Autor Tema: Saobraćajne Nesreće :(  (Pročitano 285660 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #720 poslato: Januar 11, 2014, 01:01:07 pre podne »
@topmarko,

Odgledao sam u jednom dahu klip koji si postavio. Mozda je losa rezolucija, ali tesko da mogu da poverujem da postoji covek koga ovaj klip moze ostaviti ravnodusnim.


@forumasi,

 -Ja sebe smatram dobrim vozacem, ali to ne znaci da smatram sebe maherom za voznju koji nikad ne gresi i kome je nemoguce da se desi greska. Vozacku dozvolu imam skoro 10 godina i za sve to vreme sam aktivan vozac. Pod time podrazumevam da nisam imao duze vremeske periode da nisam sedao za volan i vozio.

-Ne secam se da sam imao neku situaciju gde mi je bio ugrozen zivot. Bar to nisam primetio. Nikada nisam imao udes. Cukanja sam imao 3. Za jedno sam bio ja kriv, za dva ne.  Izmedju te dve stvari podrazumevam da je razlika sto je cukanje kada se zakacite sa drugim vozilom prilikom isparkiravanja, pri skretanju, ukljucivanju u saobracaj i tome slicno...To su sve male brzine...A udes se zna sta je. To ne bi objasnjavao. Bogu hvala nikada nisam imao saobracajni udes. Nedaj Boze nikome. I hvala Bogu sto nikad nije doslo dotle da mi u saobracaju zivotu bude ugrozen.

Posebno sam zahvalan Bogu zbog toga sto me je sacuvao u danima voznje posle mog polaganja vozackog ispita, kada sam imao prvi i drugi svoj auto. Audi 80 CC 1.6D (54 ks) i Audi 80 jaje 1.6B (75 kS). Tada sam stvarno divljao. Nisam bas divljao kada je bio sneg i led. Ali zato jesam kada su god uslovi to dozvoljavali. Sreca pa nisam tada imao neka jaca kola, inace ko zna sta bi bilo.

Tada sam bio realno klinac, mislio da sve znam i da sam Niki Lauda. I jos jednom kazem, zahvalan sam Bogu sto me je sacuvao da u tom periodu kada sam mislio da sve znam, a realno pojma nisam imao kada sam polozio.

Medjutim posle par godina covek sazri i pocne drugacije da se ponasa, kako u svemu drugom, tako i u voznji. Prestalo je da mi bude zanimljivo to jurcanje i glupiranje. Koliko puta mi se sada desi da se uvece vracam kuci i idem pravcem od Zmaj Pumpe do mosta Gazela...Nigde nikog...mogu da ga zgazim. A ne uradim to. Vec vozim 80-100, onako polagano. Lakse i meni. Ja sam opusteniji, nedaj Boze pukne nesto, lakse cu se zaustaviti, ostacu bez i jedne ogrebotine, manje goriva trosi,...I jos ko zna koliko razloga ima.

Imam ja situacije i sada kada krenem nedge na put, ako je lepo vreme, uslovi dozvoljavaju, da stisnem malo, ali to je daleko redje, nego pre, recimo 4-5 godina.

I najbolji vozaci grese, ali bitno je da ta greska prodje bez posledica. Vozim vec skoro 10 godina, pa se sam sebi cudim kako napravim neku glupo gresku. Retko, ali se desi. I poremetim nego drugog vozaca. I upalim 4 migavca, podignem ruku i on meni blicne. I meni se desi da me neko isece ili tako nesto i svirnem mu, pa sta sada. Gresim ja, ali grese i drugi. Ne postoji bezgresan, kao ni savrsen vozac.

Tako da sada posle skoro 10 godina iskustva, mnogo vise razmisljam, predvidjam sta bi moglo da se desi ako vozim ovako ili onako. Mozda i previse. Ali bolje je tako. Manje ce glava da me boli.

Znam par ljudi kojima se desilo da je poginuo covek koji je bio u drugom autu koji je ucestvovao u udesu sa njihovim autom. Ili su udarili pesaka za to. Odrgovarali su za to, bilo u zatvoru. Ali to nista ne vredi. Treba ziveti sa tm da nosis na dusi nekoga ceo zivot. I ceo zovot ce da te jede to da si ostavio neku decu bez roditelja, roditelje bez dece, muza bez zene, zenu bez muza i jos svasta nesto. To su mnogo teske stvari.

Ne bi ih najgorem dusmaninu pozeleo.

Izvinite, ako sam vas udavio ovom pricom, zaneo sam se malo, nemojte zameriti. I hvala svima na strpljenu koji ste odvojili svoje vreme da ovaj moj post kabast post procitate. :46
« Poslednja izmena: Januar 11, 2014, 01:15:03 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #721 poslato: Januar 11, 2014, 01:12:00 pre podne »
blade, eo + svaka ti je na mjestu

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #722 poslato: Januar 11, 2014, 01:27:31 pre podne »
Hvala Dijego, drago mi je da smo istomisljenici. Evo i tebi +.

