VW Caffe > OFF Topic

ELEKTRIČNI AUTOMOBILI: JE LI U PITANJU NAJVEĆA PREVARA DO SADA, ILI...

(1/26) > >>

jerotije318:
Da li je iko ikada razmišljao o tome?
Kad bi svi automobili bili električni...
A da smo zaglavili u trosatnoj gužvi po hladnoći u nekoj snežnoj oluji, baterije bi potpuno crkle.
Zašto električni automobili u osnovi nemaju grejanje.
Zamislite biti zaglavljen na putu celu noć, bez baterije, bez grejanja, bez brisača, bez radija, bez GPS-a, jer je baterija odavno crkla.
Možete probati pozvati hitnu i zaštititi žene i decu, ali oni ne mogu doći u pomoć, jer su svi putevi zatvoreni i verovatno će svi policijski automobili biti električni.
A kad putevi blokiraju hiljade nenapunjenih automobila, niko ne može dalje. Kako napuniti baterije na mestu?
Isti problem tokom letnjih praznika su kilometarske kolone.
Opcija uključivanja klime u električnom automobilu bi bila dostupna samo kratko vreme. Baterije bi crkle u trenu!
Naravno, ni jedan političar ni novinar ne govori o tome, ali ovo će se dogoditi.
A osim toga, niko ne govori o budućem problemu odlaganja neiskorišćenih baterija!
To je ta budućnost

.

sebekkg:
To je po mom misljenju promašena tehnologija za široku upotrebu. Guraju je birokrate iz eu i amerike samo zbog para od lobiranja i ništa više.

Em je veće zagađenje zbog pravljenja baterija em nisu i dalje dobri za duža putovanja. Za adekvatno punjenje treba pojačati električnu mrežu kao da je odjednom tu još jedna porodica tj treba ti još jedan priključak samo za auto. To su velike investicije, a i da se kojim čudom sve to ispoštuje kako će se obezbeđivati energiju za toliko veću potrošnju.

Dobra je samo za kontrolisane uslove kreni stani, po fabričkim krugovima, dostavna vozila po gradu i to je to.

Nafte/benzina ima i imaće ga još, a jedinu dobru zamenu vidim u vodoniku.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Guarana:
na sat EV potroši 1-3KWh za grejanje.. jedan tesla tim tempom može da čuči 30-90h na minusu i da je unutra za majcu toplo.
dizel da radi u mestu troši 1l/h, znači 60h može da izvuče ako isključivo stoji u mestu.
ja ne znam odakle tebi jerotije te informacije, al lupaš za medalju, uzmi neki EV na par dana pa probaj u praksi malo, pusti te kafanske priče.

Madison:
Meni se cini da je Jerotije samo prekopirao neki poprilicno zaglupljujuci tekst sa neke drustvene mreze, gde je poznato i da je zemlja ravna ploca lollol
Verujem da je bilo ljudi koji su ismejavali automobile kad su se pojavili i pricali kako je mnogo bolje vuci kocije konjima.
A od svih problema koji postoje oko elektricnih auta trenutno, mislim da je zaglavljivanje u snegu na dva dana najmanji problem. U svakom slucaju, doci ce AV da vas spasi ako se to desi. :53

jerotije318:
Prekopirao naravno a inace nisam pobornik struje.
Dizel mi tece venama, volim kad klepece ispod haube.
Ah da, obezbedice nam AV i letece elektricne lollol

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju