Autor Tema: pusta ulje na motoru gof 5  (Pročitano 12842 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže makis

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
pusta ulje na motoru gof 5
« poslato: Oktobar 01, 2011, 01:06:15 posle podne »
Pozdrav. Golf 5 1.9 tdi . U  skroz gornjem  delu motora,  na zadnjoj  strani do karoserije (malo vise na strani ka alumulatoru)  biggrin ,pojavljuje sa ulje koje se sliva i masti nanize motor .Inace auto ide  normalno ,vuce ,ne dimi ,isao sam i na duza putovanja sa njim , sve ok. tako vec skoro godinu dana a mozda i vise , na 10 000 km mu dolijem oko 0,5l ulja .   Prvi put kada sam bio kod  majstora  rekao je da je  egr ventil , (malo je pustao ali ne previse), i dihtung pumpe za gorivo koji sam dzabe menjao  :angry:. Oitsao sam ponovo,ali sam licno pre toga gledao kuci iz kanala i uvideo da ulje ide iz krajnje gornje tacke tj. dihtunga poklopca motora (prdpostavjlam jer nisam majstor) , i on sada sumnja na dihtung poklopca motora ,ali mi je rekao da je to tako skoro kod svakog dizela ,da  je masan motor,  i da ako hocu , mogu da ga zamenim, ali bi opet pustio negde ulje ,zato sto su to takvi dizeli da mora negde da pusti ulje i da to nije strasno vec samo ako poveca onda da ga menjam i da tako vozim. Meni  samo smeta sto mi prlja motor masti ,zato bi ga promenio i da ne poveca , ali ako bi opet pustio negde onda je bezpotrebno da bacam pare.  Dali je istina da su skoro svi dizeli tako da maste motor kao sto kaze majstor ili ne ( prvi put sada vozim dizela)? Inace tako ga vozim , ide super , mada mi se nesvidja to mascenje i sto prlja motor  ;) .
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2011, 07:40:08 posle podne od strane makis »

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:15:39 posle podne »
Dobar ti taj majstor, cim ti kaze da je Njemac napravio motor koji mora da curi. . .i koji mora biti mastan. . .Svasta. . Promjeni ti taj dihtung dekla, to je nova masina skoro i treba da je suva ko barut. . .

Van mreže makis

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:33:42 posle podne »
 i ja tako mislim da  promenim dihtung poklopca, i da nebi smelo to tako , ali posto malo dolivam ulje 0,5l na 10 000km ,mozda je bolje oprati motor jednom godisnje nego dirati dok je tako  
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2011, 02:59:26 posle podne od strane makis »

Van mreže dsc64am2

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 35
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:43:49 posle podne »
moja mk3 je zbog dohtuma izbacivala 0.5l na 1000km, zamenio dihtum i da ne poverujes i sam se cudim al motor suv ko barut, a i bara od ulja ispred kuce se osusila. tapsac

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 01, 2011, 03:44:05 posle podne »
Teško da posle 150000 neki dizel može da bude suv kao barut...
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

mladen3103

  • Gost
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 01, 2011, 05:00:18 posle podne »
i obavezno promjeni uz to i majstora,
i naglasi mu da to nije zmaj 1412 nego golf 5,
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2011, 05:15:24 posle podne od strane mladen3103 »

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2011, 07:34:52 posle podne »
Teško da posle 150000 neki dizel može da bude suv kao barut...

. . . .Ali opet moze da bude suv , ako mu se promjene zaptivni elementi. . . ;), a ne da kad probali na dihtungu dekla, da se vozac pomiri jer mu je majstor rekao da to tako mora. . .

Van mreže dsc64am2

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 35
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2011, 08:50:20 posle podne »
Teško da posle 150000 neki dizel može da bude suv kao barut...

Po toj tvojoj teoriji 99% dizela je masno a nijedan ne doceka 200 000. moj auto je dizel ima 280 000 prvi put otvoren pre 5 000 zamenjene karike i dihtum i suv, ko neveruje neka dodje da vidi, burazer ima MK2 460 000 na satu radjena generalna pre 30 000 suv nema garazu pali celu zimu napolju, putuje na posao sa njim svaki dan, a sad sto nasi majstori misle (cast izuzecima) da su popili svu pamet ovog sveta pa samo gledaju da napreve neku fuseraciju to je druga stvar.

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:00:17 pre podne »
Teško da posle 150000 neki dizel može da bude suv kao barut...
da li to kazes iz iskustva lollol lollol lollol
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:51:38 pre podne »
auu ljudi.moj mk1 nikad nigde kap nije pustio.taj majstor,ako je majstor za automobile, mora to da zna.znaci manipulise te.to sto je procureo treba da ti sugerise da je mozda kuvao ili tako nesto. Dihtung glave ili poklopca da li da menjas neka ti kaze pravi majstor, a ne mi ovako ni ti sam.nemas juga nego pravi auto,pa se tako i ponasaj, tj postuj ga i teraj kod majstora kakvog zasluzuje, pa ce te lepo sluziti i trajati kao sto mu i znak na masci kaze.

