Autor Tema: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001  (Pročitano 3620 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ajovanic

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2 1.6 d
Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« poslato: April 01, 2015, 01:00:47 posle podne »
Narode, kao što u naslovu kaže, imam Seat Ibizu TDI Sport(81 kW) 2001. godište i fabrički alarm sa ključem koji na sebi ima dugmiće za otključavanje i zaključavanje. Već godinu dana mi daljinsko otključavanje ne funkcioniše, dok ručno radi sve ok, i normalno ključ pali auto. Menjao sam bateriju, ali nije do nje. Gde bih mogao to da popravim? Doduše tražio sam na par mesta po Bg-u, i kako pomenem model auta, odmah mi kažu da to teško može da se popravi, najbolje da kupim poseban privezak. Isto sam zvao Ristića u Zemunu, on isto kaže. Iskreno meni se to ne sviđa, pa bih pokušao da popravim moj ključ. Isto mi nude novi daljinac, npr. skakavac za 150 evra boodala Ja već imam rezervni ključ, tako da mi ni to ne odg. Već sam izgubio nadu, ali možda se nađe neko da je ima sličan kvar. Ovaj moj Seat ko' da ima ključ od svemirskog broda mahac

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2015, 05:39:59 posle podne »
ako nista Ne resis ... probaj ovde da se raspitas , mozda resis problem ...  :46

http://www.autoelektronika.net/srpski

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Telje

  • VW Majstor
  • Old.Jr Member
  • *****
  • Poruke: 367
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Karma: +22/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #2 poslato: April 01, 2015, 09:50:26 posle podne »
Ako je odgorvarajuci daljinac treba ga samo ukodovati sa modulom, prelistaj malo forum....

Van mreže ajovanic

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2 1.6 d
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #3 poslato: April 01, 2015, 11:59:41 posle podne »
Da, ali meni ne radi daljinsko na ključu. Malo sam listao i naišao na nešto zanimljivo: npr. da nađem negde polovan ključ koji bi odgovarao za moj auto i da u njega ubacim transponder iz mog ključa. Naravno, morao bih da promenim i narežem novi mač(ako bi to bio neki skakavac). I onda samo ostaje da ukodiram daljinsko. Ako sam ja to dobro zamislio uopšte?  wacko A olakšavajuća okolnost mi je što već imam rezervni ključ iz kojeg bih uzeo transponder, tako da originalni daljinac ne bih rasturao. Iskreno, malo sam se zainatio da sam rešim stvar, jer mi ne pada na pamet da dam 150 evra za novi daljinac. Svestan sam ja da je to najsigurnija varijanta, ali za tu svrhu nema te pare. Ako nešto neko zna, bio bih stvarno zahvalan! E da, na originalnom ključu piše: SIEMENS  433,92 MHz 5WK4 790/97/98, pa prema tome valjda može da se vidi koji bi mi ključ odgovarao, eventualno. Unapred hvala mahac

Van mreže ajovanic

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2 1.6 d
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2015, 12:32:40 posle podne »
anybody?  majstor1

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2015, 03:13:03 posle podne »
testiras prvo daljinac
moras imati dva kljuca

ubacis kljuc u kontakt bravu i das kontakt
zatvoris vrata i ubacis kljuc sa daljincem u bravu od vrata i zakljucas i drzis kljuc u tom polozaju i pritisnes dugme za zakljucavanje 5 sekundi, nakon toga okrenes kljuc u otkljucavanje i drzis ga u tom polozaju i pritisnes dugme otkljucavanje isto bez pustanja 5 sekundi. pusti izvuci kljuc iskljuci kontakt i izvadi drugi kljuc iz kontakt brave i pokusaj daljinacem da otkljucas

ako ne radi probaj ponovo samo drzi 10 sekundi dugmice i ako to ne radi onda definitivno ne radi daljinac.
mozes da uzmes bilo koji kljuc te generacije sa skakavcem samo da ima frekvenciju 433 MHz. i isto tako da ga ukodiras.

Van mreže ajovanic

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2 1.6 d
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2015, 03:54:16 posle podne »
E, probao sam ja odavno te procedure za kodiranje, ali ne ide. Probao sam i kada das kontakt pa onda pritiskas dugmice tri puta, čini mi se, više se ne sećam, ima baš na yt uputstvo za ibizu 6k2. Ma da, ne gine mi drugi ključ, nego sam samo bio u nedoumici koji ključ da tražim i da li je uopšte izvodljivo. Kapiram da ovako kako sam zamislio, ključ će raditi "ručno", gotovo sam siguran. Ali me to bunilo oko elektronike da li će moći.
I da, nisam znao da li smem da vadim transponder iz rezervnog ključa, da ne zeznem nešto?
 Onda ću da gledam neki sa 433 MHz. Valjda će se naći na nekom otpadu majstor1
« Poslednja izmena: April 03, 2015, 04:01:57 posle podne od strane ajovanic »

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Ne radi daljinac-Seat Ibiza 6k2 TDI 2001
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2015, 08:38:52 posle podne »
http://www.portal-srbija.com/beg-novi-sad
Probaj kod njega.Majstor za 10.
Rupa + alu felna = Reparirano rame