Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 437533 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1740 poslato: Novembar 13, 2020, 09:09:33 posle podne »
Dobro proveri feone. Meni dosao decko stavili Michelin, i kaze oseti malo da trese. Zavrtimo ponovo i stvarno jedna celicna felna malo radi. Imao sreca drugu feonu i sve super. Nisam verovao da je osetio na gumi 195 65 15, ali eto.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1741 poslato: Novembar 14, 2020, 01:49:27 pre podne »
Vracene coninetal gume proverene kod njih na hanter testu pod opterecenjem bez pismenih potvrda o svakoj gumi i parametara 0%  odstupanja.

Naravno da ce biti odnete u drugu firmu na hanter proveru i pismenu potvrdu da li su ispravne.


Mehanicki pasat je dobar i proveren kod 3 razlicita majstrora.Amortizeri,trapovi,opruge,poluosovine itd itd trap i sve ok.

Do same gume je samo moram u dokazivanje i bit ce nezgodno ako pobijem njihov nalaz da su gume 0%.

Felne gledali normalne su i sve sto bi moglo biti problem gledano.

Verovatno malo odstupanje u gumi i fabricka greska koju nece priznati.

Ali videt cemo.
Ne bi se ja zezao sa njima. Lepo kažeš da ti vrate pare, oni neka se zezaju sa gumama, ako neće, pravac trzisna, ili zaštita potrosaca

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1742 poslato: Novembar 14, 2020, 07:38:04 pre podne »
Po kom osnovu su dužni da mu vrate pare? Ako ih nije kupio na daljinski način već fizičkim odlaskom u radnju, prodavac nema obavezu da vraća pare i uzima proizvod nazad ukoliko ne može da se utvrdi nesaobraznost robe. Ako ih je kupio preko neta, u roku od 14 dana (čini mi se) može da vrati robu u stanju kakva je bika kad mu je isporučena. Sto je jako teško za gume uraditi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1743 poslato: Novembar 14, 2020, 05:30:30 posle podne »
+1 nazalost

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1744 poslato: Novembar 14, 2020, 10:21:02 posle podne »
Probaj ih na drugom autu. Jeste trosak ali bar ces biti nacisto.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1745 poslato: Novembar 15, 2020, 08:45:04 pre podne »
Dobro proveri feone. Meni dosao decko stavili Michelin, i kaze oseti malo da trese. Zavrtimo ponovo i stvarno jedna celicna felna malo radi. Imao sreca drugu feonu i sve super. Nisam verovao da je osetio na gumi 195 65 15, ali eto.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Ovako prednja celicna felna milimetar kriva kao i zadnja ali sef vulkanizera kaze nije do toga.(tamo gde sam kupio gume)
A.vracene reklamirane gume gde su proveravane na nekoj njihovoj masini koja ne izbacuje rezlutate merenja.(nije na hanteru radjeno ipak)
B.Poslali mi samo pismeno da je sve u redu sa gumama bez merenja.
C.Naravno da cu se opet zaliti i traziti da mi daju na pismeno da su gume ispravne.
D.Ja ne kazem da je 1000% do guma ali ipak komplet auto je pregledan kod 3 ozbiljne auto kuce gde nisu nasli da trese zbog mehanickog kvara.
E.Ako i na 2 reklamaciji dobijem da je sve u redu bez pismene potvrde o merenju svake gume morat cu kod inspekcije i zakona o potrosacima traziti da se gume precizno izmere i ustanove da li je do njih ili ne.
F.Ja sam cak hteo i felne da menjam ali rekose nije 100%
H.Uglavnom zesci cirkus kada nesto reklamiras i kada nisi zadovoljan
G.Gume na 130 km na sat srednje podrhtavaju ili ti tresu.
I.Do te brzine uopste se ne cuju niti trese bilo sta.
Nadam se da ce problem biti resen na obostarno zadovoljstvo ali sumnjam u to.
Svima puno hvala na pomoci i svaka dalja pomoc u resavanju problema dobrodosla i razmatram naravno kako ovo resiti uz vasu pomoc.Sramota me vise ici kod mehanicara jer su izriciti da nije mehanicki kvar....trap,poluosovine,itd itd.





















Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1746 poslato: Novembar 15, 2020, 08:51:43 pre podne »
Vracene coninetal gume proverene kod njih na hanter testu pod opterecenjem bez pismenih potvrda o svakoj gumi i parametara 0%  odstupanja.

Naravno da ce biti odnete u drugu firmu na hanter proveru i pismenu potvrdu da li su ispravne.


Mehanicki pasat je dobar i proveren kod 3 razlicita majstrora.Amortizeri,trapovi,opruge,poluosovine itd itd trap i sve ok.

Do same gume je samo moram u dokazivanje i bit ce nezgodno ako pobijem njihov nalaz da su gume 0%.

Felne gledali normalne su i sve sto bi moglo biti problem gledano.

Verovatno malo odstupanje u gumi i fabricka greska koju nece priznati.

Ali videt cemo.
Ne bi se ja zezao sa njima. Lepo kažeš da ti vrate pare, oni neka se zezaju sa gumama, ako neće, pravac trzisna, ili zaštita potrosaca

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

Ne daju ni pare,nece ni da zamene za druge gume,nece ni da daju pismenu potvrdu o proveri svake gume,poslali su samo na pismeno da je odstupanje svake gume 0 %...nemaju takvu masinu da izbacuje pismeno merenje svake gume kao hanter..Ja sam im trazio samo dokaz pismeni da je sve u redu sa gumama ali nemaju...Moram im na rec verovati...Nece to moci naravno....Na njima je teret dokazivanja da su gume ispravne...Po zakonu ja ne smem otici na hanter test dok oni ne rese...Neverovatno je i to da je svaka guma 0%   sto je retkost...

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1747 poslato: Novembar 15, 2020, 10:24:30 pre podne »
Dobro proveri feone. Meni dosao decko stavili Michelin, i kaze oseti malo da trese. Zavrtimo ponovo i stvarno jedna celicna felna malo radi. Imao sreca drugu feonu i sve super. Nisam verovao da je osetio na gumi 195 65 15, ali eto.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Ovako prednja celicna felna milimetar kriva kao i zadnja ali sef vulkanizera kaze nije do toga.(tamo gde sam kupio gume)
A.vracene reklamirane gume gde su proveravane na nekoj njihovoj masini koja ne izbacuje rezlutate merenja.(nije na hanteru radjeno ipak)
B.Poslali mi samo pismeno da je sve u redu sa gumama bez merenja.
C.Naravno da cu se opet zaliti i traziti da mi daju na pismeno da su gume ispravne.
D.Ja ne kazem da je 1000% do guma ali ipak komplet auto je pregledan kod 3 ozbiljne auto kuce gde nisu nasli da trese zbog mehanickog kvara.
E.Ako i na 2 reklamaciji dobijem da je sve u redu bez pismene potvrde o merenju svake gume morat cu kod inspekcije i zakona o potrosacima traziti da se gume precizno izmere i ustanove da li je do njih ili ne.
F.Ja sam cak hteo i felne da menjam ali rekose nije 100%
H.Uglavnom zesci cirkus kada nesto reklamiras i kada nisi zadovoljan
G.Gume na 130 km na sat srednje podrhtavaju ili ti tresu.
I.Do te brzine uopste se ne cuju niti trese bilo sta.
Nadam se da ce problem biti resen na obostarno zadovoljstvo ali sumnjam u to.
Svima puno hvala na pomoci i svaka dalja pomoc u resavanju problema dobrodosla i razmatram naravno kako ovo resiti uz vasu pomoc.Sramota me vise ici kod mehanicara jer su izriciti da nije mehanicki kvar....trap,poluosovine,itd itd.
E. Ti moraš platiti veštaka koji će to utvrdjivati pa ako ih dobiješ na sudu možeš te pare za veštaka vratiti. Znaci, trebaš upucati okolo 50k din u tužbu i veštaka i ako oni kojim slučajem dobiju sud, to su ti bačene pare...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1748 poslato: Novembar 15, 2020, 11:35:11 pre podne »
Тражи њихов потпис и печат на то да су гуме без грешке, јер тиме потврђују то, е онда из ината иди и на хантер или било где где можеш да потврдиш да је до гума па им са тим извештајем пљунеш у лице и оповргнеш њихов печат и потпис јер си онда ти управу и да ти врате паре па их купи на другом месту.
А та њихова тврдња да су проверили гуме и да су 0%, а немају потврду-извештај за то, мислим да је чиста глупост. Пре би рекао да су како си им оставио гуме исте оставили негде по страни и да су те тако и чекале да опет дођеш по њих...


