Autor Tema: Seat Ibiza-vraća gorivo  (Pročitano 1017 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ajovanic

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2 1.6 d
Seat Ibiza-vraća gorivo
« poslato: Mart 30, 2014, 05:00:23 posle podne »
Veliki pozdrav svima alealeee! Od pre par dana imam problem sa autom Seat Ibiza 1.9 tdi sport(2001.)-110 konja(ASV). Naime čim prenoći, ili duže odstoji, teško pali, npr. po  dva puta jedva "uhvati" i na kraju se ugasi.Na kraju ipak upali i posle je sve ok, nema problema sa paljenjem, sve dok opet ne odstoji par sati.I onda se opet isto ponavlja, nekad manje izraženo, nekad više. Ja sumnjam da vraća gorivo u rezervoar, a i vidi se da u crevu koje vodi od filtera do boš pumpe ima vazduha. E sad, ne znam gde bi mogao da bude problem, neki kažu da ima u pumpi nepovratni ventil i da on ne obavlja posao, a opet drugi kažu da ovaj motor ne može da vrati gorivo(?), i da je problem verovatno u crevima ili filteru. Planiram da zamenim filter, da li da tada ipak stavim jedan nepovratni ventil(naknadno)? Ne znam da li će on nešto smetati? Unapred hvala svima!

Van mreže Shomy007

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 37
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3BG
Odg: Seat Ibiza-vraća gorivo
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2014, 06:43:53 posle podne »
nece da smeta sigurno,slobodno stavi nepovratni :26

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Seat Ibiza-vraća gorivo
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2014, 09:47:23 posle podne »
Prvo proveri grejace da li nije neki slucajno crkao,pa onda ako su grejaci ispravni pokusaj da ga parkiras tako da zadnji deo auta bude visi  od prednjeg i tako ostavi da prenoci pa probaj da upalis npr na nekoj uzbrdici jer tako nemoze da vrati gorivo u rezervoar,naj lakse je oseci crevo i staviti nepovratni.Ako nije ni to onda ti sleduje da ides kod bosiste da proveris pumpu.