Autor Tema: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju  (Pročitano 40718 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #20 poslato: Mart 28, 2011, 01:34:00 pre podne »
Mozda mi ovde uspemo da uticemo na mladje vozace, da ne misle samo na lajsne i obrve(protiv cega nemam nista), pa i na starije koji su zaboravili i da vw vozaci budu najbolji vozaci.

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #21 poslato: Mart 28, 2011, 01:45:04 pre podne »
lubarda- znas kako kazu:'' Zlo govedo, zadovijek june'', ko je vozac, vozac je, tako se rodio, . . , a ko nije, kuku vozacima. .  badmood

Al daj Boze pa da uticemo, za svaki predlog sam ZA. . .

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #22 poslato: April 06, 2011, 11:14:27 pre podne »
Ima puno vozaca kojima je dojadio zivot. Samo jos ne znaju ciji. ;)

Goran79

  • Gost
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #23 poslato: April 06, 2011, 11:34:35 pre podne »
Pored svega ostalog sto je navedeno, trebalo bi imati i kulturu da pomazemo jednim drugima tipa blicanje/upozorenje kada je kontrola blizu

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #24 poslato: April 18, 2011, 12:45:26 pre podne »
http://www.youtube.com/watch?v=g07Zdh8XXIk&feature=related
mogao je da ubije nekog. kad niko ne gleda bi mu slomio vilicu. mislim da se on toga ne bi secao.

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #25 poslato: April 18, 2011, 09:36:30 pre podne »
Tema odlicna Mislim da znate kakvi su Crnogorci vozaci voze dobra auta imaju svog coveka na vlasti i cepaj nesme i m nikko nista preticu ispred skole ne staju pesacima preko pesackog parkiraju se nasred ulice jos se ljute kad im svirnes da se sklone.

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #26 poslato: April 23, 2011, 02:32:44 pre podne »
e pa da vam se pohvalim da sam imao sudar sinoc. u sred novog sada, ispred pozorista, gde ima prosirenje za autobusku stanicu, polako se prosirenje stapa sa srednom trakom, lik vozi prosirenjem, gnjavi, ni levo ni desno, gleda negde okolo, izgubljen totalno, ljudi mu sviraju.. on sa felicijom karavan, a ja srednjom do njega, idemo lagano i ja polako ubrzam ispred njega jer vidim da on nece i ako ga pustam, kao da me ne primecuje i stanem na semafor, a on mi se posle 20tak sekundi zabode otpozadi. izlazim, kad ono moj komandir voda iz askare od pre 10tak god. razbio skodu totalno napred, branik ne postoji, maska, iz hladnjaka sve iscurelo.. meni.. malo ogrebana kuka.. sta je u stvari bilo? uzeo auto od kolege i pokupio zensku i trazio gde da je odvede da.. i tako zamisljen pravo u mene. odslepao sam ga kuci, a kombinacija mu propala, riba se smorila.. zao mi je samo sto nije bilo neko vece djubre iz vojske  ;)

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #27 poslato: April 23, 2011, 01:32:47 posle podne »
neki prekrsaji su neizbezni!!!
skoro kod mene ovde u kraju zena vozila nekog golfa i naleti pijana budala i isece krivinu i udari je,napio se samo tako i dok su zvali policiju taj pijani sto je udario u nju zove i dovede nekog njegovog drugara i podmetne njega da je on vozio,taj drug jer on nije pio i tako su napravili zenu ludom pred policijom  da nije taj pijani vozio nego taj njegov drug jer bi ga onda onaj nej..bo, katastrofa a ljudi sto zive tu i videli su sve svi cute,nece niko nista da kaze i ako vide da nabedjuju zenu i da je prave ludom,takve treba  batine
  champ1

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #28 poslato: April 23, 2011, 03:34:55 posle podne »
@lubarda - mogo si i ribu da slepujes  lollol
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #29 poslato: April 23, 2011, 03:49:04 posle podne »
Na sta ti ja licim? biggrin @Acca nista me ne razljucuje kao matore pijane dzukele za volanom, sigurne u sebe i pune sranja kako voze 30-40god i kako i pijani umeju da voze. Moje dve drugarice u 5tom osnovne na pesackom pokupio pijanac. Jedna je zivela nedelju dana u bolnici, pa umrla, a druga teske prelome nogu. Nije za forum sta bi radio pijanim vozacima.