Sent from my vw mk5


Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1749 poslato: Novembar 15, 2020, 12:23:24 posle podne »
Samo sto bilo kakav izveštaj iz bilo kakve mašine bez potpisa veštaka na sudu nema nikakvu težinu. A znaju to i oni i znaju da se retko ko odlučuje na sud i troškove suda koji padaju uvek pokretacu parnice a na kraju spora padaju na onog ko je izgubio parnicu...
Sizifov posao. Više se isplati prodati te gume nekom kome ne tresu na autu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1750 poslato: Novembar 15, 2020, 10:46:37 posle podne »
Тражи њихов потпис и печат на то да су гуме без грешке, јер тиме потврђују то, е онда из ината иди и на хантер или било где где можеш да потврдиш да је до гума па им са тим извештајем пљунеш у лице и оповргнеш њихов печат и потпис јер си онда ти управу и да ти врате паре па их купи на другом месту.
А та њихова тврдња да су проверили гуме и да су 0%, а немају потврду-извештај за то, мислим да је чиста глупост. Пре би рекао да су како си им оставио гуме исте оставили негде по страни и да су те тако и чекале да опет дођеш по њих...


Sent from my vw mk5

Tacno druze...ne daju ni pare ni druge gume,i muljaju sa proverom guma...ne zuri mi se prijatelj mi advokat pa ako lovu ne vrate tuzit ce ih pa kada bude bude...inspekcija....ne tice se to njih ali doci ce na red...Oni kazu bez pismene potvrde da su dobre...nemam pismenu potvrdu jer to ne daju jer verovatno nisu ni radili proveru...a gume bile u magacinu nisu ni slate na proveru..bagra je to ali tuzit cu ih i gume ce na proveru na drugom mestu...ima nacina...Vratit ce bagra pare...a ove verovatno polovne sto su izlili u nove cu im vratiti....jer da su nove ne bi tresle sigurno...proverit cu im gume ima nacina....
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2020, 10:49:35 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1751 poslato: Novembar 20, 2020, 04:06:44 posle podne »
Zemljo Srbistanu!
Kupis i debelo platis premium gumu i dobijes nesto sto nije upotrebljivo!
Sta onda ocekivati od najeftinije gume kod nas?
 Da je moguce da sve ono sto je baceno u smece kao neispravno nekim kanalima dodje kod nas u radnje kao legalno uvezeno.

Njihovo bez pecata ili potvrde sa tipom i brojem gume vredi "majke mi" dobre su. Pa ako vec moramo tako kupovati polovne aute po placevima pa valjda postoji nacin zastite potrosaca koji je kupio nov prpizvod u registrovanoj prodavnici!
Na tvom mestu ako si kod njih iscrpeo sve, jedino da odes u trzisnu inspekciju i da kontaktiras udruzenje za zastitu potrosaca. Nemoze to tako da se zavrsi, Oni ti moraju dati papir da je guma OK i stajati iza toga.
Ovo se svodi na razradjenu praksu. Drzava nikakva, sudstvo, inspekcija, zakoni su mrtvo slovo na papiru i trgovci znaju da se 95% kupaca nece zaliti.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1752 poslato: Novembar 20, 2020, 04:54:25 posle podne »
Bez ikakve šale, Gorane, mislim da bi ovaj slučaj trebalo ganjati do Evropskog suda. Kad je mogao onaj čika za veš mašinu, možeš i ti. Na zapadu ovakve stvari advokatske kancelarije oberučke prihvataju, vode kompletan spor sa korporacijama do kraja, finansiraju sve i dobijaju ga 1/1.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1753 poslato: Novembar 20, 2020, 08:01:09 posle podne »
Ni slucajno nemoj da odustajes,moraju da ti vrate pare.Pripreti im sa trzisnom inspekcijom.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1754 poslato: Novembar 20, 2020, 10:55:23 posle podne »
Ja moje jos nisam montirao. Posle tvog slucaja sa kontinentalom, sve mi je frka da stavim zimski set tockova. Cim ih budem stavio, odma cu na auto put da ih proverim

