Autor Tema: Visko ventilatori  (Pročitano 3222 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Visko ventilatori
« poslato: Maj 25, 2006, 12:57:51 posle podne »
Zna li neko kakva je razlika izmedju njih i obicnih ventilatora, i koje su prednosti, kako izgledaju kako rade....

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Visko ventilatori
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2006, 11:27:31 pre podne »
Obicni ventilatori rade non stop,nepekidno uglavnom preko kaisa, dok vsko imaju svoj motor i pale se kad im termodavac posalje signal,kao kod golfa

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Visko ventilatori
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2006, 11:38:22 pre podne »
Meni na golfu je onaj sa tri zice,na motoru od ventilatora,a na termoprekidac ide dzek isto sa tri zice, znaci treba da ima dvije brzine ventilator, ali on se kod mene pali samo prvom i radi vrlo lagano i nezbog toga ne moze da ohladi, mislim  da je u tome problem  !kako da ga natjeram da radi brze drugom brzinom, da nije termoprekidac otisao pa samo radi prvom brzinom    ?Da li moze to da bude problem, da mu ne salje signal i on samo vrti prvom brzinom? Jer sam probao da skinem dzek sa termoprekidaca i prespojio sam direktno i rade obje brzine,prvom vrti lagano dok drugom duva nenormalno???
Objasnite mi ako neko zna kako rade ovi dvostepeni ventilatori, tj kad se pali drugi stepen(druga brzina)???
I gdje se nalazi termostat kod golfa 3 gti, je li na kraju gornjeg crijeva koje izlazi iz hladnjaka do motora, ili dolje na kraju donjeg crijeva kod vodene pumpe?
« Poslednja izmena: Maj 26, 2006, 11:48:39 posle podne od strane baca »

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Visko ventilatori
« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2006, 11:20:30 posle podne »
mora da se promijeni redosled zica na onom ceku koji ide u ventilator ,a ti senzori se nalaze na glavi motora