Autor Tema: Problem sa grejanjem u golfu 3  (Pročitano 6508 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dimi90

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 33
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • VW
Problem sa grejanjem u golfu 3
« poslato: Novembar 25, 2008, 01:54:11 posle podne »
E ovako imam problema sa grejanjem...jer su u kolima kozna sedista pa kad sednem u njih onako hladna odpadnu mi bubrezi...a sto se tice grejanja tek kad se temperatura digne na 90-100 onda nesto greje ali i to je jako slabo...pa ako znate ista o tome pomozite...a ko ne meni,onda mojim bubrezima:D mahac
Prodaj majko golfa dizelasha da izbavish sina mafijasha:DDD

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2008, 01:58:47 posle podne »
mozda ti se zapusio mali hladnjak ako ti je bas slabo grejanje. jel kad se zagreje na radnu temperaturu i ti ukljucis grejanje ono krene topao vazduh i za 5 sec oslabi?

Van mreže dimi90

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 33
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • VW
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2008, 02:11:17 posle podne »
A tako nesto,samo sto ja ni tih 5 sec ne osetim toplog vazduha...ici cu sad ovih dana kod majstora pa cu pogledati...a interesuje me sta moze biti
Prodaj majko golfa dizelasha da izbavish sina mafijasha:DDD

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2008, 02:13:47 posle podne »
Ja sam imao slucajeva kada se zacepi ona slavina sto otvara i zatvara grijanje,a takodje je bilo slucajeva da ako auto ima plin da zeza grijanje jer voda ide kroz pluca pa tek onda u hladnjak za grijanje.

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2008, 02:18:43 posle podne »
ako ides kod majstora idi kod nekog koji je skidao dosta stranaca, ovi koji nisu radili ima da te oderu jer ima da se namuce jer nisu to radili cesto. ja mislim ipak da ti je zapusen mali hladnjak a ako to menjas bolje uzmi polovan a ne nov.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #5 poslato: Novembar 25, 2008, 03:16:22 posle podne »
vidi na mk2 na crevu pre malog hladnjaka se nalazi jedan termostat koji zna da zapusi i da neda toploj vodi da lepo cirkulise kroz mali hladnjak.taj deo je skup i retko ko da ga juri da zameni pa ga obicno jednostavno skinu i ubace umesto njega parce creva.sa tog termostata ili ventila kako se vec zove ide i voda do automatskog sauha ka karburatoru---ee tu je mene zezalo i nije pustalo toplu vodu ka sauhu pa sam celu proslu zimu vozio pod sauhom.ima tema gde sam opisao sta sam uradio po tom pitanju.proveri da li to ima i na trojci,jer on izmedju ostalog sluzi da smanji pritisak vode prema malom hladnjaku.nemci su to uradili za nedaj boze,nije imal neke preke potrebe ali su tako izvodili ponavljam za svaki slucaj da pritisak nebi bio jak i napravio haos ako procuri mali hladnjak.ako imas verovatno te to zeza pa ako moze da se procisti i ispere nebi bilo lose da se vrati na mesto.proveri to prvo da li imas pa kod dobrog majstora da prvo to proveri pa tek onda da skida mali hladnjak.
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2008, 03:19:19 posle podne »
A moze da se desi i da je dihtung na glavi. Zimus sam otisao kod majstora misleci da mi crkao dihtung i da mi je pomesao vodu i ulje. Majstor prvo sto me je pitao kakvo mi je grejanje, kad sam rekao da je odlicno on kaze onda nije dihtung. Kad pomesa vodu i ulje onda isto nema grejanja.

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #7 poslato: Novembar 25, 2008, 04:29:33 posle podne »
ako nema grejanke dok ne dodje na radnu tempreaturu onda to lici na termostat.
Say no to spark plugs!

Van mreže dimi90

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 33
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • VW
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #8 poslato: Novembar 25, 2008, 04:33:18 posle podne »
ok hvala vam puno pogledacu to sve...pa cu vam javiti kad ga popravim sta mu je bilo mahac
Prodaj majko golfa dizelasha da izbavish sina mafijasha:DDD

Van mreže mahle

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +0/-0
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #9 poslato: Novembar 25, 2008, 04:54:35 posle podne »
a koji motor nosi taj golf 3

Van mreže dimi90

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 33
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • VW
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #10 poslato: Novembar 25, 2008, 09:37:02 posle podne »
2.0 gti
Prodaj majko golfa dizelasha da izbavish sina mafijasha:DDD

