Autor Tema: Passat B3 problem sa menjačem  (Pročitano 1104 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mello

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 36
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.6 TD-Intercooler
Passat B3 problem sa menjačem
« poslato: Novembar 03, 2013, 04:43:26 pre podne »
Nakon pretrage foruma nisam našao odgovor na moj problem, ako slučajno postoji a ja sam prevideo izvinjavam se.

Naime u čemu je problem, do skoro sam vozio Passat b3 1.9 D karavan, zbog prilike da ga zamenim za 3 godine mladji, limuzinu sa boljom opremom i limariski totalno sredjenim, pa jos 1.6 TD intercooler pristao sam.
Jedino problem koji imam sa sadašnjim ljubimcem je to što je menjač mnogo tvrdji, da ne kažem da sem 4-te brzine ostale moram da malo preciznije guram menjač, predpostavljam da su to one plastične vodjice, ali ono što je mnogo veći problem a ne znam šta je, menjač kada se u vožnji ubaci u 5-tu brzinu apsolutno ne hvata, kao da je izbačen iz brzine, uopšte ne odvaja. Kada je auto ugašen i ubaci se u 5-tu nastaje problem izbaciti iz pete, skoro pa nemoguće, u vožnji sve to ide glatko.
Da li je neko imao sličan ili isti problem, ulje u menjaču je provereno, tačnije zamenjeno. Pre nego što krenem od majstora i glavobolja s njim da pitam ovde.
U pitanju je 1.6 TD Intercooler motor, godina 1994. Kvacilo odvaja tačno na pola, ubacivanje u prvu je možda malo teže, druga ne baš sjajno, treća i četvrta ok, kao i rikverc.
Legends are not born, they are made.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat B3 problem sa menjačem
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2013, 08:43:02 pre podne »
Treba prvo proveriti ono sto si upravo sam naveo kao i sam birac brzina. Drugo pitanje je u kakvom su stanju lamela i korpa. Trece koliko ima ulja u samom menjacu? Sve to mozes proveriti kod decka u Cacku. Moj savet oteraj auto kod Voja (Vojkana) Jelica  064-151-74-67 i reci da sam te ja poslao. Covek je ekstra majstor i nije preterano skup!
Boban-Rus