Autor Tema: Temperatura motora varira  (Pročitano 15024 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kaw_liga

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Tromeđa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Wv Polo(9N) 1.9 tDI
Temperatura motora varira
« poslato: Decembar 02, 2013, 02:28:44 posle podne »
Da li je normalno da temperatura motora pada u hladnijim danima to sam primjetio kad jace zahladi a motor nije pod nekim opterecenjem recimo dodje na 80 pa padne na 70 i slicno dok se ne zagrije skroz do 90 i onda drzi temperaturu (to mi uglavnom desava u uvjetima kad grijanje stavim na 2 i idem nizbrdo bez nekog gasa duže vremena 15tak km, onda se počne spuštati temperatura pomalo ).

Cini mi se u normalnim uvjetima da dosta brze dodje do 90 i kad dodje onda vise ne gubi temp,dal da ga upalim u leru i gledam za koliko ce postici 90 i da li je bitno je li grijanje ukljuceno ?

Van mreže HaridiyaN

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 ex/Golf 4
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2013, 03:07:12 posle podne »
Normalno je da se obara temp.u hladnijim uslovima sa uklucenim grejanjem

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2013, 06:43:54 posle podne »
Nije normalno da pada temperatura ispod 90 stepeni na Polu  9N, 1.9 TDI kada je zagrejan na radnu temperaturu !!! Odnosno nije normalno da se to ptrimeti na skali. Mora sve to da regulise termostat. Druga stvar to sto moze da varira moze ali se to okom ne primeti na skali za temperaturu. I po pravilu ga treba zagrejati na radnu temperaturu pa tek kretati.
Boban-Rus

Van mreže kaw_liga

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Tromeđa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Wv Polo(9N) 1.9 tDI
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2013, 07:24:11 posle podne »
Ne ne druže on kad dodje do 90 onda miruje mislim ne pada ali u onom periodu do ima variranja kako sam opisao gore u postu...
Nije mi jasno ovo da ne bi trebalo kretati dok ne dodje do 90 pa zar bi po hladnom vremenu trebao 15min cekati u leru da auto dodje do 90 ?
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2013, 07:34:17 posle podne od strane kaw_liga »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2013, 07:27:08 posle podne »
Radnu temperaturu dok ne postigne. tako ti pise i u uputsvu za vozilo. ;) A to sto varira gore dole malo temperetura mi cudno....Jbg obicno se penje kako motor radi sa vremenom....
Boban-Rus

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2013, 07:28:23 posle podne »
I kod mene sad po hladnijem vremenu malo varira,kad mu pustim grejanje,dok se ne zagreje.Posle stoji zakucana na 90, I nema mrdanja koliko god da mu pojacas grejanje

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2013, 07:34:38 posle podne »
Upravo to i hocu da kazem da kad se zagreje nema mrdanja
Boban-Rus

Van mreže kaw_liga

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Tromeđa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Wv Polo(9N) 1.9 tDI
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2013, 07:34:52 posle podne »
Pa da i kod mene je onda slicno kao kod  topmarka
Maloprije sam isao do trgovine i relativno brzo je doslo do 90 onda sam raspalio grijanje i temp je ostala zakucana na 90.znaci opadanje tempe mi se desavama samo u gore pomenutim uvjetima dosta hladno,voznja nizbrdo sa jako malo gasa i grijanje na 2 i motor jos nije na radnoj temp. E nakon tih 15 tak km nizbridice ulazim u toplije krajeve onda se i tempe motoroa digne na 90 i sve je uredu  biggrin
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2013, 07:38:53 posle podne od strane kaw_liga »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2013, 07:59:52 posle podne »
E da ne bi ostao bez motora uskoro ti ga zagrej malo bolje po tim hladnocama moj ti savet.
Boban-Rus

sony2229

  • Gost
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2013, 08:29:57 posle podne »
komso ja sam zamenio juce termostat.veceras upalio auto,odradio jedno 3-5 min i krenuo, i kada sam bio blizu brata koji je udaljen nekih 3 km onda je temp.otisla na nekih 50-stepeni nisam nikako isao preko 2000 obrtaja dok je hladan,to nikada ne radim
e sada kada je motor hladan treba mu dooosta vremena da odlepi skala po ovakvom vremenu
jel to ok?