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #11 poslato: Novembar 26, 2008, 05:35:40 posle podne »
ako nema grejanke dok ne dodje na radnu tempreaturu onda to lici na termostat.
mislis da mu ne zatvara lepo termostat?pitam cisto da se informisem.skoro sam nesto jurio po netu i nabasam na neko objasnjenje da postoje dve vrste termostata-oni koji kad zakucaju auto ili prokuva ili nema lepo grejanje i sporo dostize radnu temperaturu itd,i oni koji nemogu da zakucaju pa da auto prokuva vec samo moze termostat da ostane u otvorenom polozaju.e sad kad sam gledao slike,razlika je u tome sto ovi da kazem bolji koji ne prokuvavaju auto,izgledaju kao na golfu 2,a ovi sto prokuvavaju izgledaju kao na jugicu.reko ajde tebe da pitam koliko si upoznat sa tom tematikom-i koliko moze da bude tacno ovo sto pisem.meni to malo cudno objasnjenje pa reko ti se dosta oko toga razumes
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2008, 10:56:17 posle podne »
Isti je to termostat samo zavisi u kom polozaju zaglavi, otvoren ili zatvoren, ako zaglavi zatvoren onda dize temperaturu i nemoze da se ohladi a ako zaglavi otvoren onda motor nemoze da dostigne radnu temperaturu.

I

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #13 poslato: Novembar 26, 2008, 11:15:30 posle podne »
vidi na mk2 na crevu pre malog hladnjaka se nalazi jedan termostat koji zna da zapusi i da neda toploj vodi da lepo cirkulise kroz mali hladnjak.taj deo je skup i retko ko da ga juri da zameni pa ga obicno jednostavno skinu i ubace umesto njega parce creva.

kod mene je u ovome bio slucaj! pre godinu-dve sam ovde kukao i kolega banderash mi je rece za ovu foru i od tad nemam problema    ;)

hvala kolega banderash  :rolleyes:

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Problem sa grejanjem u golfu 3
« Odgovor #14 poslato: Novembar 27, 2008, 11:04:53 pre podne »
ako nema grejanke dok ne dodje na radnu tempreaturu onda to lici na termostat.
mislis da mu ne zatvara lepo termostat?pitam cisto da se informisem.skoro sam nesto jurio po netu i nabasam na neko objasnjenje da postoje dve vrste termostata-oni koji kad zakucaju auto ili prokuva ili nema lepo grejanje i sporo dostize radnu temperaturu itd,i oni koji nemogu da zakucaju pa da auto prokuva vec samo moze termostat da ostane u otvorenom polozaju.e sad kad sam gledao slike,razlika je u tome sto ovi da kazem bolji koji ne prokuvavaju auto,izgledaju kao na golfu 2,a ovi sto prokuvavaju izgledaju kao na jugicu.reko ajde tebe da pitam koliko si upoznat sa tom tematikom-i koliko moze da bude tacno ovo sto pisem.meni to malo cudno objasnjenje pa reko ti se dosta oko toga razumes

kosta je dao tacno objasnjenje tako da to je to.. ili zaglavi otvoren ili zatvoren. u krajnem slucaju provere je jenostavna. upalis auto i pratis sta se desava sa gornjim i donjim crevom hladnjaka. normalan rad je kada se prvo zagreje gornje crevo pa tek kad otvori termostat onda pocne da se zagreva i donje dok se temp. ne izjednaci. ako se oba creva zagrevaju jednako i auto sporo podize temp. onda je termostat ostao otvoren i treba ga zameniti. ali ako je zatvoren onda ce gornje crevo biti vrelo a donje konstantno hladno. da bi se proverila ispravnost termostata tj. da li otvara na zadatoj temperaturi potreban je laserski merac temperature i preko njega se ocita vrednost kada osetite da se donje crevo zagreva to  je pocetna temp. otvaranja. e ako grejanje u kabini ne radi i ako je sve u redu sa termostatom onda pazju treba usmeriti na creva koja idu ka kabini i ako postoji termo ventil koji je pomenuo stdeyan vrlo je moguce da je  tu problem . do njega je crevo vruce a od njega mlako ili hladno. ako je i tu sve normalno onda moze biti da mali hldanjak ima restrikciju tj. da je zapusen. tu pomaze cistac sistema hladjenja motora. doduse postoji jos jedna stvar. ako se ikada desilo da je procureo mali hladnjak i da je zamenjen pa se problem grejanja javlja nakon toga , onda treba pokledati klapnu za usmeravanje vazduha ( toplo- hladno) jer na sebi ima sundjer i kada se natopi on se raspadne. onda se desava da izbrali vi toplo ili hladno on uvek duva isto jer nema sta da razgranici taj vazduh s obzirom da na golfu uvek radi grejanje samo ta klapna regulise ulazak toplog ili hladnog vazduha. eto toliko nadam se da ovo pomaze.
Say no to spark plugs!