Autor Tema: 1.4 - 16V  (Pročitano 9849 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
1.4 - 16V
« poslato: Maj 18, 2012, 10:53:01 posle podne »
Veliki pozdrav svim clanovima foruma!!!!
Skoro godinu i po dana sam trazio automobil, bez zurbe jer sam vozio u medjuvremenu Golfa 2 jos od 2000. godine. Imao sam nekoliko uslova koji su morali biti ispunjeni.
1. cetvoro vrata,
2. klima,
3. ABS i Airbag,
4. po mogucstvu kupljen u srbijij sa servisnom istorijom,
5. plinski uredjaj.

Sve to se poklopilo krajem aprila pa sam jedan dan pre prvog maja pazario auto od coveka sa Novog Beograda koji je inace drugi vlasnik.

Automobil je presao 133.500 km sa tim sto sam ja vec presao 700km od kada sam ga kupio  biggrin. Od opreme nema skoro nista jer je kupljen nov u srbiji i pravljen za nase trziste. Manuelna klima, servo, airbag za vozaca i suvozaca, ABS i to bi bilo to. Prvi vlasnik je naknadno ugradio centralnu bravu koja radi preko samo preko daljinskog i zeder. U autu je ostao i Sony CD player sa bluetooth opcijom placen 250 evra (bar tako kaze drugi vlasnik da ga je toliko platio).
Imam papire iz servisa Stevanovic iz perioda od 2006 - 2008. iz kojih se vidi da je veliki servis radjen 2006 ali ne znam na koliko kilmotera jer nigde ne pise. Pozvao sam servis ali na zalost nemaju podatke pre sest godina (ne znam ni kako ni zasto) pa ne mogu da mi kazu na kolikoj kilometrazi je radjen ali kako mi je majstor rekao interval mu je na 80-90 hiljada.

Nekoliko pitanja za clanove foruma:
1. Zeza me centralna, konstantno ne otvara zadnja desna vrata, nekada otvara samo vozaceva, nekada prednjih dvoje...a i brava na vozacevim zapinje na drugom zubu pa vrata moram da otvaram snaznim cimanjem. Pitanje ko povoljno poprvalja ovakve stvari ,sta sve moze da bude......

2. Naprsla mi je sofersajbna u donjem levom uglu, da li je moguce da ovde kod nas za polovnu na otpadu traze 100 evra a iz Madjarske ljudi donose za duplo manje para. U servisu je ugradnja od 11.500 (akcijska cena do sutra ali nemam para) do 17.000. Ukoliko bih nabavio iz Madjarske dajte nekog dobrog majstora koji bi to ljudski ugradio ili neki servis sa pristojnim cenama koji ugradjuje nove a da je povoljan (negde priblizno ovih 11.500 koje sam naveo).

Slike cu postaviti u narednih nekoliko dana

Jos jednom pozdrav svima, lepo je biti i ostati u VW porodici. 
« Poslednja izmena: Maj 18, 2012, 10:57:19 posle podne od strane nikolaradocaj »

Van mreže ilija

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2129
  • Age: 31
  • Lokacija: Hamilton, Ontario
  • Karma: +17/-13
  • Pol: Muškarac
  • DAS AUTO
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2012, 12:40:13 pre podne »
Lepo si predstavio auto, ali prvo moras sebe da predstavis u ovoj temi ;)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0
nedao bog da imas 16v. isao bi oko 290

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2012, 08:03:33 pre podne »
Druze auto ovde predstavljas, a sva pitanja vezana za auto i probleme sa njima postavljas ovde http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=7.0  koristi opciju pretrage ako nema zapocni novu temu o tome.  mahac
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2012, 10:50:44 pre podne »
Vazi.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2012, 12:46:24 posle podne »
ubaci neke slike golfica...
inace servis Stevanovic je odlican servis

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #5 poslato: Maj 19, 2012, 03:45:31 posle podne »
Ne znam ali me zaista cudi da nemaju servisnu istoriju samo 6 godina unazad. Sa tim da sam ja pogresio jer je poslednji servis sa kojeg imam izvestaj 2008 pa cu pozvati ponovo da proverim. Ne znam da li su dobri ali znam da su skupi :-))). Doduse  neki tu stavljaju znak jednakosti.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2012, 02:59:31 posle podne »
Evo konacno i slika:


































Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2012, 10:54:38 posle podne »
Danas sam skinuo presvlake, a ispod sam imao sta da vidim, prljavstina i bolest od koje mi se povracalo.
Nekom ludom srecom komsija u garazi imao profi usisivac za auto perionice pa sam ga odmah doveo u red. Prednja sedista su dosta otrcana i izbledela (sto me uzasno iznerviralo) a zadnja su manje vise ok ali cekam da otopli da ih operem.

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2012, 10:59:40 posle podne »
Da je dobro nije bas, ali ima ovde da se uradi dosta toga da se dovede u ful stanje. Da ne pisem sve verovatno i ti znas sve.  ;)
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2012, 11:13:46 posle podne »
Joj druze znam i te kako. AJde daj mi jedan savet sta misli donji deo komande table ispod volana i sa druge strane poklopac kasete da li da farbam ili radim folijom ?

