Autor Tema: carina--pomagajte ljudovi ;)  (Pročitano 5132 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
carina--pomagajte ljudovi ;)
« poslato: Februar 11, 2009, 07:46:29 posle podne »
stigle su mi neke dve igrackice iz amerike, tacnije dva dvd player-a pioneer....danas mie stigo poziv da pokupim to...e sad...na pozivu pise da su mi stigli NOZEVI ahahha...ne znam zasto to al ajde, tezina paketa se slaze sa poslatom, pa predpostavljam da je to neka greska il sta vec...i pise sledece:
Radi okoncanja postupka carinjenja predmetne robe, potrebno je da u roku od 8 dana od dana prijemaovog poziva, podnesete - dokaz o pravu na uvoz, s obzirom da prispela roba ne moze da predstavlja predmet domacinstva niti predmet za licne potrebe primaoca.

e sad, sta znaci to sto pise?kakav dokaz na uvoz robe? ja u tom paketu imam racun i fakturu kako su kupljeni ti plejeri...i kolike su carinske stope na ovo??

pekar

  • Gost
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2009, 07:53:47 posle podne »
to ti znaci,da uznes i od stampas racun kako si im platio,tj.ako si platio pay palom na meil ti stigne od pay pala racun koliko to kosta i transakcija koja je izvrsena,e to ostampas i odneses im i oni na osnovu toga ti ocarine robu 34% ti je carina i PDV ako ti roba prelazi vrednost vecu od 25evrica,i meni je juce isto stigo paket iz nemacke i isto to sam morao da saljem faksom.

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2009, 08:17:20 posle podne »
kad sve saberes ,izadje ti isto kao i da si ovde kupio......ja sam u  austriji kupio wufer i pojacalo....ali sam se izvukao...sakrio sam ga dobro...tako da nisam morao da ga carinim....(isao kombijem,pa ono, pun kombi-moglo se sakriti) bleh bleh

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2009, 01:20:59 posle podne »
pa i sa carinom i porezom od 100e izacice me manje nego ovde ehheh...u americi su ove stvari preterano jeftine...banucu danas do njih, stavio je ortak racun u jednu od kutija, pa cemo ga valjda naci..hehe...sem ako stvarno nie neka greska, pa su nozevi ahahahhaha..inace cuo sam da je carina 10po100 na ovakve uredjaje i porez naravno 18, tako da se nadam da nece mnogo ispasti....

pekar

  • Gost
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2009, 01:34:39 posle podne »
34 posto ti je na celokupnu sumu sa postarinom,i to ti racunaju! ja sam se u nisu posvadjao sa njima da je malo falilo da me izbace,upravo zato sto i na postarinu mi naplacuju carinu i porez :angry:,strasno! od drzave nema nista sve je otislo u ..... badmood

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2009, 01:55:33 posle podne »
nemoj da me zejeavas da se racuna i postarina iz amerike do ovde...jeeeeee......

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2009, 02:04:28 posle podne »
pa da, uvek je bilo tako, ne racunaju oni samo koliko je kostao proizvod, vec celokupna suma, sta reci...banda i to ce tako biti jos dugi niz godina, sta da se radi kad smo gori od etiopljana koji kradu naftu  bonk

meni su naplatili 30 eura u Austriji carinu na vrednost 266dolara (106 proizvod i 160 shipping)

pekar

  • Gost
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2009, 06:53:50 posle podne »
da da braticu bas tako kao sto ti je i sandokan reko,na celokupan iznos bonk sta reci banda lopovska blink

Van mreže ilija

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2129
  • Age: 31
  • Lokacija: Hamilton, Ontario
  • Karma: +17/-13
  • Pol: Muškarac
  • DAS AUTO
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2009, 06:32:47 posle podne »
pa to znaci da se ne isplati uvoziti  bilo sta
nedao bog da imas 16v. isao bi oko 290

pekar

  • Gost
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2009, 08:36:26 posle podne »
martini!!! sta bi sa carinom? ne javljas se sta si uradeo?!

