Autor Tema: Procena cene radova na zameni delova karoserije  (Pročitano 2277 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Procena cene radova na zameni delova karoserije
« poslato: Novembar 21, 2023, 07:16:33 pre podne »
Pozdrav drustvo,

Da li neko mozda zna koliko bi okvirno kostalo da se vrata i prednje krilo zamene u ovlascenom servisu za nove farbicke delove, plus farbanje, radni sat....?
Auto je Seat Leon 2018.

Hvala

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2023, 07:26:39 posle podne »
pa pozovi pitaj ... nema tu okvirno ...

sto ne pozoves Djuricu Grocka ,,, s/line nick ovde na forumu
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2023, 04:10:54 posle podne »
Pozdrav drustvo,

Da li neko mozda zna koliko bi okvirno kostalo da se vrata i prednje krilo zamene u ovlascenom servisu za nove farbicke delove, plus farbanje, radni sat....?
Auto je Seat Leon 2018.

Sasvim sigurno kao pola vrednosti tog auta. To je teska bagra tamo. Cim pitas pretpostavljam da nemas kasko.
Zar su u takvom stanju da ne mogu da se poprave ?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2023, 06:09:20 posle podne »
Zar ti nije pametnije da nadjes polovno sve, to god je vrlo vj u extra stanju...nego da te oderu tamo ali bukvalno...ja mislim da to kod njih mora biti par hiljada, sto kaze kolega pola auta...da ce barem da ga urade da se ne primijeti pa da covjek i razmisli o tome ako bas ima para za to
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2023, 06:10:55 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2023, 07:26:08 posle podne »
Hvala svima na odgovorima i misljenju.

Prica je sledeca, steta nije velika na svu srecu, ostecena su vozaceva vrata i krilo, malo ulubljeno i izguzvano. Ja bih  hteo da trazim od osigruanja da naplatim maksimalno stetu ( da mi plate nova vrata i krilo) a onda da u sopstvenoj reziji resim problem i da mi ostane love. Danas sam bio do Porschea i dobro se nasmejao...ako hoces da majstor dodje do kola, pogleda auto dva minuta, "snimi" sta treba da se radi i za to ti napravi predracun, Porsche naplacuje takvu uslugu 5700dinara. Ako je neki veci problem pa auto mora na dizalicu i da se skida npr. branik da bi se videlo sta se desava ispod i sta sve treba da se menja pa da se onda radi predracun - to naplacuju 12.000 dinara.

Procena mi treba da bih znao koliko zaista kosta u Porsheu da se to zameni, kada mi oni ponude cifru da mi ne umanje previse iznos.

Moze slobodno prepoduka i sugestija za dobre limare u BG.
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2023, 08:04:31 posle podne od strane nikolaradocaj »

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2023, 09:08:37 posle podne »
Plasim se da to nije moguce i to tako bas i ne ide. Bilo da imas kasko ili se naplacujes preko tudjeg osiguranja, ideja je da ti se auto vrati u stanje kao pre stete i ti ces to svakako ostvariti.

Ako je u pitanju kasko, ti sa parama nemas nista odnosno ako budes radio u ovlascenom, sto u tom slucaju preporucujem, oni ce odrati osiguravajucu kucu, ti ces platiti ucesce a oni ce zavrsiti posao, imaces zvanicno racun, garanciju i moci ces da ih cimas za sve sto nije ok.

Ako nemas kasko vec ides preko tudjeg osiguranja, onda ce ti verovatno pare isplatiti na racun ali ti ne mozes da utices na iznos u velikoj meri, procenitelj ce proceniti, ako nisi zadovoljan mozes da ulozis prigovor, nekada povecaju, nekada ne.

Ne bih ja pokusavao da preveslam osiguranje i da dobijem vise od onoga sto je potrebno. To sto ti trazis nema sanse da dobijes jer to kosta par hiljada evra.