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1755 poslato: Novembar 21, 2020, 11:28:58 pre podne »
Ljudi isao sam na put i vozio 1000 km autoputem i tresu od 120 km na sat do 150 km kada vozim.Sve sam iscrpeo.Oni se ogradjuju da je do gume i nude da idem na hanter test kod njihovog mestra negde u Zemunu da se proveri i da ja platim novu montazu ako ne bude do guma.Ako bude do guma onda ih menjaju.Ali kod nekog njihovog da idem!
Probat cu opet kod svog mehanicara da vidim da mozda nisu amortizeri ili neka sitnica.Zaista ne znam.3 puta su balansirane i ja sam bio tamo kada su balansirali i bilo je 0% i kao sve ok ali djabe kada u praksi kada vozim tresucka.
0% balans ali tresu.Nisu mnogo ali tresu autoputem.
A verovatno cu na inspekciju i to sta da se radi.Hteo sam kulturno ali ne ide.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1756 poslato: Novembar 21, 2020, 04:23:01 posle podne »
Meni se dva puta desava da moram da idem kod drugog da ih balansiram...prvo ljetnje pa sad zimske...namontirao prije par dana, odvozio par dana oko 100km bez balansa da bi nalegle, juce balansiram i ne valja...izmedju 100-120 haos...odem na drugi aparat i ono pokaze razliku po oko 10ak grama...kaze "ne mozes ovo osjetiti"...aj rekoh ti ih balansiraj...on odradi i extra...znaci def im se masine razlikuju...ne bazdare ih ili sta vec
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2020, 04:24:50 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1757 poslato: Novembar 21, 2020, 06:56:10 posle podne »
Moraju primiti robu na reklamaciju i dati zvanican izvestaj od uoznika guma,a oni to nisu. Znaci moraju poslati na reklamaciju gume.
Da si blize(NS),pa da dodjes do servisa rekao bih ti odmah sta je i koja je. Jedna pravi problem verovatno. Probaj ih napred nazad.
I da jel trese volan ili ceo auto?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1758 poslato: Novembar 21, 2020, 08:07:47 posle podne »
Dag doci cu bilo gde toliko mi se sve smucilo...Isle su gume kod uvoznika i proveravane na obicnoj masini sto se balansiraju gume i dobio sam zvanicno od distributera da je sve ok sa gumama i da je 0% ali nisam dobio na pismeno sa masine nista.Samo izjava da je sve u redu.
Ali i posle toga gume i dalje tresu a 3 ozbiljna mehanicara kazu da mehanicki problem nije....bio sam i licno kada su 3 put stavljanje i 0% pokazuju.

Sve su primili i na reklamaciju i sve ali tresu kod 120 km i jace kada vozim...3 puta su balansirali i djabe...uvek isto....sve sam probao i reklamacija i mehanicari ali continetal gume mi tresu....onako solidno tresu(ako su gume)Volan nista ne trese smo ispod patosnica nogu na mojoj strani i suvozacevoj,,,,,Enigmi nema kraja....Savetuju mi da uradim i taj hunter test ali da ga ja platim ....

Nosac menjaca nije,nosac motora nije,poluosovine nisu,cak ni amortizere mi nece menjati....zaista neznam ovo je tuga ziva...posto su dbili od distributera da je sve ok nece novac da vrate naravno..

NE TRESE VOLAN NI CELI AUTO SAMO ISPOD NOGU NAPRED OBE STRANE PRILIKOM 120 KM NA SAT I JACE...
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2020, 08:16:36 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1759 poslato: Novembar 21, 2020, 08:23:48 posle podne »
Neznam sta bih rekao.
Ja sam isti problem imao ali sam ga resio balansiranjem na Hunter masini.