Autor Tema: problem sa klimom (interkulerom)  (Pročitano 1469 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alan

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Tuzla
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1.9 TDI
problem sa klimom (interkulerom)
« poslato: Novembar 02, 2013, 10:25:34 posle podne »
zdravo svima moze li mi neko reci koji dio je na autu VW Bora to je neki dio od klime nalazi se ispred desnog prednjeg kotača, i okrenut je ka prednjem braniku?

koji je to dio ?? ako neko zna, to je neki mali hladnjak bar meni tako izgleda, e sad sta je to konkretno šta u njemu struji i dal je to isparivač, kondenzator ili šta već, ako se tko razumije u Auto klime na VW Bora i VW Golf 4

hvala unaprijed

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2013, 10:32:15 posle podne »
Alane to nije deo od klime vec interkuler. To je hladnjak vazuha koji sluzi da ohladi vazduh i deo izduvnih gasova koje gura turbina na sagorevanje u motor. A od klime mozes imati tamo samo mali termodavac (crni-plasticni) koji je negde uboden u resetki branika. :46
Boban-Rus

Van mreže Alan

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Tuzla
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1.9 TDI
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2013, 10:41:23 posle podne »
pa to bi moglo biti to, to je mali hladnjak bijeli aluminijumski, i na njeg mi curi ulje odozgo odnekud s motora ili odakle vec...

pa je pola tog hladnjaka vec nalijepljeno suvim uljem i prasinom koja se tu nataložila pa se bojim da će izgubiti svoju svrhu ako ne mogne da predaje i odaje toplinu... jer je pola zazora hladnjaka nataloženo blatom i ostalim primjesama koje su se sjedinila sa uljem....

dali u njemu  moze da dodje ulje iz motora preko turbine ako nesto nije uredu... i otkuda bi moglo ulje da tu zaluta jel to šta strašno...

to sam danas uvidio ... na autu i vidio da to nije uredno nešto sam skidao prednji branik... kad :(

auto sam skoro uvezo iz Holandije, tamo pregledo sve bilo uredno bar su mi rekli tako , isto su mi potvrdili ovdje kad sam sredjivao papire za prevod...

javite mi jel to ulje opasno sto curi i da jeto sigurno interkulet i sistem turbine.. a je otuda ulje..
da naglasim da nema gubljenja ulja iz motora...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2013, 10:45:30 posle podne »
DA turbina gura tuda vazduh i mogu biti tamo tragovi ulja od isparenja. Ali ako je pola njega umazano uljem moras ga skinuti, oprati i videti koliko ulja ima u interkuleru. Mozda je negde malo busan pa falsira vazduh i ispusta ulje koje se natalozi tu. Koliko dugo vozis taj auto i koliko si km presao od kad si ga uzeo? Pitam zbog potrosnje ulja?
Boban-Rus

Van mreže Alan

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Tuzla
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1.9 TDI
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2013, 10:54:36 posle podne »
samo je s jedne strane, pola umazano tako, znaci ukupno, oko 1/8 njegove vanjske povrsine...

al pregledat cu to sutra malo detaljnije...

auto sam uzeo prije mjesec i po, presao s njim oko 3000 km

a mali servis sa radio prije mjesec dana tacno i danas sam gledao to je taj nivo ulja...znaci ne rasipa puno...
prilikom pregleda bilo je nemoguce vidjeti to i svakom bi promaklo, ali danas kad sam skinuo prednji branik OPLAA uljee gdje nebi  trebalo da bude...

al sutra sredim, ak ne
idem u ponedjeljak mehanicaru...

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2013, 10:56:16 posle podne »
Sad bas gledam po inostranim sajtovim i pronasao sam jednog koji se zali na iste probleme kao ti , ali za skodu 1.4tdi, isto mastan zaprljan interkuler, kao resenje je naveo da su pronadjene dve rupice na interkuleru koje je zavario majstor, i sad nema problema, tako da skini ga operi, verovatno imas i ti negde rupicu od kamencica ili slicno

Van mreže Alan

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Tuzla
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1.9 TDI
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2013, 11:04:05 posle podne »
a kad skinem interkuler, smije li biti ulja u njemu?
malo, ili nikako???

i otkuda ulje, jel to motornu ulje, preko grane turbine dospije tu??

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: problem sa klimom (interkulerom)
« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2013, 11:27:21 posle podne »
Moze ga biti ali vrlo malo od isparenja ulja koje se tu kondezuje vremenom. Ako ga bude mnogo znaci turbina je losa i trosi ulje (gura ga u sistem) Kod mene je bio slucaj da je levi ugao bio malo vlazan i da je bio poremecen sastav koji je pertlovan zbog fizickog udara. Silazio sa ivicnjaka i udari interkulerom u ivacnjak. Posle nekog vreme sam primetio ulje tu. Skinuo, oprao, odneo kad majstora stegao u presu i vratio na kola. Evo vozim vec drugu godinu i nama problema vise.
Boban-Rus