Van mreže jovanmarkovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 416
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #30 poslato: April 23, 2011, 04:58:09 posle podne »
Lepa tema. Ono sto sam ja primetio, vozeci od Berlina do Bora i obrnuto u vise navrata, jeste da kada neko vozi desnom trakom autoputa a vidi vozilo koje se ukljucuje na auto put on se automatski prestrojava u levu traku. to nije bilo samo u nemackoj nego celim putem po EU. a kada sam usao u srbiju jedan leskovcanin me pretekao pa se natrtio ispred mene, ja ga obidjem a on opet. to je nasa kultura.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #31 poslato: April 23, 2011, 06:26:19 posle podne »
ja iskreno imam naviku na autoputu da preteknem pa cucim ispred onog ako pada kisha.. mnogo manje smaranje ako si ispred  :rolleyes:
lollol

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #32 poslato: April 23, 2011, 07:55:54 posle podne »
@lubarda niko nije dobar vozac i da ima iskustvo ma koliko god vozio,sto kaze moj matori volan je kurva i neznas kad ce nesto da te izjebe ili zezne ma koliko god neko imao iskustva i godina voznje,a pogotovo ti pijani matorci koji svi kao imaju iskustvo i voze pijani a kad naprave sranje pokriju se usima,znam ih mnogo
  champ1

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #33 poslato: April 23, 2011, 08:43:52 posle podne »
Gledao sam tekmu i zbog pravila foruma, necu reci da se radujem! :)
@Acca slozicu se samo delimicno sa tobom.naravno da postoje bolji i losiji vozaci, ali i oni manje iskusni su ok ako postuju auto, imaju zdravu dozu straha i ponasaju se za volanom kao da imaju metak u cevi. Ako nista drugo, puci ce ti guma na auto putu. Samo nikad preopusten i presiguran(nesvestan) vozac je dobar vozac.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #34 poslato: April 26, 2011, 11:54:14 pre podne »
Vidis, mene su ucili da se nesrece desavaju kad si najvise uveren u svoju sigurnost.

Koren svih nevolja i te nazovi nekulture je u primeni zakona tj ne primenjivanje istog.
Posto se sve u ovoj zemlji odvija po principu "snadji se ili umri" tako je i u saobracaju, pa sad vi ovde pricajte sta vas nervira dok ste za volanom, ali realno pocnite od sebe.
Ne radite drugome, ono sto ne bi voleli vama da rade.
Poznavanje saobracajnih pravila je isto katastrofalno. Istrazivanje koje je sproveo Mirko "Baron" Alvirovic pre nekoliko meseci je pokazalo da samo 7% ucesnika u saobracaju dovoljno poznaje saobracajna pravila.
7% je broj koji pokazuje da nas jako malo zna dovoljno i da je neminovnost da se neprijatnosti desavaju u saobracaju.
Prednost vozila sa desne strane u T raskrsnici i prednost vozila ispred koje je dalo levi zmigavac je teska nepoznanica za 99,99% vozaca.