A jos gore  je brate sto neki ne smire ni posle tog perioda, nego nastave da voze kao da su tek polozili. I Bog ca cuva neko vreme, posle i njemu dojadi. Kako ocekujes da te Bog cuva kada se sam ne cuvas?

Najgore je kad je neko ubedjen da zna da vozi, aktivno vozi, a ne zna da vozi. Polozen vozacki ispit nije nikakav dokaz da neko zna da vozi. Za sve je potrebna praksa i iskustvo.

Posebna kategorija su pesaci. Koji (uz duzno postovanje prema izuzecima), ne vode racuna o sebi. Ja kad prelazim ulicu, pa neka je 100 puta pesacki i 100 puta meni zeleno, gledam po 5 puta levo i desno. Mozda je to preterano, ali moj zivot je meni najvazniji. Kome nije, to je vec njegova stvar, u koju ne ulazim.

Pesaci se vode pravilom: ,,Ja imam prednost i on mora da mi stane da predjem,,.  To da li ce na mene da naleti kolima neki gedora ili redzo ili Gisha ili Wele koji je mozda pijan ili drogiran ili gleda u telefon ili me jednostavno ne vidi, jer ima pametnija posla, pa ce da me zvekne...vecina pesaka o tome ne misli.

Teoretski pravila lepo zvuce, ali malo je drugacije u praksi.

Danas( sada vec juce) oko 16.00 u prvomajskoj ulici u Zemunu, (ne mogu da kazem zena, a opet necu da upotrebim neku drugu rec) pretrcava ulicu van pesackog prelaza, a pritom vodeci za ruku devojcicu izmedju 3 i 4 godine. I ja zakocim tu i prekrstim se levom rukom i pokazem joj rukom da predje. Mnogo mi je vise zao tog deteta ciji je zivot ugrozen jer je poverena tako neodgovornoj starijoj osobi. Onda opet pomislim u sebi: ,,Ko zna gde zena zuri, ko zna sta je u pitanju, koja ju je muka naterala,,. Coveka je najlakse osuditi. Ali opet brate...Sta god da je. Tako prometnu ulicu pretrcavati van pesackog vodeci za ruku malo dete...
« Poslednja izmena: Januar 11, 2014, 01:30:33 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #723 poslato: Januar 11, 2014, 02:37:26 pre podne »
Svega mi ovaj Blejd kapira ovaj forum kao ispovedaonicu :)

Blejd napravio si jedan rezime do 20 i neke godine svog zivota. Za par godina misljenje ce opet da ti se promeni zbog sve veceg iskustva. Tako zivot funkcionise.
Ja sam sa 18 godina mislio da sam sve video u zivotu...
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #724 poslato: Januar 11, 2014, 02:55:54 pre podne »
Tako je normalno Wele. Svako misli sa 18 godina da je popio svu pamet ovog sveta. Ali je najgore kada i sa 28 mislis isto kao sa 18. Kad ne sazrevas. Bolje i da shvatis kasno nego nikad. Manje zlo u dva zla. Jer neke stvari koje covek uradi sa 18, mozes da prihvatis kao mladalacku gresku, ali da iste uradi sa 28, neces ih bas tako shvatiti.

Covek se uci dok je ziv. I nikad sve ne zna.

Pre neko vece idem niz Bubanj potok u smeru ka Nisu. Dok sam se peo uz Brdo, kud i kamo se nesto videlo. Tu i tamo je osvetljeno. E kad se popnes na vrh, pa pocnes da se spustas, prst se pred okom nije video. Upaljena smu mi bila i oborena svetla i manglinke. Upalio sam i sva 4 migavca da bi me drugi bolje videli. A pored mene jr brzo proslo levom trakom nekoliko vozila. Tako kroz maglu, nizbrdo, u krivini. I posle kaze Poginuo. Kako da ne pogine?

I opet brate dzabe sto si ti savestan. Naicice neka dijaboletina i zveknuce te. Cak i to moras da gledas i da odreagujes da ga izbegnes. Non-stop moras da pratis sta se desava koliko ispred tebe, nista manje iza tebe.

Posle kada sam sisao do deonice gde se srece za pijacu ,,Bubanj Potok,, , pa sam produzio napred ka naplatnoj rampi, tu vec ima osvetljenje, pa je mnogo lakse i vidi se sve. Ali posle naplatne rampe, opet haos. ne vidi se nista. I ja polako, sta cu.