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2013, 08:35:29 posle podne »
@kaw_liga otiso ti termostat, isti problem na passatu 1.9 TDI sam imao i ja, i opet ga imam i ako sam zamenio nov termostat, radio godinu dana normalno i opet isto,  zimi cim pojacam grejanje na klimatroniku preko  pola ( brzinu ventilatora) krene da mi obara na skali temperaturu
  champ1

sony2229

  • Gost
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2013, 08:42:45 posle podne »
zimi cim pojacam grejanje na klimatroniku preko  pola ( brzinu ventilatora) krene da mi obara na skali temperaturu

zamenio termostat i cim stigne na 90 ja mu pustim grejanje i on pocne da obara ,e sad verovatno zato sto nije zagrejana sva voda vec samo u bloku jer vozim kratke relacije
i ne stigne da se ugreje sve

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2013, 08:46:46 posle podne »
Jes da mi je auto napunio 31 godinu 22.11.2013. ali meni temperatura ne varira bez obzira da li ventilator za grejanje radi ili ne radi.
Uvek je ista..

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2013, 08:53:10 posle podne »
nije ni meni prvu godinu kad sam kupio auto obarao temperaturu, zimi zakuca na 90 i stoji, nego tek sl godine poceo da zeza nakon cega sam zamenio termostat i jednu godinu bilo ok i sad opet isto, verovatno los kvalitet termostata, ja mislim da isto bi trebao da zakuca na 90 stepeni cim postigne temperaturu, bez obyira dal sam upalio grejanje na najace, ne bi smeo da obara
  champ1

sony2229

  • Gost
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #14 poslato: Decembar 02, 2013, 09:06:18 posle podne »
realno gledajuci termostat pregradjuje vodu iz hladnjaka od vode u bloku.kada motor postigne radnu temperaturu ,termostat otvara i dodaje hladnije vode ,samim tim vrela odlazi u hladnjak i hladi se....kapiram da bi morao malo da obara temperaturu kada mu upalimo grejanje, jer mislim da za grejanje kabine se koristi voda koja je trenutno u bloku a ne u hladnjaku.e tek kada zagreje kompletnu vodu onda bi znatno manje obarao kada se ukljuci grejanje
 driving

Van mreže Joxa86

  • VW Početnik
  • Poruke: 71
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 2.0 TDI
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #15 poslato: Decembar 03, 2013, 01:08:38 pre podne »
Druze to sto ti pricaju da ti je termostat otisao je glupost,svaki dizel manje vise reaguje isto na spoljasnji minus...Imao sam i Clia dizel i sad MK5 takodje dizel i podjednako reaguju na temperature ispod nule....neko rece da treba sacekati da dostigne radnu temperaturu,a to je 90 c,meni bi za tako nesto trebalo 45-50 min rada na leru da bi moj golf dostigao,to je glupost,kreces cim ti auto vrati obrtaje na normalne tj uobicajne vrednosti,jer kad je hladno primetices da na pocetku poveca obrtaje...Meni treba citava vecnost da dodje do 90c kad vozim stani kreni ili na mali broj obrtaja(kada je minus)ako odsrafis grejanje na najace i to dosta utice na brzinu zagrevanja vode...Isto ti je normalno da kad auto dostigne 90c i u tom trenutku stanes ili kreni stani voznja.moze malo da padne temperatura,ali ako ti je na 90c vec duze vreme,tipa 10-15 min i onda pocne da opada temperatura,e onda postoji neki problem ili je mozda napolju -20c...Posto sam video tj. procitao sta si ti napisao,nema razloga da brines,jer je to najnormalnije za dizel motore kada je jako hladno...pozz  driving

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #16 poslato: Decembar 03, 2013, 08:14:44 pre podne »
Joxa, posto vidim da se razumes u materiju reci mi zasto meni ne varira temperatura bez obzira na brzinu ventilatora za grejanje?