Taj iznos koji Porsche naplacuje za "sagledavanje stete" ulazi u ukupan ako budes radio preko njih. Uglavnom, to su najvece klosarcine i legalni lopovi, najveci od svih ovlascenih, to ti kaze neko ko ima, na zalost, previse iskustva sa njima.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2023, 10:05:15 posle podne »
Ajde da kazemo da delimicno hocu da ih preveslam, mada i necu. Ja sam imao cukanje pre dve i po godine sa Golfom 4, doduse bilo je vise stvari ostecenjo, 0krilo, vozaceva vrata i malo hauba, celicna felna, branik i far. Proglasili su totalnu stetu i dobio sam 1000e sto im je bilo jeftinije nego da plate popravku jer je bila veca cifra. Ovo je auto koji je relativno mlad, tek je izasao iz garancije, garaziran bio do skoro i ja cu insistirati da mi se ti delovi zemene novim delovima a mislim da nece to toliko mnogo da bude. Vrata nova su mislim nesto preko 100.000 (tako sam nesto iskopao na netu), koliko jos moze da kosta blatobran, farbanje i radni sat  Ja kapiram oko 200 -250.000 hiljada sto je za njih nista. Kolega je imao sudar pre mesec dana, Peugeot 308 2016. goditste, ali on ima druga u ovlascenom Pezo servisu pa je odmah pri prijavi stete doneo predracun iz Pezoa za zamenu dvoje vrata, prednjeg krila i dve felne sto su izgrebane  da se srede, iznos je bio 280.000 i uredno su mu isplatili bez pogovora.
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2023, 10:08:10 posle podne od strane nikolaradocaj »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2023, 07:37:26 pre podne »
https://www.google.com/maps/place/AUTO+BIRO+doo/@44.8065109,20.4203755,49m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x475a6ff351ed9a59:0x610d491c76961309!8m2!3d44.806679!4d20.4205305!16s%2Fg%2F11c0tk8826?entry=ttu

Ja sam preko ovih radio procenu štete i na kraju je ispalo baš dobro. Njihova tarifa je oko 15.000 plus procenat od procene, s tim da je osiguranje priznalo 5000 kao naknadu za procenu štete i to su i naplatili. Procene štete je urađena na osnovu zamene svih delova sa cenom originalnih delova kod ovlašćenog distributera, s tim da sam mogao da biram cenu bez PDV a da novac trošim kako hoći ili cena sa PDV gde bih morao da sve i kupim kod ovlašćenog i da kasnije pravdam računima.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2023, 09:55:00 pre podne »
I dalje nam nisi rekao da li je u pitanju kasko ili osiguranje pocinioca.

Ukoliko je kasko, smatram da je to laksa varijanta. Tu imam iskustva.

Sa drugom varijantom nemam i nisam siguran kako ide jer ne mogu oni da daju procenu a da ne znaju ko ce da radi.
Tu moze da bude mozda cimanja i ako ti hoces u ovlasceni a oni nece ili tako nesto.
Ne znam kako to ide, na osnovu cega procenjuju, u svakom slucaju mislim da u ovlasceni imas pravo i trebalo bi da ides, oni ce vratiti auto u stanje kao pre stete, to je najsigurnija varijanta po mom misljenju, samo je pitanje da li ti pre procene kazes gde ces da radis.

A to da li ce ti ugradjivati nova vrata, iskreno mislim da nece jer zasto bi ako je sve popravljivo... opet, posto tamo rade lopovi koji vole da oderu osiguranje (boli me uvo jer su i ovi jos veci lopovi) mozda mozes sa njima cak i to da dogovoris.

Bice to kao novo u svakom slucaju.

Sto se tice limara / farbara, znas da je to najteze naci i nezahvalno preporuciti. Ne znam nikoga ko je ultra mega zadovoljan. Znam da je Modena auto u Krnjaci bas na glasu. Licno sam poslednje 2 intervencije imao u AC Ilic, jednom prednji branik, ocena 5 i jednom prag, ocena 3.

