Autor Tema: Golf 2 migavci slabo uocljivi  (Pročitano 1641 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Golf 2 migavci slabo uocljivi
« poslato: Avgust 24, 2023, 11:52:06 pre podne »
Pozz, imam potpuno isti problem kao ovaj lik na nekom drugom forumu pa kopirah njegov text...
Pozdrav,
Da li se neko od vas susretao sa problemom da se žmigavci na golfu 2 starije generacije (do 1989) slabo vide, tačnije oni rade ali ne maksimalnim kapacitetom sijalice, jednostavno nema dovoljno struje na sijalicama iz ne znam kog razloga. Pošto sam malo detaljnije to analizirao uočio sam da svi golfovi dvojke generacija posle 1988 godine nemaju taj problem i žmigavci im odlično rade čak i kada se priključi prikolica ali ne znam šta im je modifikovano u odnosu na prethodne serije golfova.
Pokušao sam sa pojačavanjem mase sa akumulatora direktno na sijalice ali to ne mijenja stanje i dalje se slabo vide i to svaki žmigavac podjednako slabo. Nešto su jači kada rade pojedinačno samo lijeva ili samo desna strana i odnosu na sva četiri ali i pojedinačno strane ne rade maksimalnim kapacitetom. Imaju identične releje koje sam mijenjao sa golfa 1986 na 1989 ali i dalje se na golfu 1989 odlično vide a na 1986 slabo.
Jedina razlika laički uočljiva je da golf 1989 ima "debele" ručice žmigavaca ( ne znam da li ima i jače kontakte u njima) i dugme za sva 4 žmigavca kod 1989 serije je na volanu dok je kod starijih serija ovaj prekidač na kontrolnoj tabli.

Da li je neko uspio riješiti ovaj problem? Da li možda serija posle 1988 ima nešto kao dodatne releje ili nešto slično?

Kod svih električara kojima sam se obraćao svi kažu "pa eto rade, dobro se vide" ali nije to to, oni se vide u garaži i po noći ali po danu mi sviraju drugi jer zaista kada otvorim žmigavac i posmatram sijalica radi nekih 50-60% kapaciteta, ne pali se maksimalno kao što je to slučaj kada je povežem na akumulator, dok kad naidejm na golfa 2 bez leptir stakala (novija serija) žmigavci se odlično vide.
Unaprijed hvala na odgovorima! :)

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 2 migavci slabo uocljivi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2023, 10:06:17 posle podne »
Masa je problem.
Nadji koja je zica za masu na stop svetlu, iseci je i zakaci na neko drugo mesto.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Golf 2 migavci slabo uocljivi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2023, 11:22:45 posle podne »
Nije to masa u pitanju, ja sam sve to probao svojevremeno, čak sam i lemio sijalicu sa dva vlakna, pa sam kupio providna stakla i žute sijalice... ali bezuspešno.
Jedan električar mi je rešio problem tako što je u kutiji osigurača premostio struju i posle su radili punom snagom.
Dakle, na automat žmigavaca nije dolazila dovoljno jaka struja. U kutiji osigurača su korodirali kontakti i one male veze su se stanjile pa tu gubi napon.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 2 migavci slabo uocljivi
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2023, 12:13:35 posle podne »
Ja sam kod mene na passatu b2 tako resio problem.