Autor Tema: Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!  (Pročitano 17635 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže napoleon

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« poslato: April 15, 2007, 10:48:38 posle podne »
Imam malih problema sa autom.Slabo mi pali tj oce samo kad povucem saug.
Iso sam kod majstora i on je rekao  sledece,
da je potrebno osveziti motor , jer je kompresija slaba i duva kad se skine poklopac sa ulja.presao je 130000km Sta mi preporucujete dali da radim servisili da cekam pa da se uradi generalna kompletna?
Neznam koliko ce trajati to  osvezenje tj koliko kilometara nemoram dirati motor s napomenom da nije nikad nista dirano.
Ko ima iskustva nek odgovori , unapred zahvalan!

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2007, 12:17:59 pre podne »
Ili je vracana kilometraza ili je motor silovan tj imao neku havariju pa je uspeo samo toliko da predje. Moj predlog je da ga vozis tako do jeseni pa da posle kada se motor rasturi majstor vidi u kakvom su stanju klipovi i ostalo pa na osnovu toga odluci sta ce da se radi. Ako mislis da ga prodajes onda ga osvezi povozi se jos malo i prodaj.
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže nikolak

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Age: 37
  • Lokacija: bg
  • Karma: +0/-0
    • http://
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2007, 12:36:20 pre podne »
moguce da su grejaci ...jel duva mnogo gore na cepu?osvezenje moze da se uradi za 200-300e i zavisi,moze da izdrzi jos od 20000-50000km...sve zavisi od delova ,majstora i od pohabanosti...a to da je presao 130000 ne verujem,barem duplo toliko sigurno,pa je i vreme za generalnu i osvezenje...

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #3 poslato: April 16, 2007, 10:04:51 pre podne »
A kada imas problema sa paljenjem, vruc ili hladan?

Van mreže napoleon

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #4 poslato: April 16, 2007, 07:43:01 posle podne »
auto sam kupiopre 3 god. tad je presao 116000 neznam da li je dirana kilometraza , kupljen je od poznatog lica.
Nece da pali kad je motor hladan tjs ujutro a kad se zagreje onda nema problema.
Mislim da grejaci nisu jer sam ih menjao pred zimu.
Interesuje me sta se podrazumeva pod "Ovezenje" zamena karika...dihtunga
da li treba raditi ravnanje glave?
Majstor trazi oko 200evra

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2007, 09:15:06 pre podne »
Meni je moj majstor rekao da on odbija da radi "osvezenje" dizel motora, kaze to je bacanje para, dizel ili se radi generalka ili se ne dira, sve ostalo je resenje sa veoma kratkotrajnim dejstvom, vrlo brzo se vrati na isto stanje pa onda svi jure majstora kako je lose uradio. Sto se tice kilometraze mozda ti je kao i meni veci deo vremena bila skinuta sajla sa km sata, meni je trenutno skoro 300 000 ali Boga pitaj koja je stvarna kilometraza! Na 130 000 je kao sto kaze Rade nemoguce da produva taj motor u normalnoj eksploataciji

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2007, 11:06:40 pre podne »
Probaj malo podesiti paljenje (Kosta ce ti to najbolje objasniti).

Van mreže Neko2

  • VW Početnik
  • Poruke: 173
  • Age: 39
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • http://rtvok.com
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2007, 11:53:33 pre podne »
Za pocetak zameni grejace, pa posle vidi da li treba osvezavanje (ili generalna) ili da ga prodas..

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #8 poslato: April 17, 2007, 12:51:02 posle podne »
Idi negde u servis i proveri dizne, to nije skupo, a ujedno ces videti i kakvi su grejaci. Zatim fino uzupci pumpu i sredi anlaser, zameni mu biksne i cetkice ako treba da bi mogao dobro da zavergla, pa onda vidi kako pali hladan.

Naravno podrazumeva se da rezervoar i filter nafte budu cisti.
 

Van mreže roga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://www.kabeza.net
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2007, 09:32:23 posle podne »
Jako dobar savet ti je dao kosta....
Moja iskustva su ovakva: na mojoj dvojci motor je rađn na 286000....i to je od 207000 do generalne
Pilot 3[/color]

 

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #10 poslato: April 18, 2007, 11:40:18 posle podne »
Slazem se a to da osvjezavanje ne rjesava roblem, nije bas u potpunosti tacno,
ja sam kod mene do sada osvjezavao motor 3 puta, i sada je skrkao preko 400 000 km, a i dalje je na standardu.
Osvjezavanje motora te kosta oko 13 000 dinara(leteci lezajevi, karike, dihtung glave, zupcasti, gumice ventila i obrada glave-ravnanje.)
e sad koliko ti majstor uzme za ruke, to je pitanje.
Caka: a recimo kada mijenjam karike stavljm karike od 1 specijale koje prebrusim turpijom, a prostor izmedju zareza na stublini i spoja glave sa blokom malo ismirglam sa smirglom koju postavim na klip(stari naravno.)
posle toga si miran bar 50 000 km, bar je kod mene tako,a oni koji me znaju, imali su uvida na kakvim mukama je taj motor kod mene, stvrano vadim dusu iz njega.
potrosnje ulja mi je mnogo puta bila problem zbog famoznih gumica ventila sa kojma sam kuburio dugo dugo, to sranje kosta 250 dinara 8 komada, ali je jako tesko naci gumice koje valjaju.
ako uspijes naci gumice firme MAHLE ili getz njih uzmi, nikako victor reintz,bar sam ja nagrabusio sa njima.

A to da je presao 130 k kilometara, drugar,tesko da se moze povjerovati, bar janisam vidio golfa starog 15 i vise godina sa tom kilometrazom.
ja sam prvi put otvarao motor na 250 000 i to  posto sam na jahorini na -25 divljao jedno pola sata bez zagrijavanja motora i tada mi je izbio vodu na dihtung.

i kao sto rekose, vidi provo filtere, crijeva za gorivo da ne vuku vazduh ili da se nafta ne raca u rezervoar kao sto se kod mene desavalo, i nikada nisam otkrio gdje je to i kako vracao naftu u rezervoar, jer je sve bilo zaptiveno kako treba.

vidi dizne u kakvom su stanju, oce i zbog njih da zasteka, sipaj onu tecnost za ciscenje dizni, mozda malo pomogne, ali slobodno sipaj vise od pola boce na rezervoar goriva.
jer ako je vozen duze vremana kod nas sumnjam da je sta radjeno oko dizni do sada
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2007, 10:11:53 posle podne »
Citat: bonaparta
Nece da pali kad je motor hladan tjs ujutro a kad se zagreje onda nema problema.

A kako ti mislis da Golf 2 dizel upali bez sauha kada je hladan? Normalno je da nece da upali.Zasto bi inace postojao taj sistem na Bosch pumpi?

Kakve karike,generalna? Pa taj auto pali i kada nema karika! Samo ti povuci taj sauh kada ga palis,pa cak i svaki put,nisu su ga Nemci postavili za ukras.
Za taj auto je potreban dobar akumulator,grejaci i dobar anlaser.

Ispravi me ako gresim,ali imao sam Golfa 2 dizela 5 godina i znam ga u dusu.
« Poslednja izmena: April 21, 2007, 02:36:53 pre podne od strane KOSTA »

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #12 poslato: April 20, 2007, 10:20:22 posle podne »
Ma meni jednom i bez akumilatora upalio.
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #13 poslato: April 21, 2007, 12:15:33 pre podne »
Dobro sad,ti si shvatio bukvalno to sto sam rekao"pali bez karika"

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #14 poslato: April 21, 2007, 02:48:56 pre podne »
Citat: Rogi
A kako ti mislis da Golf 2 dizel upali bez sauha kada je hladan? Normalno je da nece da upali.Zasto bi inace postojao taj sistem na Bosch pumpi?

Kakve karike,generalna? Pa taj auto pali i kada nema karika! Samo ti povuci taj sauh kada ga palis,pa cak i svaki put,nisu su ga Nemci postavili za ukras.
Za taj auto je potreban dobar akumulator,grejaci i dobar anlaser.

