Autor Tema: Audi A6 nemiran rad motora  (Pročitano 556 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže audi21

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Velika
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi c6 a6
Audi A6 nemiran rad motora
« poslato: Mart 17, 2024, 08:45:05 posle podne »
U pitanju je Audi A6 c6 2.4 2006. godiste 130kw, benzin i lpg. Patnje su pocele prije tjedan dana, koliko je bitno za pricu ili nije, ali stajao je upaljen cca 15ak minuta, nakon toga krenuo, javio je gresku na konzoli nesto vezano za parking ali ignorirao sam i nisam procitao do kraja jer sam mislio da je zato sto je stajao u mjestu, normalno vozio par minuta, nestalo je plina, prebacio se uredno na benzin, i od toga trokira i jako je nemiran u leru. Znaci samo iskljucivo u leru. Kao da je kriva smjesa benzina i zraka. Dijagnostika je rekla greska senzora bregaste i sagorijevanje u 1.,2. I 3. Cilindru.
Nakon toga promijenjen senzor bregaste, dizne, sest svjecica i četiri bobine, uljna pumpa. Sve bez ikakve promjene. Mehaničkih ostecenja na motoru nema, sve djeluje ispravno.
Kad sam promijenio usisnu granu, doslo je do male promjene. Ali ono sto sam tad primijetio je ovaj senzor koji i kad se iskljuci i ukljuci ne vidi se nikakva promjena. Probao sam mehanicki zakrenuti ovaj uzor u sredini dok motor radi i nema promjene. Da li taj senzor treba tako funkcionirati ili je neispravan? I opcenito ima li tko kakvu ideju sto bi mogao biti problem jer mi ponestaje ideja.
https://i.postimg.cc/5yXFsWFr/IMG-20240317-104642.jpg