Drzavi da je u interesu da obrazuje vozace moze to da uradi na hiljadu nacina. Da vidi u cemu je najveci problem, da se sprovede zvanicna anketa i odrzi obavezno predavanje jednom godisnje, kao sto je obavezan atest za mnoge stvari, tribina, pojacane kampanje, veci broj saobracajaca koji ce da upozoravaju/obavestavaju vozace, a ne samo da ih kaznjavaju itd itd
Ali drzavi je u interesu da naplati pare. Novi zakon iako dosta rigorozan je do sada potpuni promasaj. Ispred sudije se ceka po 5 sati da se plati kazna od silnih guzvi, a broj poginulih i broj saobracajnih nesreca veci za 33%!!! Totalni promasaj.
Svemu ovome doprinosi i kauboj policija koja nema apsolutno blage veze o ZOBSu, a nikoga se ne boji, te onda kako ocekivati da neko primenjuje zakon ko ga niti zna niti ga se pridzava. A mito i korupcija u ogromnom broju. I sve se to da resiti. Evo npr ja se dobrovoljno i besplatno stavljam drzavi na raspolaganje da krsim zakon i da svakom ponudim mito. Onaj pandur koji ne uzme mito nek mi naplati kaznu, onaj koji primi nek plate meni toliko. Radio bi ko dragstor 0-24.
Ili samo nek odaberu nasumice jedno policijsko vozilo i nek ga prate samo 30min. Napravice prekrsaja za 200 poena. Od pojasa, pune linije, crveno, parkiranja gde mu se prohte i sl.
E za sve to svuda u svetu sluzi unutrasnja kontrola, koju mi ocigledno nemamo, ali ne slucajno vec zato sto nekome to odgovara.
Iz tog razloga dolazi do slabe kontrole ucenika koji sami kroje pravila po iskustvu koja sticu od ostalih ucesnika saobracaja te se onda prave pravila kao "Ja sam u prednosti jer idem pravo", "Ja sam u prednosti jer sam brzi/veci" i sl
Secam se jednom kod hipodroma devojka proletela kroz trougao (ulaz u Pozesku) i ja ukocim na 5cm od njenih farova, ona isto i krene da se dere na mene da je ona u pravu jer je prva usla u raskrsnicu. Ili drugar imao udes, zena prosla kroz STOP iz ulice nije bas po 90 stepeni u odnosu na onu koja ima prednost i zena kaze "Nije samo meni stop, vidis i da je ka tebi malo okrenut"
Bezobrazluk + neznanje = smrtonosna kombinacija
Ne mislim da smo mi drugaciji nego neki drugi narodi. Trenutno jesmo, ali setite se samo engleskih navijaca i Hejsela, pa ih je Margaret dovela u red jako brzo. Zasto? Pa zato sto su odlicno primenjivali sasvim obican zakon. Flasa na teren? Odma 5 god zatvora, idemo dalje, ko je sledeci?

To je taj problm kod nas. Nema niko da udari sakom i krene nesto da radi na bolje.
Ovo sve ostalo je samo kukanje zbog tog problema.
« Poslednja izmena: April 26, 2011, 11:55:59 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #35 poslato: April 26, 2011, 12:12:26 posle podne »
Bravo. tapsac

Van mreže petttar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 326
  • Age: 33
  • Lokacija: Banjica-Popovic
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #36 poslato: April 26, 2011, 12:28:39 posle podne »
slazem se u potpunosti...a tom sakom nikada niko nece udariti zato sto vlast najvise voli kes...a mi smo budale koje to moramo da placamo,zato sto svaki dan koristimo auto,kamion ili sta vec...
ali mislim da mladi vozaci ne treba da dobijaju odmah dozvolu...nego 2-3 probne pa onda-da se opamete ovakvi kao i ja pa i ostali...ja iskreno imam velikih problema sa radarima...
a i imao sam saobracajku u septembru,zaspao,ali srecom nikoga nije bilo na autoputu,i za to sam dobi kaznu od 15 soma
« Poslednja izmena: April 26, 2011, 12:30:11 posle podne od strane petttar »

Goran79

  • Gost
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #37 poslato: April 27, 2011, 04:00:48 pre podne »
Sinoc sam se bas iznervirao! Desilo se sledece: kada sam pogledao u retrovizor (mahinalno to radim skoro na svakih 10 sec pregledam sta se desava iza i pored mene) vidim kako strumf u pezou radi makazice ljudima, kapiram da se nesto desava mada nevidim upaljenu rotaciju i sklonim se iz leve u desnu traku, da bi me taj isti prestigao i presekao ali bukvalno mu je falilo oko 10cm da mi opali prednji branik. E sada da bi situacija bila jos gora, u tom momentu se pali crveno svetlo na semaforu i strumf gazi na kocnicu, imajte na umu da me je upravo presekao i razdaljina u jednom momemtu je bila 10cm, hvala Bogu, ukapirao sam na vreme da ce se crveno upaliti jer se naravno zuto vec blicalo, pa sam prikocio, ali zbog ovog kretena, da ga ne bi puko od pozadi sam morao da skrenem malo u desno da bi ga izbegao. Lik je sacekao nekih 5 sekundi i krenuo kroz crveno (bez rotacije)! Upali se zeleno, ja krenem i vidim tog pandura kako usporava i staje na drugom semaforu jer se ponovo crveno. Meni djavo naravno neda mira i ja dam malo po gasu da bi se zaustavio pored njega i ugledam kako se dvojca pandura u auto nesto smeju i zajebavaju! JA PRSNEM, jer kapiram da nije nista bilo hitno nego cisto izdrkavanje, poceo sam da vicem, da masem rukama, ja stvarno nisam zapamtio sta sam im sve rekao, a oni meni sledece odgovaraju: "druze opusteno, testiramo vozilo" Ja  sam ostao blink i samo sam ih otpratio pogledom. Mnogo mi je krivo sto ih nisam snimio i poslao snimak u nekoj od medijskih TV kuca. Dripci bre, da nisu bilu u uniformi i u pandurskom vozilu, svega mi, polomio bih obojcu na licu mesta!!!

