Autor Tema: Polo 1.4 2007, problem sa podizacem stakla  (Pročitano 1662 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže draganvaradjanin

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo
Polo 1.4 2007, problem sa podizacem stakla
« poslato: Februar 16, 2022, 05:49:21 posle podne »
Pozdrav drustvo.
Od nedavno imam problem sa podizacem stakla na suvozacevoj strani. Ne reaguje niti na taster na suvozacevim vratima, niti na taster sa vozaceve strane.
Posto na svim vratima postoje elektricni podizaci, menjao sam sa delovima koji su na zadnjim desnim vratima.
Zamenuo sam taster, kao i sam motor sve zajedno sa elektronikom. Situacija se nije promenula, podizac na suvozacevim vratima ne radi, a podizac na zadnjim desnim vratima radi ok.
Sto znaci da nije problem u tasteru, motoru ili elektronici.
E sad, u svim ovim isprobavanjima primetio sam nesto cudno. Diskonektujem konektor sa motora na suvozacevoj strani i ostavim ga neko vreme da visi nekonektovan.
Posle nekog vremena (30-60min), vratim konektor. Probam preko tastera na suvozacevoj strani - RADI. !!!! Ali i dalje NE RADI preko tastera na vozacevoj strani.
Medjutim posle nekog vremena (probam posle par sati), opet nista NE RADI. Ovo mi govori da su zice u vratima OK, kao i da su osigraci OK.
Dali neko ima ideju u cemu je problem ?
Proveravao sam i tastere sa vozaceve strane, ali nista neobicno nisam primetio.
Molim za pomoc, ako neko zna sta je problem ?
U napred hvala.

Van mreže draganvaradjanin

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo
Odg: Polo 1.4 2007, problem sa podizacem stakla
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2023, 06:35:08 posle podne »
Pozdrav drustvo,
posto niko na forumu nije imao ideju sta bi mogao da je problem sa ovim kvarom, zelim da podelim svoja saznanja o ovom problemu.
Problem je u "comfort modulu", ako je to tacan naziv. Ovaj deo nije bas lako pronaci, a i cena mu bas i nije pristupacna. Osim toga, nakon zamene ovog dela, verovatno bi bilo potrebno neko reprograniranje centralnog racunara, kako bi kompletna elektronika funkcionisala.

Ali, ako se obratite strucnom auto-elektricaru(elektronicaru), problem je resiv bez zamene "comfort modula".  biggrin
Ne znam dali je ok da pomenem auto servis "PILIPOVIC NOVI SAD", koji je resio moj problem, ali problem je resen. Nisu mi poznati detalji resenja, ali ugradjen je jedan taster u rucici vrata kojim se aktivira nekakvo samodrzanje. Potrebno je taster drzati stisnut 5-10 sekundi, nako cega prekidacem na suvozacevoj strani je moguce aktivirati spustanje i podizanje prozora. Nakon aktiviranja, podizac nastavlja da funkcionise (nije potrebno drzati ugradjeni taster). Stvar funkcionise dokle god je auto upalje, a posle toga je potrbno ponoviti proceduru.

Sve u svemu, dovoljno da se predje tehnicki pregled, posto ako vam ne radi spustanje prozora, ne cete proci tehnicki pregled.  biggrin