Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 845082 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6920 poslato: Mart 31, 2024, 09:11:50 pre podne »
Ja sam preko njega nasao da je bilo muvanja u km, vidio auto koliko je bio "gore" na oglasima, neke stvari u unutrasnjosti promijenjene, sto znam mislim da je pouzdan

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6921 poslato: Mart 31, 2024, 01:10:50 posle podne »
Ako ti nesto znaci ja sam 1.6tdi zamenio s taa 1.5tsi
PREZADOVOLJAN!!!!

Kakva su iskustva sa 1.5TSI u odnosu na 1.6TDI - koliko je realno veća potrošnja u gradu? Pretpostavljam da nisi išao na manji auto da bi poređenje motora bilo relevantno.
Bas tako skoro isti auto sada superb realno izmedju 7/8l motor dosta zivlji,mada ja sam i sa 1.6 120ks bio zadovoljan poenta je da nikad vise dizel...dpf,egr,ad blue...
Pa 7-8 litara u gradskoj vožnji je ništa naspram toga koliko je velik i težak Superb. Teško da Superb i u TDI varijanti može ispod toga. Koliko ti je trošio 1.6 TDI na Passat-u u gradu? Slažem se za DPF, EGR, Adblue da su neprocenjiv razlog, pogotovo za ljude u koje u sam spadam koji voze mahom samo po gradu, da se dizel na novijim kolima izbegne u širokom luku. Nego, videh da su počeli i na novijim benzincima da stavljaju filter partikularnih čestica GPF, ali nisam siguran u kojim tačno motorima. Taj 1.5 TSI od 150ks bi trebalo da je bez GPF-a...

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6922 poslato: Mart 31, 2024, 01:26:05 posle podne »
Ja sam preko njega nasao da je bilo muvanja u km, vidio auto koliko je bio "gore" na oglasima, neke stvari u unutrasnjosti promijenjene, sto znam mislim da je pouzdan
Pouzdan ili ne, muvano ili ne ?
Samo VW

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6923 poslato: Mart 31, 2024, 01:46:54 posle podne »
Ako ti nesto znaci ja sam 1.6tdi zamenio s taa 1.5tsi
PREZADOVOLJAN!!!!

Kakva su iskustva sa 1.5TSI u odnosu na 1.6TDI - koliko je realno veća potrošnja u gradu? Pretpostavljam da nisi išao na manji auto da bi poređenje motora bilo relevantno.
Bas tako skoro isti auto sada superb realno izmedju 7/8l motor dosta zivlji,mada ja sam i sa 1.6 120ks bio zadovoljan poenta je da nikad vise dizel...dpf,egr,ad blue...
Pa 7-8 litara u gradskoj vožnji je ništa naspram toga koliko je velik i težak Superb. Teško da Superb i u TDI varijanti može ispod toga. Koliko ti je trošio 1.6 TDI na Passat-u u gradu? Slažem se za DPF, EGR, Adblue da su neprocenjiv razlog, pogotovo za ljude u koje u sam spadam koji voze mahom samo po gradu, da se dizel na novijim kolima izbegne u širokom luku. Nego, videh da su počeli i na novijim benzincima da stavljaju filter partikularnih čestica GPF, ali nisam siguran u kojim tačno motorima. Taj 1.5 TSI od 150ks bi trebalo da je bez GPF-a...
1.6 se vrteo oko 6l pricam obe varijante sa manuelnim menjacem.
Ja sam isto cuo za taj filter,ali nisam siguran da li se stavlja i za zemlje trećeg sveta.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6924 poslato: Mart 31, 2024, 04:52:11 posle podne »
Realno 6l je premalo za toliki auto u gradu. Ja tu potrošnju u gradu nisam uspeo da postignem ni sa 1.4 tdi motorom i Polom koji je lakši za nekih 200-300kg od Pakija. U svakom slučaju ispada da 1.5 tsi troši nekih 1-2 litra više od tdi...

