Autor Tema: wentilator grejanja za mk2  (Pročitano 3429 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
wentilator grejanja za mk2
« poslato: Januar 10, 2009, 09:03:51 posle podne »
treba mi mala pomoc,wentilator grejanja mi gubio kontakt,prwo sam mislio da je do kleme,kad sam ga rasturio prowalio sam da su cetkice bile otisle,zamenio sam ga i dwa-tri dana je ekstra radio kad danas cwrc poceo da skripi nenormalno najwerowatnije su biksne,jer zna neko kako mogu to da sredim posto je ceo sklop motora nitowan.....moze neka pomocccc  coilleo2tj

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2009, 10:04:44 posle podne »
Taj motoric i da otvoris,nemas biksne...jer su nesto kao ovalne..nisu obicne kao u anlaseru. Samo ga podmazi

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2009, 10:11:04 posle podne »
ali kako da pridjem ispod onog kotora nikako nemogu da ga skinem da oslobodim osowini da je sredim

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2009, 11:01:54 posle podne »
ima 4 gumena osiguraca,njih sabijes da moze motor da izadje iz plasticnog kucista,onda moras da otvoris nosac cetkica da bi izvukao rotor iz osovine... ima zezanja

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2009, 11:13:27 posle podne »
znam skinem swe te osigurace
znaci poskidam cetkice pa tu plastiku ali i dalje neznam kako da stignem do rotora jer imas neke slike da widim

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2009, 11:29:50 posle podne »
Nemam slike,sve drzim u glavi  biggrin

kada skines nosac cetkica tu je rotor

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2009, 11:27:25 pre podne »
drugar,. mislim da je najjednostavnije da ga zamijenis, jer mozes da ga krpis i stalno ce da pravi probleme, on dok radi radi, poslije kad ga remontujes nikad to ne radi kako treba, mozda se i desi da radi, ali rijetko,,,,a nije skupo da se uzme polovan
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2009, 07:47:42 posle podne »
Ja imam, jos odkad sam kupio dvojku, ventilator koji je po sve sudeci budzen u njega jer ima samo jednu brzinu, i to je nesto previse velika brzina, pa kad ukljucim, do mene stigne hladan vazduh, a ne topao, a kad je iskljucen greje kolko moze, ima li neko resenje za mene? Majstor kaze da nije otisao mali hladnjak, jer da je on otisao - ne bi grejao uopste, vec da se nahvatalo kamenca, pa mi je sipao neku "wurth"ovu tecnost za razbijanje kamenca u posudu gde se doliva tecnost za hladnjak i kaze "teraj, bice sve uredu za 20km-30km, al ocin, presao sam 150 i bolje je, al cim ukljucim taj prokleti ventilator sve rashladi. Taj ventilator radi otprilike kao najbza brzina na redovnom, i prosto nisam siguran da je do njega. Sve ukazuje na kamenac, al covek je celu bocicu sipao i malo je bolje, al ne dovoljno.
I Tito je zeleo golfa

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2009, 10:46:47 posle podne »
provjeri ja mislim da tvoj golf ima one termostatte na ulazu crijeva u kabinu, ako vidis neke budze na tim crijevima, slobodno ih poskidaj i premosti, ili skini pa isprobijaj srafcigerom unutrasnjost, to hoce cesto da zeza...
to nicemu ne sluzi, a smeta,,,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2009, 06:29:47 posle podne »
E od danas je malo drugacije... Vozio sam autoputem, i iskljucio ventilator pa je vazduh sam ulazio jer sam isao brze i bio je VREO!!! E al vrag ne spava, cim sam po ulasku u grad usporio na nekih 50-60 vazduh je poceo manje (skoro uopste ne) da ulazi u kabinu iz ventilacije i kad sam ukljucio ventilator vazdu je postepeno postajao sve hladniji i hladniji do neke polu hladne granice... Elem, i na autoputu kad sam palio ventilator vazduh je postajao hladniji, ali je idalje bio topao na kraju. Imam utisak kad bi mi radile ove manje brzine ventilatora a bi bilo bolje, jer od silne jacine vrtenja ventilatora vazduh se rashladi dok dodje u kabinu, a topao vazdu iz creva ne moze da stigne da "nahrani" ventilator koliko ovaj brzo izbacuje u kabinu...
I Tito je zeleo golfa

Van mreže raxy

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 53
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #10 poslato: Januar 15, 2009, 09:54:29 posle podne »
drugar zapusen ti je mali hladnjag, moras ga skinuti i isprati  dobro ili promeni nije on skup

