Autor Tema: klima  (Pročitano 2469 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljko_nk

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Age: 46
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
klima
« poslato: Jun 21, 2007, 05:52:50 posle podne »
Klima (digitalna) mi sisti u zadnje vrijeme (cini mi se da ranije to nije bio slucaj). Znaci kad ugasim klimu (nezavisno od toga da li je auto prethodno ugaseno ili ne) cuje se neko sistanje (ssssssssssssss....) kao da ispusta neki zrak pod pritiskom. E sad, primjetio sam da mi se isti zvuk cuje kada br obrtaja dostize cca 2000 (ali ne na leru vec samo u voznji). Da li je to povezano i da li je normalan ovaj zvuk o kojem sam pisao?? Neki "majstori" mi kazu da je normalno... Zvuk se cuje samo kad se klima pokrece ili kada se gasi! Nedavno sam izasao iz auta i cuo taj zvuk ispod haube, neposredno ispod vjtrobranskog stakla... sta je tamo smjesteno?

Pozz!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
klima
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2007, 11:58:23 posle podne »
Da nije tu neki ventilator koji ubacuje vazduh, pa nakupio djubreta i zeza?

Skini plastiku pa vidi sta se desava ispod.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
klima
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2007, 11:35:25 posle podne »
Citat: zeljko_nk
Klima (digitalna) mi sisti u zadnje vrijeme (cini mi se da ranije to nije bio slucaj). Znaci kad ugasim klimu (nezavisno od toga da li je auto prethodno ugaseno ili ne) cuje se neko sistanje (ssssssssssssss....) kao da ispusta neki zrak pod pritiskom. E sad, primjetio sam da mi se isti zvuk cuje kada br obrtaja dostize cca 2000 (ali ne na leru vec samo u voznji). Da li je to povezano i da li je normalan ovaj zvuk o kojem sam pisao?? Neki "majstori" mi kazu da je normalno... Zvuk se cuje samo kad se klima pokrece ili kada se gasi! Nedavno sam izasao iz auta i cuo taj zvuk ispod haube, neposredno ispod vjtrobranskog stakla... sta je tamo smjesteno?

Pozz!

Sistanje se cuje jer se izjednacavaju pritisci u sistemu, ispod vetrobrana je isparivac a ispred hladnjaka je kondenzator. Nemas brigas sve dok sisti, e kad prestane onda i klima nece raditi...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio