Autor Tema: vw bora lupkanje u prednjem trapu  (Pročitano 2326 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dusann

  • VW Početnik
  • Poruke: 131
  • Age: 39
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw bora 2.0 Golf 4 1.4
vw bora lupkanje u prednjem trapu
« poslato: Mart 21, 2013, 08:21:56 posle podne »
Imam problem e sad dal je mali ili veliki ne znam, pri laganom prelasku preko neravnina mi se cuje u prednjem trapu ono karakteristicno tiho "krk-krkk-krk" ne znam kako da ga docaram drugacije i to do juce nije bilo, danas se javilo popodne kad je udario ovaj pljusak u Nisu badmood, da napomenem da sam pre nekih 3 nedelja promenio komplet diskove (prednje i zadnje)+ plocice isto (prednje i zadnje), kocionu tecnost,pogace amortizera sa lagerima, prednje pastetice (selen blokove) i levu i desnu jabucicu, i gumice balans/stangli (original kupljene u Autokomercu u Nisu) sve ostalo je bilo navodno ok i stabilizaori i krajevi spona itd,od tog servisa auto je stajao u garazi svo vreme vozen je prekjuce, juce i danas se to javilo po ovom pljusku. Na ravnom putu se nista ne cuje,ne bezi u stranu kad pustim volan,kad ga cimnem naglo levo desno u toku voznje ne cuje se nista utegnut, kad u mestu vrtim volan (upaljen ili ugasen) nema da lupka nista, ne znam sta bi moglo biti....  :huh: Da li pogace nisu lepo nalegle sta znam da ne lupam sad otkud znam  wacko.  Hvala unapred  mahac
« Poslednja izmena: Mart 21, 2013, 08:33:06 posle podne od strane dusann »

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2013, 02:35:52 posle podne »
Te gumice balans stangli sto si mjenjo skripe, vjerovatno nisu podmazane kad su stavljene, na svim skoro golfovima se to cuje. mozes slobodno da vozis, a i problem se rjesi za 2 minuta, spric i igla, i podmazu se malo i tjeraj.

Van mreže dusann

  • VW Početnik
  • Poruke: 131
  • Age: 39
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw bora 2.0 Golf 4 1.4
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2013, 02:38:35 posle podne »
Ne skripi nego onaj zvuk krkk-krkk, pre zamene gumica je skripalo,a gumice su one tzv budjave sto imaju na sebi onaj kao beli prasak, uzete u Autokomercu original.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2013, 06:24:40 posle podne »
Mislim da su ipak one, pod uslovom da je ostalo sve vraceno u prvobitno stanje( opruga amortizer)

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2013, 08:57:57 posle podne »
* ono karakteristicno tiho "krk-krkk-krk" *
A kakvi su ti homokineticki zglobovi? To je karakteristican zvuk kad oni stradaju....  bicedobro
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže dusann

  • VW Početnik
  • Poruke: 131
  • Age: 39
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw bora 2.0 Golf 4 1.4
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2013, 12:50:30 pre podne »
Za homokineticke zglobove je karakteristicmo kad smotas pun levi ili desni i krenes da pocne da lupa, kod mene to nije slucaj, u svakom slucaju auto ide sutra na kanal pa cu videti  mahac

Van mreže dusann

  • VW Početnik
  • Poruke: 131
  • Age: 39
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw bora 2.0 Golf 4 1.4
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2013, 06:49:35 posle podne »
Desna pogaca izgleda nije nalegla bila lepo, sad vise nema da se cuje ali smo ustanovili da prednji desni amortizer (a samim tim znaci i levi bi trebalo da se menja) u neko dogledno vreme,sta uzeti:  KAYABA su 5500 din kom, SACHS su 5200 din kom a BILSTEIN SU 3800 din kom?

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: vw bora lupkanje u prednjem trapu
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2013, 09:01:07 posle podne »
Ako verujes da je original kupi Bilstein, a ako sumnjas onda kupi Kayaba, otprilike bi to mogao za sada da ti kazem  mahac
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.