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2009, 09:13:06 posle podne »
pa to znaci da se ne isplati uvoziti  bilo sta

to ti je lutrija, neki put mozes super da prodjes a nekad da platis na mostu ako nisi na cupriji... pitaj pekara, on je skoro imao slicno iskustvo...
uglavnom se ne prolaze dobro kad dolaze stvari iz inostranstva, to je da ne poverujes kako oni to odokativno rade...
« Poslednja izmena: Februar 14, 2009, 09:17:03 posle podne od strane sandokan »

Van mreže ilija

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2129
  • Age: 31
  • Lokacija: Hamilton, Ontario
  • Karma: +17/-13
  • Pol: Muškarac
  • DAS AUTO
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #11 poslato: Februar 14, 2009, 09:26:15 posle podne »
pa u sustini da. ali vecina ljudi koje ja poznajem uzela bi neke stvari u inostranstvu npr u nemackoj jer misle da  te stvari za nase trziste nisu kvalitetne kao za strano
nedao bog da imas 16v. isao bi oko 290

pekar

  • Gost
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #12 poslato: Februar 14, 2009, 10:45:10 posle podne »
pa u sustini da. ali vecina ljudi koje ja poznajem uzela bi neke stvari u inostranstvu npr u nemackoj jer misle da  te stvari za nase trziste nisu kvalitetne kao za strano

dobro ima toga da je za strano trziste kvalitetnije nego za nase,to sigurno i ja se u potpunosti slazem sa tim!

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #13 poslato: Februar 15, 2009, 09:35:41 pre podne »
to je 100% tako, jer svaka stvar koja ide u prodaju ide na stiftungswarentest sto u prevodu znaci na kontrolu kvaliteta, i ako ne zadovoljava njihove standarde, seli se u juznjije(citaj tuznije) zemlja kao sto je nasa... njima to mnogo znaci i svaki proizvod koji zeli dobro da se proda, obavezno cete videti ocenu sa tog testa, da li to bilo na pakovanju ili u nekom casopisu...

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2009, 11:38:24 pre podne »
eee jeeee...pa ovako plejer ocekujem da mi stigne na kucnu adresu u utorak, posto kapiram da u ponedeljak ne radi siti ekspres.posto je valjda neko pravilo u carinarnici da robu ne mozes da izneses, nego moras da posaljes sam sebi hehe...da ne pricam previse da ne izbaksuziram eheh...inace ovi plejeri su mnogo povoljni bili u americi, cena im je bila 380dolica, a postarina do ovde oko 65 po komadu.....sda su ti plejeri tamo jos jeftiniji tipa 300dolara...tako da se svakako isplati uzeti nesto sa tog podrucja...

pekar

  • Gost
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #15 poslato: Februar 15, 2009, 08:28:44 posle podne »
a sa carinom sta bi?jel ti rekli nesto bonk

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2009, 10:01:26 pre podne »
morao sam da odem do carine pre neki dan i u posiljci su stvarno bili NOZEVI...kada sam video, nisam mogo da verujem...e sad, te nozeve je kupio neki lik iz beograda, na svoju firmu, koga sam ja pronasao tog dana...lik mie reko da su ti nozevi isto poslati iz Cikaga istog dana...i da se on zalio posaljiocu da mu paket ne stize...po njegovom TRACKING NUMBER-u, njegov paket jos uvek putuje...nadam se da su paketi nekako zamenjeni posto je meni stigo njegov paket...mada moguce je i da su dvd-jevi deknuti cim ne stizu jos uvek...e sad ako je neko bio u slicnoj situaciji molim za pomoc...

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #17 poslato: Februar 27, 2009, 10:23:48 pre podne »
slicnih situacija ima puno, ali verovatno neces nikog naci na forumu ko je imao slican problem (mozda gresim)
u svakom slucaju, kako jednostavno mogu da se desavaju sranja kad se nesto kupi preko neta... covek mora da bude vec unapred propremljen na tako neku situaciju koja nije bas normalna...to se dogadja i na zapadu, samo sto je nama dosta teze da to isteramo na cistac... jbg bonk

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: carina--pomagajte ljudovi ;)
« Odgovor #18 poslato: Februar 27, 2009, 12:40:14 posle podne »
ma zlo....poslo sam drugu poruku da proveri oba treking nambra, a poslacu i ja e-mail USPS-u kao reklamaciju pa cu videti...inace obe posiljke su osigurane na pun iznos tako da...nadam se ako ne stigne da ce mi isplatiti...