Autor Tema: Povezivanje centralne na migavce...  (Pročitano 7809 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje centralne na migavce...
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 19, 2008, 11:32:16 posle podne »
hahah,,ajd odosmo u offf,,,ali i meni je to struka,,,pa moze udruzivanje da padne hahah,,,salim se,,,ma bice to gotiva,,,80 kvadrata garaza,,,da se malo budzi..
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Arsinov

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Age: 39
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje centralne na migavce...
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 20, 2008, 03:03:34 posle podne »
Jel mozes ti to meni da objasnis pa da ja to probam sam nekako da namestim?

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje centralne na migavce...
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 20, 2008, 10:54:30 posle podne »
hoces da ti blinka i kad otvaras i kad zatvaras,,,, obje zice preko dioda spojis na migavce i eto ti,,,,diode polarises da provode samo prema migavcima i rijesenoooo,,,,nece biti kratkog spoja,,,nesto sam ja pogrijesio,,,,
au stvari moras sa ta dva kabla koja idu za centralnu bravu da vezes dviej diode polarisane prema migavcima,,,onda iz te tacke spoja izvedes dvije diode polarisane prema migavcima, jedna lijevi jedna desni,,,,i to je to,,,
inace kablovi za migavce su ti na maloj razvodnoj tabli, desno od volana ispod plastike,,,nadji dvije zice koje da ju izvod za igavce
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje centralne na migavce...
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 21, 2008, 01:04:44 pre podne »
citam ovu temu, nisu lose ideje, cisto me zanima koje diode je najbolje upotrebiti, tj. sa kojom oznakom? po nekoj zdravoj logici, to bi tehnicki znacilo da bi se migavci upalili a potom i ugasili, koliko i traje proces otkljucavanja/zakljucavanja, sto je stoti deo sekunde. ok, dioda oce da propusti struju u jednom smeru, a da migavci par sekundi trepcu, tako da je u tom smislu dioda isuvise glup element da bi to mogla da uradi, ipak tu mora da postoji jos neka dodatna elektronika, da ne kazem neki sistem sa vise elektricnih elemenata, koji to treba da omoguci. to je kao kad bi povezao brisace i ocekivao da se f-je brisaca odvijaju tek tako, odjednom sve da radi prva, druga brzina i interval, tek tako samo zato sto je ceo sistem samo prikacen na 12v...
e, upravo zato i postoje releji, po mogucstvu i neko logicko kolo, koje te f-je i treba da omoguci.
moj savet autoru teme da dzabe ne baca pare, vec ako hoce tu f-ju bolje da kupi modul koji ima tu opciju, bolje je i dati tih 20e (ili priblizno), spojiti par zica, i resis problem. nego ulozis pare za el. komponente i ne uradis nista, ako barem sa druge strane ne boli glava.
to ti je moj savet

Van mreže Arsinov

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Age: 39
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje centralne na migavce...
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 22, 2008, 01:50:52 posle podne »
Sad izvini ako te smaram, jel bi ti bio problem da mi nacrtas semu toga, za svaki slucaj, da ne zeznem nesto? I koje su te diode, koju oznaku imaju da bi mogao da ih narucim?

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Povezivanje centralne na migavce...
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 22, 2008, 07:06:25 posle podne »
pokusacu na netu da ti to nadjem, pa tu smo da se pomazemo  ;)