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2009, 11:18:00 posle podne »
Ma da, nije on skup ako ga sam radim, al posto sam dibidus totalis, majstor ima posla dosta, a ja dosta velik racun...
I Tito je zeleo golfa

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #12 poslato: Januar 19, 2009, 11:45:12 posle podne »
Kao sto je vec receno, zapusen ti je mali hladnjak pa ne dolazi dovoljno tople vode da bi mogao stalno da duva toplo na trecoj brzini......zato se brzo rashladi sa ventilatorom, mala kolicina vode.....najbolje ti je da ga zamenis, kosta manje od 1000 dinara + ruke ( ne znam koliko su, sam sam menjao sebi  biggrin )

sto se tice brzina......ne znam da li si skidao nekada motor za ventilaciju...ako jesi trebalo bi da si video onaj mali kondenzator na klemama gde se kaci struja na motor.....e kada on crkne nemas vise prvu i drugu brzinu.....e ja sam to resio na jedan veoma zanimljiv nacin....spojio sam mesta koja su inace fabricki spojena kondenzatorom obicnom zicom i evo radi vec 2 godine na sve tri brzine!!!  tapsac

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2009, 09:35:40 posle podne »
samo jedna ispravka, nije kondenzator, vec osigurac, tacnije termalni osigurac, koji sluzi kao zastita od pregrevanja.
evo i slike:
http://www.tdspares.co.uk/prodimages/microtemp1.jpg

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2009, 12:44:53 pre podne »
Moj je proradio i sad greje ko lud. Kamenac je bio u pitanju...
I Tito je zeleo golfa

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2009, 03:57:16 pre podne »
@golftdi

ok sorry, nisam znao kako se tacno zove, na prvi pogled podsetilo me na kondenzator...kod mene je crne boje!!!uglavnom to je to!!!  clap

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #16 poslato: Januar 22, 2009, 06:41:45 posle podne »
drugar,. mislim da je najjednostavnije da ga zamijenis, jer mozes da ga krpis i stalno ce da pravi probleme, on dok radi radi, poslije kad ga remontujes nikad to ne radi kako treba, mozda se i desi da radi, ali rijetko,,,,a nije skupo da se uzme polovan
na bubanj potoku 15 evra i odma ti provere sve tri brzine clap
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #17 poslato: Januar 22, 2009, 07:01:46 posle podne »
obicno je problem do tog osiguraca, ako ne radi neka od brzina, normalno ko je vican majstorisanju, taj osigurac kosta 50-100din, a opet ko nece da se zeza sa remontovanjem, onda je bolja kupovina celog motora.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: wentilator grejanja za mk2
« Odgovor #18 poslato: Januar 23, 2009, 04:08:03 posle podne »
E od danas je malo drugacije... Vozio sam autoputem, i iskljucio ventilator pa je vazduh sam ulazio jer sam isao brze i bio je VREO!!! E al vrag ne spava, cim sam po ulasku u grad usporio na nekih 50-60 vazduh je poceo manje (skoro uopste ne) da ulazi u kabinu iz ventilacije i kad sam ukljucio ventilator vazdu je postepeno postajao sve hladniji i hladniji do neke polu hladne granice... Elem, i na autoputu kad sam palio ventilator vazduh je postajao hladniji, ali je idalje bio topao na kraju. Imam utisak kad bi mi radile ove manje brzine ventilatora a bi bilo bolje, jer od silne jacine vrtenja ventilatora vazduh se rashladi dok dodje u kabinu, a topao vazdu iz creva ne moze da stigne da "nahrani" ventilator koliko ovaj brzo izbacuje u kabinu...
dalje------kod celog sistema hladjenja ili grejanja bitne stavke su tri klapne na kojima ima nalepljen sundjer,mislim da su tri ali ajde-dakle kad taj sundjer propadne i spadne sa tih klapni,dzabe ti sve--on jednostavno nece da greje---a da je sundjer spao znaces po tome sto ti kroz one otvore u kabini krene da izbacuje parcice bash tog sundjera--resenje je da se na te klapne hermetikom nalepe tanki komadi gume.e tad grejanje ima da ti bude extra kao nekad.ja sam to kod mene menjao i to samo dva mada kazem mislim da imaju tri klapne,nego nisam skidao nista od toga samo srednju konzolu kod menjacha.posto cu to ovih dana raditi opet kod drugara,ja cu da slikam ceo posao pa ces videti o cemu se tacno radi.
DRIVE IT WITH PRIDE