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #38 poslato: April 27, 2011, 04:58:51 pre podne »
za njih jednostavno zakoni NE vaze batine

Nesto sto me posebno nervira, vezano je sa saobracajne nesrece, a to je kad god se nedaj boze u desi saobracajka i jedan od ucesnika bude neko mladji obavezno je on kriv i tu nema price. Nema teorije da neko okrivi starijeg "majstorcinu", uvek je kriva luda glava klinca i automatski se odbacuje mogucnost da je matori "velemajstor sa iskustvom" seo pijan da vozi, da je zaspao, da nije pazio i da je prekrsio neko pravilo, a takvih izgubljenih slucajeva ima sve vise.

Imao sam dosta situacija, al u dve su mi se bas noge odsekle

Naj gadnija situacija koju sam doziveo za volanom (udarac slepera u moja vrata mi je bio smesan naspram ovoga) isao sam ka adi i ispred mene se vukao neki mk1 u fazi raspada i krenem da ga obilazim i on mrtav ladan bez pomisli da da migavac smota levo ka pumpi, tada sam vozio forda `86 god i tu narano nikakve elektronike nema, nema abs-a tako da sam ostavio trag kocenja jedno 6-7m i na kraju nisam uspeo da se zaustavim nego sam ga obisao sa desne strane. Kad sam se zaustavio, pa pogledao nazad i video izgubljenog cicu kako vozi troje dece koje sam mogao pobiti zbog ISKUSNOG vozaca nisam znao sta me snaslo, skoro minut sam stajao tako oduzet na sred puta
To nije steta ubiti, ma cak je i dobro delo, a ne neko neduzan da strada

Zasto je stariji vozac UVEK u nasem drustvu "bolji i sigurniji" meni nikako nije jasno big_boss

« Poslednja izmena: April 27, 2011, 05:00:42 pre podne od strane Stefan91 »

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #39 poslato: April 27, 2011, 09:57:10 pre podne »
Ja trenutno imam vozaca pocetnika na 12 meseci, moju devojku  lollol, prvi put je uzela volan u ruke u auto skoli, za 40 casova je naucila tek toliko da polozi iz 5-og puta. U auto skoli ne nauce nista, ne zna da parkira, samo da vozi i menja brzine. To je jedan od prvih razloga bahate vozne u kasnijem periodu, sto bi rekao wele samoedukacija koja postaje to sto postaje. Ok, podrzavam novo pravilo za voznju sa starijim vozacem, mada i do toga cu doci. Prva glupost je nalepnica za pocetnike, gde da je zalepi, na moj auto, nije problem, moze dok vozi, a ja da odlepljujem kad ja vozim jer ne vaze ista pravila za oboje. To je prva banalnost. Druga stvar u tome svemu je to sto ocigledno da neki pametnjakovic iz MUP-a nije konsultovao strucnjaka iz oblasti saobracajne edukacije nego je sam kao i ostatak zakona pisao polupismen pa nije shvatio da mozda samo 2% tih novih vozaca ima svoj auto, pa da li ima koga da se vozi sa njim ko je iskusan sa minimum 5-o godisnjom dozvolom. Trece fascinantno zapazanje je da nisu svesni da ce to samo da pogorsa situaciju u obuci jer ce npr. neko ko nema kola i cestu priliku da namoli nekoga da lepi na svoj auto P dok vozi i da bude snjim i tuzno gleda kako neko uci voziti na njegovom ljubimcu nakon godinu dana i te tri namoljene voznje ce bilti 3 puta gori vozac nego onoga dana kada je izasao iz autoskole. E zato je to glup zakon i pisan bez ikakvog smisla a sve ce to i dalje prouzrokovati bahatu voznu i nasilnike po ulicama.


Nemojte da mislite da je moja devojka nasilan vozac, kad vidite mog Lupa sa P nalepnicom samo se lagano prestrojite ili promenite naglo smer kretanja  lollol
« Poslednja izmena: April 27, 2011, 10:00:49 pre podne od strane Rocky Balboa »