Ispravi me ako gresim,ali imao sam Golfa 2 dizela 5 godina i znam ga u dusu.

To da dobar akumulator, alaser i grejaci bitno uticu se slazem, ali to da je normalno da se povlaci sauh svaki put kada je hladan nije tacno 100%!!!

Da je Nemac planirao da se on stalno povlaci ugradio bi kontrolnu lampicu da ga nebi zaboravljali povucenog, sto je svakodnevna pojava kod onih koji ga povlace.

Taj sistem sluzi u ekstremnim situacijama, ispod -15 C da pomeri pumpu malo na ranije paljenje i doda vise nafte, a ako si 5 g svaki put hladnom vukao sauh tu nesto debelo nije valjalo  
Cisto za primer ja sam moga palio na Divcibarama na -27 C bez sauha na pola kljuca a pitaj i DANDY-ja kako je njegov palio na Jahorini.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #15 poslato: April 21, 2007, 08:16:41 posle podne »
Meni je jednom pukla sajla za sauh,nije bila neka zima,ali znam da sam poludeo dok nije upalio.  Nista mu ne skodi da svaki put se povuce sauh i da kada auto upali,jednostavno ga vratis na "nulu"

Taj moj Golf je bio 92 godiste,motor je bio odlican,naravno trosio je ulje u normali,ali je bio suv kao barut...sumnjam da nije valjalo paljenje,jer je sve odrzavano extra...

Jedino ako postoji razlika u Bosch pumpi i paljenju izmedju motora koji su napravljeni 86 i 92 godine?! Ne znam koje je godiste bonapartin?

Cudno mi je,secam se dok sam vozio Golfa 1 dizela,84 god,kod njega i kada povuces sauh i kada ne,isto radi,a kod te moje dvojke kada povuces sauh,onda poveca obrtaje...

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #16 poslato: April 22, 2007, 01:22:29 pre podne »
Ja na mom kecu kada povucem sauh ne podize broj obrtaja ali se drugacije cuju ventili, nekako glasnije, zvone... a i lakse upali i manje dimi sa povucenim sauhom, cim se malo zagreje vracam sauh. Kako sam ja shvatio sauh kod moje pumpe samo menja ugao paljenja, ide vise u predpaljenje, ispravite me ako gresim

Van mreže napoleon

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #17 poslato: April 22, 2007, 09:59:40 posle podne »
Pozdrav ekipi i prvo da se zahvalim na konkretnim odgovorima!
moj golf je 1990 god. decembar 1.6 d  Tasov je ako to nije neka mana ali nebi trebala da bude.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #18 poslato: April 22, 2007, 10:41:57 posle podne »
Nema veze sto je TAS,samo nije sklapan u Nemackoj. Pa jesi sta resio u vezi auta?   Kako se ponasa sada?

Van mreže napoleon

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
Golf 2 1.6D Slabo pali pomoc!
« Odgovor #19 poslato: April 23, 2007, 03:22:57 posle podne »
Zimus mi je zalepio relej grejaca pa sam to menjao i grejace bosove!
Sto se tice motora jos nisam nista radio , pali on uvek sa povlacenjem sauga, ali bez njega nece pa cu da vidim do jeseni sta cu!
Generalno auto je u odlicnom stanju, samo sto zeza to sa paljenjem.
A i da skrenem paznju da sam ja drugi vlasnik auta, stari ga je kupio u ns 1990
(a dali moze da se proveri da li je kilometraza stelovana sto nisam siguran)
jer je prvi vlasnik je i sofer koji ga je cuvao (i nije ga puno terao)! a iz mesta smo
Niko neveruje da je ta kilometraza 132500km ali u selu kod mene su ga svi hvalili tj prijatelj mi je nudio svoga golfa 89. uz njegovu doplatu od 1000evra
Sa sigurnoscu vam mogu reci da je auto u odlicnom stanju nije krs!
 I jos nesto nisam od onih koji jurcaju znaci nije silovan motor po magistrali 80_100km na sat
Pozdrav