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2011, 12:15:24 posle podne »
Ne znam šta da vam kažem,ja menjam ulje na 10000,od zamene do zamene mi potroši možda 200 gr ako i toliko ali ima tragova ulja po motoru,oko egr ventila,ne znam šta je tu smešno i čudno,kod automobila koji su prešli 150000,nisam mislio da treba motor da bude okupan u ulju ali da je suv kao barut sa 200 i kusur hiljada,ma važi,ali ako je nekom tako lakše ok..par majstora kod kojih sam bio su oduševljeni motorom i ostalim stvarima,i svi su rekli da su ti tragovi ulja kod dizela posle toliko km normalni,da ne bude ismevanja kakvi su to majstori jedan od majstora je sa ovog foruma i vrlo je cenjen ovde.. beer
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

mladen3103

  • Gost
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2011, 12:46:49 posle podne »
pa dobro moze da bude malo,tj da negdje baci ulja od gasiranja,al ako je motor dobro dihtovan ne i smio biti masan,
bar ne bi trebao pogotovo noviji motori,atako da te price ne piju vode,ona cetvorka sto sam je ubio je imala na satu skoro 370 000 pa je motor bio suv,

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2011, 12:57:38 posle podne »
Kao i 99% auta koja su uvezena u Srbiju sa kilometrazom >400.000km, a motori kao da su tek iz fabrike. Cuj mora da kvasi...

mladen3103

  • Gost
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2011, 01:35:37 posle podne »
ma bmk odo lagano na  beer  pa nek kvasi  lollol
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2011, 01:38:08 posle podne od strane mladen3103 »

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 02, 2011, 01:41:21 posle podne »
pa dobro moze da bude malo,tj da negdje baci ulja od gasiranja,al ako je motor dobro dihtovan ne i smio biti masan,
bar ne bi trebao pogotovo noviji motori,atako da te price ne piju vode,ona cetvorka sto sam je ubio je imala na satu skoro 370 000 pa je motor bio suv,

O tome i pričam  beer.
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2011, 02:59:37 posle podne »
Ne znam šta da vam kažem,ja menjam ulje na 10000,od zamene do zamene mi potroši možda 200 gr ako i toliko ali ima tragova ulja po motoru,oko egr ventila,ne znam šta je tu smešno i čudno,kod automobila koji su prešli 150000,nisam mislio da treba motor da bude okupan u ulju ali da je suv kao barut sa 200 i kusur hiljada,ma važi,ali ako je nekom tako lakše ok..par majstora kod kojih sam bio su oduševljeni motorom i ostalim stvarima,i svi su rekli da su ti tragovi ulja kod dizela posle toliko km normalni,da ne bude ismevanja kakvi su to majstori jedan od majstora je sa ovog foruma i vrlo je cenjen ovde.. beer
lollol sala  lollol
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže makis

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 02, 2011, 10:14:58 posle podne »
Resio sam ,sutra menjam dihtung poklopca. Menja se dihtung u kompletu sa poklopcem (to je skuplja varijanta) , moze tu da se stavi i silikon i zadihtuje ali mi se ta varijanta ( budzenje)  ne svidja , i stavicu nov  dihtung.  Uspeo sam  da nadjem i samo dihtung .Cena u radnji je oko 900 - 1000 din. biggrin  (viktor renz) valja se tako kaze  biggrin , ne bih tu trebalo da masti bar tako mislim.  Tolerise se da  malo masti na egr ventilu nije strasno (kod mene ne jer je egr nov) i moze biti dozvoljeno na sastavu creva kod intrcoolera  zbog turbine (ali u maloj kolicini) a tu se mogu zameniti gumice ( pod uslovom da je turbina ok.),  mada je bolje ne dirati nista jer je bolje da ta mala kolicina ulja izadje napolje nego da da ide u intercooler , inace na dihtungu poklopca ne sme da masti  ( te informacije sam dobio raspitivajuci se  kod  mehanicara  coilleo2tj ). Nadam se da ce  sutrasnjom zamenom dihtunga poklopca motora , motor biti suv  clap .
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2011, 10:16:53 posle podne od strane makis »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 02, 2011, 10:18:12 posle podne »
Ne znam šta da vam kažem,ja menjam ulje na 10000,od zamene do zamene mi potroši možda 200 gr ako i toliko ali ima tragova ulja po motoru,oko egr ventila,ne znam šta je tu smešno i čudno,kod automobila koji su prešli 150000,nisam mislio da treba motor da bude okupan u ulju ali da je suv kao barut sa 200 i kusur hiljada,ma važi,ali ako je nekom tako lakše ok..par majstora kod kojih sam bio su oduševljeni motorom i ostalim stvarima,i svi su rekli da su ti tragovi ulja kod dizela posle toliko km normalni,da ne bude ismevanja kakvi su to majstori jedan od majstora je sa ovog foruma i vrlo je cenjen ovde.. beer

na kog majstora mislis?

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 02, 2011, 10:21:57 posle podne »
ne znam skida li se poklopac na njemu kad se menja zupcasti?ako da, onda eto zasto curi.od same eksploatacije ce pre da odu dole dihtunzi nego taj poklopca.

Van mreže makis

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
Odg: pusta ulje na motoru gof 5
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 02, 2011, 11:05:00 posle podne »
 Mislim da se ne skida poklopac pri zameni zupcasog . Predpostavljam da je ranije skidan a to bas da se skida i vraca ne ide , vec se stavi nov ,pa je zato popustio.Nije to nesto puno da pusta ali ja hocu ako moze  biggrin , a mislim da moze , da ne pusta.
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2011, 11:06:36 posle podne od strane makis »