Autor Tema: Pranje, poliranje, wax....  (Pročitano 166770 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #160 poslato: Septembar 06, 2011, 06:11:20 posle podne »
Peglom i novinama. . . beer

Van mreže kiza91

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1346
  • Age: 32
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • vw rulez
  • Auto: Bugatti Veyron
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #161 poslato: Septembar 06, 2011, 07:21:06 posle podne »
uff jel radio to neko??prvo cu probam ledom,ako ne onda tako mada se bojim  wacko

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #162 poslato: Septembar 06, 2011, 08:02:29 posle podne »
Jesam ja , sa kozne jakne. ..  samo ne ostavljaj peglu dugo pri kozi i polako. . .  Sa ledom vjerujem da ces ostetiti kozu malo, jer kad je budes strugao zvaku , sastrugaces  i koze. . 

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #163 poslato: Septembar 06, 2011, 08:37:51 posle podne »
Krenuh da citam temu al mi se nesto nije dalo bas svih 9 strana da citam.
Poliranje.... moze da se ispolira ogrebotina koja nije probila lak, sve sto je doslo do baze (NE DO LIMA) nema vajde polirati.
Ogrebotine kao sto je neko spomenuo zasmirglati sa 2000 vodenom ali do jaja paziti da se ne probije lak.... posle isto sa 2000 osmirglati malo u krug oko ogrebotina... mada kod vecine se osmirgla ceo deo... smirglanje na vodu i sa celim dlanom smirglu pritiskati ( ivice smirgle poviti da ne prave riseve). posle te 2000 smirgla se sa 3000 tzv DRAJZEK (3M), mi kacimo na rotaciju tako da bude lepo i ravnomerno.... G3 pasta je odlicna pasta i za G3 ide voda.... ali kap do dve na sundjer se kapne.... neko je spomenuo neko veliko prskanje po autu, verovatno je nalio vode podosta. G6 paste imaju koje idu bez vode, a ima i kojima se dodaje isto malo vode.... NOV sundjer, tvrdji koristiti i povremeno ga kompresorom izduvavati ( gromuljice paste koje se skupe na sundjeru hoce da ostavljaju tragove, prave problem), a i povremeno sundjer skratiti radi istrosenosti. nakon G3 i G6 dovoljno je auto preci jos jednom antihologram pastom i to je full. Sto se tice voskiranja ja sam izrazito protiv toga.... dosla nam je jednom neka KIA sto su je u perionici voskirali i ebala nam je sve po spisku.... neda se polirati, razvlaci pastu, mulja je, neda se izbrisati... uzas.... u FARECLA pasti ima vec kao neki vosak.... kad poprskate vodom posle poliranja po autu ona onako bezi,.... stvaraju se krupne kapi i sl.... dok kad se polira nekim pastama voda ne bezi tako s auta.... to su paste za poliranje celika i sl.... NISU SVE PASTE ZA AUTO :)
Sto se cene poliranja tice.... farovi 20ak eura ( SPOLJA ) ako se otvaraju da bi se ocistili iznutra i ispolirali u fulu to ide i vise zavisno od modela... nekima treba skidati branik i bla bla da bi se to sve uradilo....
Poliranje auta, naravno zavisi i od velicine auta, stanja boje, a i same boje. Nije isto polirati Belu, metalik sivu i crnu boju bez kristala.... na beloj i sivoj metali ne primecuju se hologrami i sl dok na crnoj i u sustini tim tamnim bojama svaki se vrag vidi.... treba da se glanca do besvesti, iskljucivo novi sundjeri da se koriste, i dooooobro antihologramom posle polirati.... mada crn auto je osudjen na holograme... posle 2-3 pranja dobice ih od sundjera u perionici.
I tako.....
I poliranje se radi po potrebi.... nema veze dal je proslo 6 meseci, godina ili dve.... ako je neko polirao auto da bi izvukao neke ogrebotine i sl... ja mu ne preporucujem da polira ponovo iz istih razloga jer je vec prvi put dosta istanjio lak.... sledece poliranje ce dovesti samo do probijanja laka i to je onda vec deo za farbanje.
A sve ovo treba da radi neko ko ima iskustva... igraju se delije majstora, pa naprave brlju, pa posle kuku le, ku ku le leee..... da ne pevam dalje... ahahah....
E pozdravljam vas.... ja imam drugi problem, pa htedoh naci temu za to al mi ova zapala za oko, pa morah i ja nesto napisati....
Ko je za poliranje nek se javi, ja nemam nista protiv :p

Van mreže Cokilio

  • Cokin
  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 262
  • Age: 37
  • Lokacija: Banja Koviljaca
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #164 poslato: Septembar 06, 2011, 08:41:49 posle podne »
@vladar .....svaka ti cast.svako poliranje skine sloj laka!auto treba polirati samo kad se zenis ili kad prodajes biggrin.ko hoce da skine ogrebotne sa auta nek poilira ako mu smetaju.
Dobar ti taj Mercedes,al sam' da mu je fordov motor !