Van mreže markoricko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: paracin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6925 poslato: Mart 31, 2024, 05:08:23 posle podne »
Moj Passat B8 1.6tdi trosi u gradu 6-6,5l sve zavisi kako se vozi

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2457
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6926 poslato: Mart 31, 2024, 06:35:43 posle podne »
Drugari,
koliko je pouzdan car vertical, imate li iskustva ?
Dvije Golf 4 uvezene iz Njemačke sam uspio da nađem preko njih
Dok recimo za Sharana iz Italije nisam dobio ništa, ali su mi dali jednu besplatnu provjeru kao refund
TDI POWER

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13075
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6927 poslato: Mart 31, 2024, 10:57:24 posle podne »
Filke, taksista vozi samo nocnu smenu, ne racunaj njegovu potrosnju kao realnu. Inace sam se pre jedno godinu i po dana vozio isto u taksiju, nova Octavia 1.5 tsi, pokazao mi je board po kome mu trosi 7.6l za poslednjih 5000km, ali njegova prosecna brzina je bila 33km/h, isto vozi samo nocnu. To nije realna gradska voznja. Davno sam bio kacio snimak kad sam sa cetvorkom 1.8T od 200 konja nocu napravio potrosnju oko 8.5l sa prosecnih 30+km/h. A pritom ta ista cetvorka je pila 11 danju moje standardne voznje...

Inace taj PPF postoji kod poslednje generacije Audija i VW, ali mislim da nece praviti problem kao DPF, nema toliko garezi.

Ljudi imaju malo zabludu da novija kola ne trose nista. Kolega imao do pre nedelju dana Kiu Sportage 1.6t benz 200 konja, trosila je isto kao moja petica GTI stara 18 godina i to cipovana. Sad je zamenio za reno klio hibrid, zivo me zanima koliko ce on trositi.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6928 poslato: April 01, 2024, 04:35:07 pre podne »
Ja sam preko njega nasao da je bilo muvanja u km, vidio auto koliko je bio "gore" na oglasima, neke stvari u unutrasnjosti promijenjene, sto znam mislim da je pouzdan
Pouzdan ili ne, muvano ili ne ?
Kazem ti nasao sam da je skinuta km oko 100kkm preko "carvetrical"...ono sto sam vidio da je mijenjano u unutrasnjosti je ispalo na kraju da je tako!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6929 poslato: April 01, 2024, 02:44:39 posle podne »
Znaci muvacina puca na sve strane  thumbup
Samo VW

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6930 poslato: April 01, 2024, 09:48:13 posle podne »
Filke, taksista vozi samo nocnu smenu, ne racunaj njegovu potrosnju kao realnu. Inace sam se pre jedno godinu i po dana vozio isto u taksiju, nova Octavia 1.5 tsi, pokazao mi je board po kome mu trosi 7.6l za poslednjih 5000km, ali njegova prosecna brzina je bila 33km/h, isto vozi samo nocnu. To nije realna gradska voznja. Davno sam bio kacio snimak kad sam sa cetvorkom 1.8T od 200 konja nocu napravio potrosnju oko 8.5l sa prosecnih 30+km/h. A pritom ta ista cetvorka je pila 11 danju moje standardne voznje...

Inace taj PPF postoji kod poslednje generacije Audija i VW, ali mislim da nece praviti problem kao DPF, nema toliko garezi.

Ljudi imaju malo zabludu da novija kola ne trose nista. Kolega imao do pre nedelju dana Kiu Sportage 1.6t benz 200 konja, trosila je isto kao moja petica GTI stara 18 godina i to cipovana. Sad je zamenio za reno klio hibrid, zivo me zanima koliko ce on trositi.
Prosečna brzina od 33km/h je daleko od gradske vožnje. Svestan sam i ja da ne može benzinac od 150ks da troši 7 litara u gradu i da je iluzorno očekivati da turbo benzinac ima identičnu ili približnu potrošnju kao turbo dizel. Pa ja sa 2.0 TDI CR  na Passatu B7 nisam uspeo da spustim potrošnju ispod 8 litara po gradu, doduše prosečna brzina ispod 20km/h i kratke relacije mahom uzbrdo-nizbrdo. S druge strane na strani benzinca je sve ostalo sem potrošnje (veći obrtni moment ne računam, za mene nije presudan), tako da je potrošnja do 9-10 litara grad, 5-6 otvoren put za motor od 150ks i limuzinu veličine Passata, Octavije, Superbe i više nego dobro ako je izvodljivo u realnim uslovima. Meni je pak zanimljiv 1.0 TSI sa 116ks, kapiram da to što je primetno manje kubikaže od 1.5 tsi i nekih 30ks slabiji, da bi trebalo da u nekom lakšem vagenu da troši bar 1-2 litra manje, a opet bi trebalo da je tih 116ks sasvim dovoljno za grad, ali i da povuče na otvorenom. Jedino ta 3 klipa mi nisu jasna, šta je bio problem da se stavi još jedan i zaokruži na 1200cc kao što i bi u prvim generacijama, al onda ka spustiše na 1000cc i klip manje...
« Poslednja izmena: April 01, 2024, 09:52:52 posle podne od strane Filke »

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9783
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6931 poslato: April 01, 2024, 10:12:05 posle podne »
Jel moze provera na tom sajtu za WBAAS71030FY22470 pa cu vam reci koja je prava km

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6932 poslato: April 01, 2024, 10:56:19 posle podne »
Nije to besplatno...

