema...da li je neko imao slican problem i sta bi mi preporucili sem da se resima auta?  biggrin by the way auto je u dolicnom sytanju benzinac 1.6 sa 75 ks...vuce ko lud,ima plin malo trosi...dosta sam sa njim presao i dosta delova zamenio...tako da mi se ne uzima neki drugi auto...jer sam u ovaj ulozio dosta i zeleo bih da resim ovaj problem....hvala na predlozima i odgovorima ...veliki poz

Van mreže Overkill

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2011, 02:21:41 posle podne »
Pa vrlo moguće da je rukavac kriv. Prošle godine imao sam čukanje...lik se zabo u mene tj. u prednji levi točak i iskrivio mi je rukavac i amortizer. Točak je isto tako stajao. Medjutim čudi me da to ni jedan majstor do sada nije primetio  blink

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2011, 04:31:47 posle podne »
ako ti je trap radjen limarski posle sletanja mozda ti trapovi nisu vraceni na meru.

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2011, 10:31:13 posle podne »
Vrlo moguce da mu je to. I da onda u krivini izleti poluosovina mahac
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže jovankeba

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2011, 11:33:34 posle podne »
ne znam stvarno,ne ispada cesto..ispala mi je poslednji put na nekom jako neravnom i grbavom putu kad sam smotao pun levi,a pritom je nesto lupilo u amortizeru...rekose mi da je to aksijalni lezaj amortizera ili solja amortizera....sad se amortizer cuje da tiho lupka pri malom gasu po rupama  bonk

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2011, 01:04:06 pre podne »
Dok sam citao, odma sam pomislio glavcina, ali sto neko rece, cudno da niko o majstora nije primetio. moguce je i da je limar ravukao lose. glavcina se najcesce krivi od bocnih udaraca, a ti znas najbolje sta si sve pokupio kad si izletao (ili ne znas  wacko) i krivi se zajedno sa amortizerom. meni se desilo da isklizam u krivini i udarim bocno tockom u trotoar, iskrivim felnu, glavcinu i amortizer. takodje sam imao bocni udarac pri sudaru na raskrsnici, tacno u tocak i krilo i razultat je bio isti. oba auta golfovi mk1 i mk4

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2011, 01:12:44 pre podne »
moja preporuka nadji nekog limara mislim da ih i ovde ima dobrih koji ima sablon za golfa 2,pa neka ti ga premeri.mislim na trap  clap.ako je to u redu onda da se ide dalje.posle proveri poluosovinu,mozda je stavljena neka fals,pa je kraca nego sto treba.

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2011, 01:29:35 pre podne »
ja prvi put cujem da je nekome ispala poluosovina iz homokinetickog zgloba, sve mi lici na to da ti je kraca poluosovina i da ti je kriva glavcina ako ti tako stoji tocak, moja keva imala bocni sudar direkt u tocak i glavcina i amortizer se iskrivili
a poluosovina na celu ima osigurac i kada se gurne u zglob ona se osigura u njemu, malo mi je cudno to da ti ispada poluosovina

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2011, 01:33:42 pre podne »
e pa osigurac ne zakljucava jer zglob ne stoji pod pravim uglom u odnosu na osovinu. kriva glavcina, logicno da ispadne kad smota pun ili od drmusanja nekog.
Kako sam glup! Idi na optiku!
« Poslednja izmena: Mart 11, 2011, 01:43:51 pre podne od strane lubarda »

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2011, 01:43:22 pre podne »
nema veze da li stoji pod pravim uglom ili ne, i da je glavcina kriva poluosovina mora da se osigura jer se krst u zglobu unutra pod odredjenim uglom savija u krug, za recimo nekih 30 stepeni zglob moze da se nakrivi i poluosovina mora da ukopca kada se montira zglob.

Izmedju ostalog kako si vracao poluosovinu nazad, ako si na licu mesta onda ti je 100% kraca poluosovina jerje to nemoguce na licu mesta

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2011, 01:47:57 pre podne »
Svaka cast, u pravu si.

Van mreže jovankeba

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2011, 01:46:12 posle podne »
nije kraca poluosovina 100 posto jer sam kupio istu kao staru ,merili smo je ista je skroz,skinuli smo sa golf 2 92 god.tas istog kao mog....gledali smo i nutove na poluosovini,nisu osteceni....nije osovina na licu mesta vracana...kupio sam novi zglob,skinuli smo centralni sraf sa ovog starog zgloba...montirali nov zglob....stavili seger kako treba...uglavili poluosovinu...sve to na kanalu...drug automehanicar mi je radio....i on je posumnjao da je kriva glavcina(ili rukavac)ili kako se zove taj deo vec gde se kaci amortizer ....pa zato tako stoji tocak...

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2011, 02:03:56 posle podne »
burazere idi na optiku da ga snime

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #13 poslato: Mart 11, 2011, 04:51:59 posle podne »
cekaj jel tebi ispala poluosovina iz zgloba ili ti je otisao zglob pa je izletela poluosovina sa sve onim krstom?

Van mreže jovankeba

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #14 poslato: Mart 11, 2011, 11:12:06 posle podne »
zglob uvek ostane u mestu,neostecen samo izleti poluosovina...a kad smo izvadili seger bio je bas rasiren i i dosta deformisan...nije puko...ali je imao neki cudan oblik...a nov zglob sam kupio jer sam pomislio da mozda ovaj nije kvalitetan...pa sam uzeo najskuplji da vidim sta ce da se desi...zasad sam presao oko 500 km i jos nije ispala poluosovina iz njega...ali nervira me to sto vozim sa strahom,moram sto pre da resim ovaj problem   bonk da li mozete da mi preporucite nekog dobrog limara da mi pregleda dimenzije a da je sa ove strane pancevackog mosta...tj da ne prelazim pancevac sa neispravnim autom i ulazim u grad(jer sam iz panceva )...

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2011, 11:20:01 posle podne »
imas pantera na poslednjem skretanju za borcu od beograda kad dolazis, znaci poslednji ulaz za borcu sa zrenjaninca, zadnji semafor, skrenes i posle 100m imas sa leve strane baju sto ispravlja totalke. ali nisi mislim da ce ti optika najbolje reci jel ti kriva glavcina.to limar ne zna. one je za dimenzije.

Van mreže jovankeba

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2011, 11:36:49 posle podne »
axa...hvala ti lubarda...mozes li da mi preporucis nekog opticara??? nisam bio ni kod jednog

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2011, 11:47:06 posle podne »
e pa jbga... promenio si ceo trap, a nisi bio na optici.. bilo gde idi, ima ih gde oces. nije cudo da ti tocak stoji ukoso.

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2011, 12:07:57 pre podne »
kako optika moze da mu vidi jaeli kriva glacina ili ne.oni samo gledaju spone,da nema lufta u letvi i kuglama i ostalo sto je bitno za centriranje trapa.neznam kakve oni veze imaju sa glacinom.idi ti lepo na sablo,jer po svemu sudeci tebi trapovi nisu u osi.

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: ispadanje poluosovine iz zgloba vw mk2
« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2011, 12:16:00 pre podne »
oni centriraju trap. podesavaju da tockovi stoje paralelno, zar ne? vide na uredjaju sva odstupanja i ako je glavcina kriva, tesko mogu da ga centriraju i reci ce mu jel u njoj problem ili u necem drugom. zar nije tako?