I mislim da je veliki uzrocnik saobracajnih nesreca po magli to sto su nam auto-putevi neosvetljeni mahom. Sto osvetljenja ima retko gde.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #725 poslato: Januar 11, 2014, 02:58:43 pre podne »
Ovaj kroz koridor 11 je najmanje osvetljen

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #726 poslato: Januar 11, 2014, 03:11:19 pre podne »
daj deca nemaju wc u skolama ti ces sad da svetljavas put
svi u srbiji celog zivota vozili po nemackoj i svajcarskoj pa se iznenadili sto nije osvetljen put
dajte malo realnosti
ako ne vidis put - USPORI
sve ostalo su izgovori
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #727 poslato: Januar 11, 2014, 03:32:49 pre podne »
Ja brate i usporim. Ima da idem i 20 ako treba, ali bolje da stignem ikad, nego nikad. Ja samo kazem kako bi trebalo da bude. A ja cu se uvek prilagodjavati onome kako jeste. A jeste tako da nema osvetljenja i vozicu polako, jer ne vidim kroz maglu.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže MF

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd - B.Kosa
  • Karma: +10/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #728 poslato: Januar 11, 2014, 09:45:15 pre podne »
Blade i ja se slazem 100%sa tobom kao da sa ja pisao.
Wele ne kazem da nine strasno sto neka deca po skolam nemju wc, bio sam na jugu stvarno tuga ali ja bi sredio puteve pre mnogo drugih stvari. Deca mogu da soraju i u parku (i daljemislim da je to strasno) ali nesrece se moraju smanjiti na minimum u svakom smislu. Radim u osiguranju i cega sam se sve nagledao za kratko vreme, to je strasno i pretuzno.
« Poslednja izmena: Januar 11, 2014, 09:49:01 pre podne od strane MF »

Van mreže djox

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Ruma
  • Karma: +2/-3
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #729 poslato: Januar 11, 2014, 01:40:22 posle podne »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #730 poslato: Januar 11, 2014, 01:47:57 posle podne »
Uh taj e46 je slupan u lančanom sudaru kod šimanovaca
http://www.novosti.rs/upload/images/2013//12/22/H-SAOBRACAJKA-LANCANI1.jpg

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #732 poslato: Januar 14, 2014, 04:00:31 pre podne »
Za proslu novu godinu magla je na autoputu bila katastofalna isao sam Beograd-Ruma, uhvatila me na pola puta, videla se ispred mene crta ipo isprekidana a nisam smeo sporije od 80 na sat da vozim ne bi li me neko pokupio... go.no mi se smrzlo ne znajuci sta mogu da ocekujem ispred sebe, sad kad je najava magle pogotovo u noci odlozim put bez razmisljanja... nista nije toliko hitno  ;)
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #733 poslato: Januar 14, 2014, 08:56:51 pre podne »
http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Dvoje-mladih-poginulo-u-udesu-u-Zablju.html
Ne treba nam rat.Mi imamo srpske puteve i decu koja su prerano odrasla.   lost006
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #734 poslato: Januar 14, 2014, 01:17:56 posle podne »
Ma da brate. Apsolutna istina. Nazalost.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #735 poslato: Januar 14, 2014, 04:29:09 posle podne »
Omladina će da gine i da imamo najbolje puteve na svetu i da vozimo najbezbednija kola jer će se uvek terati da se ispituju granice.  Stvar je u glavi (obrazovanju), a ne u putevima, magli, poledici...
Da nema puteva ginuli bi od skakanja po zgradama ili neke druge budalaštine u tim godinama. Roditelji tu ako ne usade u glavu preventivne mere slabe su šanse da se preživi mladost.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #736 poslato: Januar 14, 2014, 08:45:16 posle podne »
+1 za Weleta

TTS

  • Gost
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #737 poslato: Januar 14, 2014, 10:53:38 posle podne »
Evo ti Wele + svaka ti je ko u Njegoša!

Van mreže Markovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 172
  • Age: 28
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +21/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #738 poslato: Januar 14, 2014, 11:18:07 posle podne »
Poznavao sam tu devojku sto je imala 16 god. strasno kada sam danas saznao da je ona u pitanju,koliko sam saznao vozac je bio pod dejstvom alkohola 1.3 naduvao i jos nije imao vozacku...
peco prodaj tu lesinu i kupi sladoled

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #739 poslato: Januar 15, 2014, 12:34:51 pre podne »
To je tacno Wele, sto kazes za svest. Kako dete sve trebas da ucis, trebas ga uciti i kako da se ponasa u saobracaju i da pricas. I sto je jos vaznije, da mu pircas tako da te shvati na pravi nacin.

Ali ne slazem se sa tobom u potpunost, a razlog toga je sto ipak mislim da bi bio za nijansu manje saobracajnih nesreca da je su putevi bolji, da je bolja signalizacija, osvetljenje, znakovi i ostale pratece saobracajne stvari.

A kad su takve stvari u pitanju i nijansa je velika.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.