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9783
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6933 poslato: April 02, 2024, 12:35:34 pre podne »
Da testiramo program

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6934 poslato: April 02, 2024, 02:24:45 pre podne »
Jel moze provera na tom sajtu za WBAAS71030FY22470 pa cu vam reci koja je prava km
Uplati testiraj pa objavi ionako znas rezultat.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6935 poslato: April 02, 2024, 02:27:32 pre podne »
Filke, taksista vozi samo nocnu smenu, ne racunaj njegovu potrosnju kao realnu. Inace sam se pre jedno godinu i po dana vozio isto u taksiju, nova Octavia 1.5 tsi, pokazao mi je board po kome mu trosi 7.6l za poslednjih 5000km, ali njegova prosecna brzina je bila 33km/h, isto vozi samo nocnu. To nije realna gradska voznja. Davno sam bio kacio snimak kad sam sa cetvorkom 1.8T od 200 konja nocu napravio potrosnju oko 8.5l sa prosecnih 30+km/h. A pritom ta ista cetvorka je pila 11 danju moje standardne voznje...

Inace taj PPF postoji kod poslednje generacije Audija i VW, ali mislim da nece praviti problem kao DPF, nema toliko garezi.

Ljudi imaju malo zabludu da novija kola ne trose nista. Kolega imao do pre nedelju dana Kiu Sportage 1.6t benz 200 konja, trosila je isto kao moja petica GTI stara 18 godina i to cipovana. Sad je zamenio za reno klio hibrid, zivo me zanima koliko ce on trositi.
Prosečna brzina od 33km/h je daleko od gradske vožnje. Svestan sam i ja da ne može benzinac od 150ks da troši 7 litara u gradu i da je iluzorno očekivati da turbo benzinac ima identičnu ili približnu potrošnju kao turbo dizel. Pa ja sa 2.0 TDI CR  na Passatu B7 nisam uspeo da spustim potrošnju ispod 8 litara po gradu, doduše prosečna brzina ispod 20km/h i kratke relacije mahom uzbrdo-nizbrdo. S druge strane na strani benzinca je sve ostalo sem potrošnje (veći obrtni moment ne računam, za mene nije presudan), tako da je potrošnja do 9-10 litara grad, 5-6 otvoren put za motor od 150ks i limuzinu veličine Passata, Octavije, Superbe i više nego dobro ako je izvodljivo u realnim uslovima. Meni je pak zanimljiv 1.0 TSI sa 116ks, kapiram da to što je primetno manje kubikaže od 1.5 tsi i nekih 30ks slabiji, da bi trebalo da u nekom lakšem vagenu da troši bar 1-2 litra manje, a opet bi trebalo da je tih 116ks sasvim dovoljno za grad, ali i da povuče na otvorenom. Jedino ta 3 klipa mi nisu jasna, šta je bio problem da se stavi još jedan i zaokruži na 1200cc kao što i bi u prvim generacijama, al onda ka spustiše na 1000cc i klip manje...
Ja nisam verovao dok nisam video svojim ocima(na bordu) kamiq dsg 1.0 u istim uslovima na taksiju trosi vise nego oktavia 1.5tsi manuelni

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9783
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6936 poslato: April 02, 2024, 09:38:56 pre podne »
Jel moze provera na tom sajtu za WBAAS71030FY22470 pa cu vam reci koja je prava km
Uplati testiraj pa objavi ionako znas rezultat.

Poenta je da se rezultat nece slagati sa stanjem na satu

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6937 poslato: April 02, 2024, 03:39:42 posle podne »
Na svakom drugom autu se rezultat nece slagati sa satom.

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9783
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6938 poslato: April 02, 2024, 05:13:54 posle podne »
Drugari,
koliko je pouzdan car vertical, imate li iskustva ?
Jeste,ako nije bilo muvanja.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6939 poslato: April 02, 2024, 05:21:12 posle podne »
Drugari,
koliko je pouzdan car vertical, imate li iskustva ?
Jeste,ako nije bilo muvanja.
Znaci NEPOUZDAN  thumbup
Samo VW