U pitanju je passat B2 '82. 1.6 benzin/gas.
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2013, 09:03:05 posle podne od strane Ivan »

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #17 poslato: Decembar 03, 2013, 08:56:07 pre podne »
I po pravilu ga treba zagrejati na radnu temperaturu pa tek kretati.
Meni bi trebalo ceo dan da ovo ispoštujem. blink
Inače,mislio sam da je problem i kod mene termostat ili termosenzor(davač !)  boodala ,ali mi je skoro na servisu majstor rekao da je to normalno.Inače,auto smo tada kačili na dijagnostiku,nije prijavio grešku coolant systema,pipali creva-sve OK.Mada,ima jedna caka kako brže podići radnu temperaturu na vozilima.Bez kartona,naravno.Odvrnu se točkići za regulaciju ventilacije na "uspravno"(manualna klima)22 stepena-2. brzina-položaj strujanja vazduha na šoferku.I onda je podigne primetno brže.Radi i na otvorenom putu,a posebno u gradskoj vožnji.
Da ne bude zabune,termostat košta 1000RSD,zamena je prosta i stvarno sam želeo da ga zamenim,ali mi je majstor rekao da ne menjam jer nema potrebe.Sve dok grejanje u kabini ne rikne,sve je OK. bicedobro
Rupa + alu felna = Reparirano rame

sony2229

  • Gost
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #18 poslato: Decembar 03, 2013, 09:02:16 posle podne »
Druze to sto ti pricaju da ti je termostat otisao je glupost,svaki dizel manje vise reaguje isto na spoljasnji minus...Imao sam i Clia dizel i sad MK5 takodje dizel i podjednako reaguju na temperature ispod nule....neko rece da treba sacekati da dostigne radnu temperaturu,a to je 90 c,meni bi za tako nesto trebalo 45-50 min rada na leru da bi moj golf dostigao,to je glupost,kreces cim ti auto vrati obrtaje na normalne tj uobicajne vrednosti,jer kad je hladno primetices da na pocetku poveca obrtaje...Meni treba citava vecnost da dodje do 90c kad vozim stani kreni ili na mali broj obrtaja(kada je minus)ako odsrafis grejanje na najace i to dosta utice na brzinu zagrevanja vode...Isto ti je normalno da kad auto dostigne 90c i u tom trenutku stanes ili kreni stani voznja.moze malo da padne temperatura,ali ako ti je na 90c vec duze vreme,tipa 10-15 min i onda pocne da opada temperatura,e onda postoji neki problem ili je mozda napolju -20c...Posto sam video tj. procitao sta si ti napisao,nema razloga da brines,jer je to najnormalnije za dizel motore kada je jako hladno...pozz  driving

tako je brate rodjeni
evo ti jedan ogroman +

Joxa, posto vidim da se razumes u materiju reci mi zasto meni ne varira temperatura bez obzira na brzinu ventilatora za grejanje?

U pitanju je passat B2 '82. 1.6 benzin/gas.

brate ovde pricamo o dizel agregatima
mislim da benzinci brze postizu radnu temperaturu
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2013, 07:09:56 pre podne od strane Modus »

Van mreže steva000

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf4
Odg: Temperatura motora varira
« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2013, 08:23:00 posle podne »
Ja sam danas zamenio termostat na mom golfu.Radna temperatura je malo preko pola, ali sam primetio da kada postigne radnu tempraturu creva budu tvrdja nego pre zamene termostata.Zanima me koliki je normalan pritisak u crevima.Auto je golf 2 benzinac.