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2012, 11:23:04 posle podne »
Po meni ni jedna ni druga opcija nije bas neko resenje. Da odradis foliju moras da pripremis da bude ravno odnosno da smirglas a i sto to treba da uradis i da farbas. Jedino da naletis na to na nekom otpadu pa za smene pare zamenis. Po meni ne ide da se farba taj deo.
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2012, 11:30:05 posle podne »
Dobar je golf, ima malo truda i rada oko njega da se ulozi da bude extra. Sto se kasete tice, mogu da ti pomognem, ima u Nisu lik prodaje celu kasetu za 10-15 eura, kao nova, video sam je, samo sa jedne strane ima 2 male rupice za onaj nosac telefona, neprimetno, kao nova kaseta. Mogu da ti sredim to, nije problem, ako nije prodao, video sam pre desetak dana to.

Onaj deo oko klime mozes folijom, bar kupi obicnu mat crnu i prelepi to, lako se radi. Stopka je oko 20 eura po netu, a imas i komplet sedista za 80 eura da nadjes, ko nova.

Znaci uz ulaganje od 100-150 eura auto ti je kao nov. Slova GOLF ti stoje dosta nisko, to je neko skidao i lepio ponovo. Volan ti je u istom stanju kao moj, samo sto moj auto ima blizu 200.000 km :)

Ako ti treba neka pomoc, tu smo :)
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #12 poslato: Maj 23, 2012, 12:01:21 pre podne »
Uf sad si me istripovao sa ovim 200.000, jedino ako je vracao prvi vlasnik (zubar) jer je lik od kojeg sam kupio skroz ok, (cak smo poceli da se druzimo a kapiram da se ne bi druzio sa nekim koga je zaj**ao) uzeo ga je sa  100.000km 2008 i on je presao jos 33.000 u poslednje 4 godine. I meni je cudno za volan probacu jos jednom da proverim u Stevanovicu...

Zainteresovan sam za kasetu, daj neki mob na PP od tog lika da se dogovorimo.




Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #13 poslato: Maj 23, 2012, 12:04:39 pre podne »
Volan, papucice, rucica menjaca to su zi delovi gde se vidi koliko je vozen auto. mada moze se i to zameniti.
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #14 poslato: Maj 23, 2012, 12:06:52 pre podne »
Javljam ti do sutra broj, samo da nadjem, jer sam od tog lika kupio komplet plastiku oko menjaca onu veliku. Pustam ti PP najkasnije do sutra uvece.

Ili je neka zena ovo vozila pa prstenjem ogulila, ili je vraceno malo. Rucica menjaca prica drugu pricu, lepo je ocuvana i nije zacepana ova koza nigde i nije potrosena sto se desava kad auto ima vise km.

Ako ti je auto ovako dobar uzivaj, ako je dobro odrzavan i cuvan on moze dosta da predje. Za sedista, nadji na netu druga ako si u mogucnosti da kupis, nije skupo nesto...
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #15 poslato: Maj 23, 2012, 01:12:52 pre podne »
I meni je ta plastikao oko menjaca i ona druga iza gde su rucna i pepeljara u ocajnom stanju,sva oguljena, pepeljara razvaljena, lepljeno sve silikonom i samo sto se ne raspadne...neverovatno kako je propalo. Nasao sam na netu ta dva dela za 100 evra zajedno (+postarina)  ali to mi je puno da dajem. Koliko se krecu cene na otpadu tih plasticnih delova iz enterijera???

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #16 poslato: Maj 23, 2012, 01:33:45 pre podne »
Pa pazi foru, po otpadima je dosta skupo jer se to koristi kad se prepakuju englezi, clan kluba i sponzor Djole DMC je imao ranije, mislim da jos uvek ima, sa stranca, za nekih 10-15 eura ( deo sa pikslom koji se srafi kod nogu dole, i ide komplet okolo i oko menjaca sve je to jednodelno )

Ja sam nasao sam na Limundu u medjuvremenu.  Slucajno sam video to sto mi je trebalo, taj isti covek je imao i kasetu ciji broj cu da ti javim. 

Ja imam taj deo, koji sam skinuo.nije u nekom stanju, popucalo je par zabica, sjajno crne je boje, i nije iz jednog dela, nego iz 2 dela jer su popucale zabice, tako da ti to ne bi vrsilo posao.

Da je dobro bilo ne bih ga skidao :D

nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže lid

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Age: 39
  • Lokacija: dubrovnik-croatia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #17 poslato: Maj 24, 2012, 09:47:19 posle podne »
družekoliko si para dao za ovog golfa,nije u nekom stanju?!
Volan tije normala,ofucan svakom vec na toj kilometrazi...

Van mreže lid

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Age: 39
  • Lokacija: dubrovnik-croatia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #18 poslato: Maj 24, 2012, 09:48:57 posle podne »
Javljam ti do sutra broj, samo da nadjem, jer sam od tog lika kupio komplet plastiku oko menjaca onu veliku. Pustam ti PP najkasnije do sutra uvece.

Ili je neka zena ovo vozila pa prstenjem ogulila, ili je vraceno malo. Rucica menjaca prica drugu pricu, lepo je ocuvana i nije zacepana ova koza nigde i nije potrosena sto se desava kad auto ima vise km.

Ako ti je auto ovako dobar uzivaj, ako je dobro odrzavan i cuvan on moze dosta da predje. Za sedista, nadji na netu druga ako si u mogucnosti da kupis, nije skupo nesto...
koža oko ručice mjenjača nije original,mijenjana je...

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: 1.4 - 16V
« Odgovor #19 poslato: Maj 25, 2012, 01:14:14 posle podne »
@lid
Nisam dao mnogo para s'obzirom na to da nema skoro nista od opreme. Polako, sredicu ja njega unutra za koji mesec, malo po malo. Motor je dobar i redovno odrzavan i to mi je bilo najbitnije.
Reci mi samo kako znas da koza nije original tj. da je menjana ?