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #165 poslato: Septembar 06, 2011, 08:45:54 posle podne »
Ma imam bre sve i uzeo sundjere svaki posebno, plavi sundjer za jace ogrebotine, crni za holograme i silent posto je sundjer za ultra fine... ma ja nijesam corav  biggrin vidim nije ih bilo, kad sam poceo da susim stvorili su se hologrami...
Citam sad i ovo.... sa poliranjem mora da se pazi.... kad se polira jedan deo ne sme se dovesti do velikog pregrevanja laka inace lak pregori i desava se bas to sto spominjes.... ti ga ispoliras, on se extra sija... sutradan usakne, povuce holograme, svasta..... znaci iz vise puta polirati deo, ne pregrevati ga... i praviti pauze da se hladi deo...
A moguce i da su ti u perionici malo sundjerima napravili holograme....
Poz :p

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #166 poslato: Septembar 07, 2011, 11:26:03 pre podne »
@vladar svaka cast...  beer

samo sto ja vise ne koristim fareklu G3 bas zato sto ide na vodu,userem celu garazu a i prska svuda po kederima i plastikama,posle ti treba vremena za pranje isto koliko i za poliranje...  biggrin probaj 3M paste za poliranje na suvo,ja nisam verovao da ima nesto bolje od farekle,pa sam se iznenadio... nema prskanja nema nicega,samo prasina koju povremeno izduvas pistoljem... uostalom mozda si vec probao...  ;)

Van mreže PERKE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #167 poslato: Septembar 27, 2011, 09:42:41 pre podne »
Vidim da se svi razumete u poliranje, za razliku od mene, nije bas da nemam pojma ali za razliku od vas dosta slabije  :huh: ali evo mi prilike da naucim kako to sve ide. Posto nemem uslove za poliranje kola,(na ulici ne mogu to da radim) da li ima neko iz bg-a ko to radi, ja imam dosta ogrebotina, i traku na siberu koju sam zalepio kada mi je voda ulazila, koju nikako ne mogu da skinem, (valjda zapekla od sunca :angry:) i sa strane od fabrickih nalepnica-oznaka modela. Koliko bi me kostalo strucno poliranje auta, da bude kao iz fabrike  :rolleyes: i da li se neko do vas bavi time ili samo radite svoje automobile.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #168 poslato: Septembar 27, 2011, 03:56:32 posle podne »
prvi pitanje sto ne mozes na ulici ?.. sao ti treba kabal i flasa sa vodom:)

trabalo bi da okacis slike da se vidi konkretno sta je i kako je .. pa da ti neko kaze sa moze i sta da ocekujes .. samo ako ti je tamna boja.. posle poiranja .. takvog kakvog ti zelis .. da se vidis kao u ogledalu .. posle pranja auto ima da ti se sareni .. ili ti da dobija holograme ..

tj da se bolje izrazim ne strucnim pranjem .. ili ti grubim sundjerom ili krpom .. vodom koja u sebi ima peska ...
recimo odes u perionicu a onim sunderom opro par auta pre tvog pa sve sto je skinuo sa drugih smirla tvoj :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #169 poslato: Septembar 27, 2011, 04:07:33 posle podne »
sto se tice te trake, drugari su isli na neko pranje parom
i ekstra se ocistilo sve, posebno lepak od nekih nalepnica ;)

Van mreže milanv87

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #170 poslato: April 24, 2012, 04:49:47 posle podne »
Ispolirao sam auto (golf2 crvena boja nije metalic) sa farekla g3 pastom to sam rucno radio :))) e sada sam kupio 3m imperial polir mleko (zuti cep), na flasi pise da se rucno nanosi. nisam nikada nanosio ovo mleko kako se radi sa ovim, da li se samo nanese na pamucnu krpu i polira kruznim pokretima suvim postupkom ili ima neki poseban postupak :))