Znaci nema nekog sigurnog odgovora dok ne udjes u proces. :)

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2023, 11:03:41 pre podne »
Evo iz mog iskustva.
Imao sam saobracajnu nezgodu pre par godina u NS. Otisao sam u ovlasceni VW servis u Bosni (vozilo registrovano tamo), uradio predracun i naravno platio troskove istog (samo sto nije tako bezobrazno skupo kao Porsche sto dere).
Sa predracunom otisao u osiguranje (Dunav) osobe koja je izazvala udes. Podneo odstetni zahtev i prilozio predracun stete i fiskalni racun kao trosak tog predracuna.

Procenitelj je odmah dosao, izvrsio uvid, s tim sto sam mu dao dve opcije:
- Da uvaze predracun koji sam doneo uz njegov zapisnik o steti
- Da odemo licno u VW Porsche u NS i da na licu mesta se uradi procena uz demontazu/montazu svih komponenti

Inace VW Porsche u NS je daleko skuplji nego ovlasceni VW serviseri u Bosni.

Naravno, odmah su pristali na postojeci predracun da se prilozi u dokumentaciju.
U odstetnom zahtevu sam naveo da zelim isplatu novcanih sredstava za popravak vozila.

Ono sto je korisno jeste da im prilozis i fotografije koje si ti napravio sa mesta nezgode - ukoliko imas.

Posle 10 dana stigao mi je mejl gde su naravno odobrili i isplatili svega 60% od procenjenog iznosa, na sta sam uputio prigovor preko prijatelja advokata, gde smo cak dodali i dodatno ostecenje koje je uoceno tek u trenutku popravke i troskove istog. Posle 3 dana stize odgovor da je prigovor usvojen i isplatili su celokupan iznos po predracunu plus troskove ostecenja koje je naknadno otkriveno, plus troskove izdavanja predracuna.

Uvek ce kao prvu ponudu da odobre daleko manji iznos odstete nego sto to realno jeste, jer osiguranja i funkcionisu po principu APP (ako prodje prodje), zato je bitno uvek uloziti prigovor posebno preko advokata, jer u slucaju spora u 99% slucajeva gube i imaju daleko vece troskove nego da isplate odstetu odmah. Tebi je bitno da se automobil vrati u prvobitno stanje, a pored toga ako je prva steta u pitanju tvoj automobil vise nije deklarisan kao vozilo koje nije ucestvovalo u udesu - sto moze da umanji i vrednost vozila i osiguranja su toga svesna. (Recimo sutra ce da bude zabelezena steta na carvertical npr).

Ja sam auto popravio tako sto sam delove kupio u ovlascenom servisu, koje je ugradio moj majstor.

S obzirom da je mladje vozilo ti imas zakonsko pravo na ugradnju originalnih delova. Imas isto tako pravo da procenu uradis sa proceniteljem zajedno u ovlascenom servisu i da oni postupaju po tom predracunu. Takodje sve troskove mozes da prilozis i trazis nadoknadu istih (zapisnik, predracun i sl.)

Imao sam do sada 3-4 puta susrete sa odstetama od osiguranja (cukanja na parkingu, sitnije stete u saobracaju i sl.) i uvek se zavrsavalo po ovom principu.

Ako ne zelis da se cimas uvek mozes angazovati advokata koji radi na procenat (pretezno 15-20%) i on ce se potruditi da izganja sto vecu odstetu, jer ima direktno interesa od toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2023, 11:07:10 pre podne od strane gorant92 »

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2023, 11:19:15 pre podne »
Ovo je odlicno resenje, i meni ce znaciti, zlu ne trebalo.

Dakle, pre odlaska u prostorije osiguranja pocinioca, odlazi se u servis gde se planira popravka i oni daju procenu + ostavlja se mogucnost za ono sto ce se naknadno utvrditi.

Realno nema bolje opcije.

Hvala Gorane na informacijama.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Procena cene radova na zameni delova karoserije
« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2023, 05:20:46 posle podne »
NIje kasko osiguranje, vec naplacujem od stetnika.

Juce mi je stigao zapisnik ,dobro sam prosao, priznali su da zamene vrata i krila novim. Sad cekam samo da vidim koliko ce mi isplatiti.