Autor Tema: Golf 3 1.9 TDI Karavan Beli :) 97  (Pročitano 1662 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rale88

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 36
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Golf 3 1.9 TDI Karavan Beli :) 97
« poslato: Februar 28, 2014, 11:39:51 posle podne »
Pozdrav, mnogi me ne znaju posto nisam uopste punio aktivan na ovom forumu (sada pocinjem da budem) vise sam na forumima za Detailing(ciscenje unutra i spolja auto)
Malo nesto o sebi pa o autu :) , Nenad iz Subotice prijatelji me zovu Rale bavim se sredjivanjem automobila unutra i splja(i polako uvodim folije) , znaci poliranje sa zastitama, dubinsko, pramnje motora itd... jeste da sam "mlad" ali po meni radim prilicno dobro i po musterijama :) ali uvek moze bolje :)

Ajmo sada da predjemo na vozilo :) , uvek smo imali Golfa 1 ili 2 i posto imam i kerove iz hoby-a odlucili smo se za karavana i kojeg drugog nego golf 3 :). Ima full opremu, klima,autoamski menjac, 1.9 TDI ,el podizace,multi volan, 3podesavanje sedista, sredjen motor,abs,servo ma ima sve :)

Caletu i meni je bilo samo da je limariski zdrav a za sve ostalo cemo srediti i tako smo na nesto i naleteli po slikama presudite sami kakav je bio i kakav je sada :) , inace mi je cale auto mehanicar 30 godina :)

Tako da ajde da pocnemo i nadam se da ce te uzivati :)

















Na zalost plafon je skroz propao i tesko je naci u blizini da se donese iz okolnog sela dobar pa smo odlucili kod tapetara da ga odnesemo jeste kostalo skuplje ali je i bilo mnogo lepse













Sada su vec lepsa vrata :)



















suse se kederi :)













Za ovo sam tako bio uzbudjen originalni naslon za ruku :)






Stara tabla nije bila bas u dobrom stanju od sunca ispucala tako da smo uzeli polovnu u dobrom stanju i nju sredili














Sve delove koje smo mogli dovatiti smo istektirali da ga jos zastitimo







Tu se vec pocele mehnicke stvari raditi cela prednjica dole i udri :)



Cist interkuler :)







I tapacir majstor sam bio :) od 3 sedista se pravi jedno :)












I to bi bilo to dalje ga nisam slikao, sastavljen je i vec uveliko se vozi, sada koliko se secam na njemu smo radili:
-Sredjivanje celog enterijera
-Servisirana komplet klima 300e ulozeno
-Servisiranje motora
-Uradjen veliki servis
-ociscen interkuler i vitalni delovi
-zamenjeni skoro svi lezajevi
-zamenjeni nosaci
-...

Inace auto nema ni znakove pocetka rdje nikada nije bio radjen sve je na njemu original, to je glavni razlog zasto smo sve ovako radili jer je zdrav ko tenk


Planovi za buducnost
-Ispolirati ga i staviti keramicku zastitu
-Zatamniti stakla
-Izmedju prozora i vrata staviti foliju
-Zameniti branike u uzasnom su stanju
-Malo ojacati prednjicu
-staviti manualni menjac
-...

Sve u svemu svi znamo kako to ide nikada kraja sredjivanju naseg ljubimca... Tako da eto toliko od mene kako ide posao tako cu dodavati, plan mi je sada da uzmem nekog golfa 1 i da ga polako sredjujem isto :)

Pozdrav VW :)

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 3 1.9 TDI Karavan Beli :) 97
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2014, 12:46:47 pre podne »
Lep golf a jos lepse si ga ocistio. tapsac

Zasto bi stavljao manuelni menjac?
Jel te ovaj zeza ili iz predostroznosti?

Van mreže rale88

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 36
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 1.9 TDI Karavan Beli :) 97
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2014, 09:18:50 pre podne »
Ne zeza me menjac super je, menja brzine kao kroz puter... Ali mislimo da ce potrosnja biti manja sa manuelnim. Za sada je u gradu 6-65 a na otvorenom 4-5
Svidja se meni jako automatski menjac za gradsku voznju po meni super, samo se polako vozis i uzivas koliko slobode u rukama i nogama imas :)

Ali ipak mi prelazimo ~3000-4000km mesecno pa kada bi ti mogli da smanjimo 1l potrosnje na godisnjem nivou bi jako puno znacilo :)

Lazar G60

  • Gost
Odg: Golf 3 1.9 TDI Karavan Beli :) 97
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2014, 12:14:41 pre podne »
Svaka cast... ovo je dosta komplikovano za sredjivanje skidanje i to ali svaka cast ! :)