Van mreže Cokilio

  • Cokin
  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 262
  • Age: 37
  • Lokacija: Banja Koviljaca
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #171 poslato: April 25, 2012, 09:26:34 posle podne »
Ja sam polirao sa 3M polir mlekom zuti cep.Odlicna se stvar da ocisti lak i da da sjaja ali ima da se useres od trljanja.Ona nemoze da masinu jer je puno retka ima da razbaca sve.Naneses malo na deo auto i odma trljas pamucnom krpom,ali trljas da se useres ako hoces efekat.min 15-20 minuta po delu ako hoces da ti ispadne kako treba.Isto sam sve i ja radio u rezultat je odlican.Kad to sve odradis uzmes drugu pamucnu krpu i brises auto horizontalno,levo desno.Ne kruzno.Posle operes i to je ta mudrolija.Samo nemoj da te smori to dugo poliranje jer stvarno mora dugo.Ja sam ostajao i do pola sata po vratima ali kazem ti da je rezultat odlican ako si uporan.Pozdrav i Srecno :):):j
Dobar ti taj Mercedes,al sam' da mu je fordov motor !

Van mreže darkog

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 43
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #172 poslato: Maj 08, 2012, 03:25:45 posle podne »
Ja sam pre par dana oterao auto u perionicu Asterix u Brace Jerkovic da mi ispoliraju auto. Farba je bila u sasvim dobrom stanju.
Kada sam dosao video sam da su skinuli lak na par mesta na krovu. Ceo auto su smirglali sa smirglom 2000 umesto samo mesta koja su imala ogrebotine. Previse su strugali i sada samo ostaje da se molim da se nece siriti mesta sa kojih je otpao lak.

Znaci nikako u ASTERIX !!!

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #173 poslato: Maj 08, 2012, 03:56:20 posle podne »
@vladar svaka cast...  beer

samo sto ja vise ne koristim fareklu G3 bas zato sto ide na vodu,userem celu garazu a i prska svuda po kederima i plastikama,posle ti treba vremena za pranje isto koliko i za poliranje...  biggrin probaj 3M paste za poliranje na suvo,ja nisam verovao da ima nesto bolje od farekle,pa sam se iznenadio... nema prskanja nema nicega,samo prasina koju povremeno izduvas pistoljem... uostalom mozda si vec probao...  ;)

Koja 3M ima efekat kao G3 a da ne mora voda, ta informacija bi mi znacila jer takodje imam problem sa prskanjem

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #174 poslato: Maj 08, 2012, 04:08:34 posle podne »
Pasta 3M zeleni cep, ali samo sa masinom. Mnogo automobila sam sa njom uradio.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #175 poslato: Maj 08, 2012, 09:12:34 posle podne »
samo sa zelnim cepom ne uradis nista .. jel on ne daje sjaj ..
toje fast cut pasta 3 u 1 koja se radi tvrdim sundjerom ... i mora dobro da se trlja da bi odradila kako treba ... ali posle nje za pravi efekat je potrebno melko plavi cep ... ako je boja tamna 9' posto ce trebati i ljubicasti cep na nekim delovima posle plavog
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #176 poslato: Maj 08, 2012, 09:55:48 posle podne »
JBG onda idemo po pravilu. Prvo zeleni cep, pa onda zuti cep, pa onda plavi cep-mleko i na kraju zastita, i naravno cvi sundjeri moraju biti u boli cepa. I to poliranje kosta 200eura. A za sve treba profi masina. bleh. Naravno sve to imam, samo sto niko nece da plati takvo poliranje.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #177 poslato: Maj 08, 2012, 11:27:34 posle podne »
nemas zuti zuti zi je za rucno poliranje .. idu naradzasti i crni ....jbg .. ja sam naplacivao 70e ruke za poliranje i to sa smirglnajem 2000 i trajzakt 4000, zatim zeleni i plavi cep i na kraju vosak crveni cep... a materijal izadje oko 2530e bez sudjera .. imaneki u polovi nisu loshi oko 8 9 e su dok su 3 m jako skupi
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže akreca

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 47
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #178 poslato: Maj 10, 2012, 03:25:03 posle podne »
Ima li neko prijedlog za sampon koji u sebi ima vosak za pranje automobila???
hvala
sasa

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #179 poslato: Maj 10, 2012, 03:29:18 posle podne »
feri za pranje sudova...  biggrin