Autor Tema: Ler gas...pomoziteee  (Pročitano 1856 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vujke989

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 34
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1,6
Ler gas...pomoziteee
« poslato: Februar 21, 2014, 12:07:28 posle podne »
E ovako...imam problem sa autom vec zadnjih 6 mjeseci,tj otkad sam ga kupio...Iz Banja Luke sam i dosao sam ovdje sa nadom da neko od vas zna odgovor.Auto Golf  V  1,6 75 kw(benzin 2007 god)...kupljen u septembru.Prije kupovine sam se posavjetovao u ovlastenom VW servisu ''Vidovic" u Banja Luci.Rekli su da je auto u odlicnom stanju sa tim da bih mogao uraditi veliki i mali servis posto je bio na 109 000 km(to sam i uradio) . Kilometraza kazu isto da je u redu,posto ima registrovan svaki servis u njihovom sistemu. Uzeo sam benzinca sa namjerom da ugradim plin.Jedan od boljih majstora za plin u Banja Luci mi je rekao da moram da ugradim novu lamda sondu (220 evra) posto nije bila u redu,i to sam uradio.Njegov problem je variranje Ler Gasa na benzinu (580-680),koje se pojacava prilikom prebacivanja na plin (od 520 do 700,sa tim da ako padne ispod 500 ugasi se)...ali ono sto sam ja primjetio je da se to desava samo kada su nize temperature(kada je hladan motor,cim se digne temepratura na 90 i tako duze radi,ler se ustabili).Isao sam u ovlasteni servis,ociste usisne grane(stave neke nove gumice),promjene svjecice,...Problem ostao isti.Kazu da ne znaju sta da rade vise.Jos kod par majstora sam vozio i niko nece da se uhvati toga.Ako imate neki prijedlog ili misljenje pomozite...bacam pare na sve strane...na dijagnostike i preglede sam do sada dao puno para.Hvala.Pozdrav

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Ler gas...pomoziteee
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2014, 08:16:51 pre podne »
Ako je auto radio normalno pre mutiranja, onda *majstora* za grkljan.

Inace promasen podforum, vidi ovde:

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=39.0
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Ler gas...pomoziteee
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2014, 08:47:02 pre podne »
Vujke989, slazem se sa predhodnim clanom, probaj tvoj problem da izneses na temi: " MPI i SPI sisemi ubrizgavanja benzina - njihovi problemi i otklanjanje ", clanovi su voljni da ti pomognu, poz...