Autor Tema: Polo 1,4 problem sa ABS-om  (Pročitano 7322 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje.rad

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 59
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Polo 1,4 problem sa ABS-om
« poslato: Oktobar 04, 2011, 10:23:45 posle podne »
Polo 9n1, prema satu  i dijagnostici 50.000 km, prema papirima nekoliko godina je nevožen, verovatno je stajao havarisan. Limarija je sređena - zamenjena preko i to vrlo solidno. Prvi kvar je bila servo elektro pumpa volana, koja se poprilično čula u radu, ali  je radila i nije prijavljivala kvar. A kada je upalila lampicu i otkazala bilo je kasno za zamenu ležajeva, jer je izgorela i elektronika. Kada sam je skinuo motor je bio pun vode, što govori u prilog pretpostavci da je auto dugo stajao, jer je menjano baš levo krilo gde je i pumpa. Zamenim je i pomislim da sam resio sve probleme, a već posle oko 2000 km ponovo problem! Automobil leti slabo vozim (avatar), i  posle 5-6 dana stajanja jedno jutro - slab akumulator. Skinem ga i napunim, i posle toga normalno upali. Taj dan sam automobil koristio normalno bez problema. Sledeće jutro krenem sa parkinga i na prvom kočenju oštar zvuk i pulsiranje kočnice, kao da je otpala kočiona pločica. Na instrument tabli se nije upalila nikakva lampica. Tek posle nekoliko kočenja sa već pomenutim simptomima upalile su se lampice za ABS i ESP, koje se posle gašenja i ponovnog paljenja motora ponište. Kada se lampice upale, odnosno, kada ABS ne radi auto koči "normalno" odnosno nema buke i pulsiranja pedale kočnice. Poskidao sam sve točkove, proverio pločice i diskove - sve je O.K., jedan kabl senzora za istrošenost pločica je bio malo oštećen, ali to ne može biti razlog problema. Primetio sam da senzor za trošenje pločica ima samo jedan točak napred i jedan nazad - da li je to normalno?
Takođe sam proverio napon akumulatora, i on je preko 12V ( po uputstvu, ABS na radi ako je napon ispod 10V).  Sledeće što nameravam da uradim je skidanje i električna provera senzora u točkovima, ali logično bi bilo da prijavi kvar da neki od senzora ne radi. Za sada rešenje je izvađen osigurač ABS/ESP, bar normalno koči.  Ima li neko ideju šta bi moglo da bude. E, da imam nekakav "Unitec" OBD II čitač kodova, ali ne može da uspostavi komunikaciju sa kompjuterom automobila. ("link error")
I Na kraju da citiram jednog mog druga, građevinca po struci "Svaka stvar kroz koju propustiš struju - mora da crkne!"

« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2011, 10:28:42 posle podne od strane djordje.rad »

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:23:19 posle podne »
Druze prvo dijagnostika da te ako nista drugo pribilizi resavanju kvara pa onda sve ostalo....

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:26:09 posle podne »
na polu imas davace istrosenosti na P.L i Z.D tocku
a sto se tice ostalog probaj da oteras na neku bolju diagnostiku
pa javi sta jr ocitao
postoji mogucnost da je negde zica ustinuta posto kazes da je
verovatno bio havarisan
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:39:57 posle podne »
Za gresku koju bi trebalo da prijavi oko ABS-a  ti je znak da ta dijagnostika gde si bio nije dobra. Ja sam imao prosle godine slican slucaj, ali mi je odmah u zvanicnom servisu na dijagnostici prijavio senzor koji nevalja. Zamenio i resio problem.  Mada nebi bilo lose sto rece kolega da proveris i kablove, bas zbog te sumnje da je stajao malo duze zbog havarije. Ja bar svog znam u dusu, jer sam ga kupio novog 2002g i vozim i danas danji. mahac
Boban-Rus

Van mreže igor_harris

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2011, 04:22:57 posle podne »
Pre mesec dana sam imao slican problem.
Prvo mi se upalila lampica za ABS.
Pa se gasila i palila nekoliko puta, u svakom slucaju, kada bi se upalila, ABS nije radio uopste, i sve je bilo ok, a kada se ugasi, (tj, kada ABS navodno radi), kako namotam volan u bilo kom smeru, cak i ako vozim najsporije moguce, pri kocenju, nesto krene da trese, i da krci.
U svakom slucaju, oterao sam ga na dijagnostiku, i pokazao je odma da je prednji levi senzor u pitanju.

Cena mu je izmedju 1000 i 2500 dinara, zavisno od proizvodjaca. Jako se tesko skida, tako da bi bilo najbolje neki majstor da ti zameni, (ako je uopste to u pitanju, a najverovatnije jeste).

Vise o tim senzorima, kako se skidaju, menjaju, itd, koga zanima:
http://www.youtube.com/watch?v=6C4bFzSw_zg
http://www.youtube.com/watch?v=iF5DG6pZdd4&feature=related

Van mreže djordje.rad

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 59
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:44:30 pre podne »
Hvala svima na odgovorima. Juče sam poskidao i proverio sve senzore unimerom, svi se isto ponašaju, kao poluprovodnik. Dakle, ili su svi ispravni, ili su svi crkli što je malo verovatno. Još preostaje da proverim kablove i vezu sa komjuterom ABS-a. Ali pre svega moram da zamenim akumulator, da budem siguran da je napon O.K., jer otkako su jutra malo svežija teško pokreće motor.

Van mreže igor_harris

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 06, 2011, 06:00:30 posle podne »
Javi sta si uradio.  ;)

Van mreže djordje.rad

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 59
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:56:53 pre podne »
Zamenio akumulator, nabavio kabl za dijagnostiku - prednji levi senzor ne radi, odnosno otvoreno kolo - moguće da je prekid u kablu. Sa motorom ne može da uspostavi komunikaciju, pokušao sam sa VAG COM - om i VCDS-om light. Postoji li neka caka? Na proveri kompatibilnosti sa OBD II, izbacuje poruku da nije kompatibilan!?!

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2011, 02:11:38 posle podne »
mozda je neko cackao obd konektor zbog zastite od kradje, zamenio mesta kablovima , treba i to proveriti

Van mreže djordje.rad

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 59
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2011, 06:59:24 posle podne »
Proverio kabl od kompjutera ABS do senzora na točku, i sve je O.K. Dijagnostika ukazuje na prednji levi senzor, merni blokovi pokazuju da se taj točak ne okreće ( 0 km) prilikom kretanja vozila. Stavio novi senzor i opet isto!

(1 Fault Found:

00283 -  ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)

        008 -  Implausible Signal)

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Polo 1,4 problem sa ABS-om
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2011, 12:42:47 pre podne »
Znaci treba proveriti zube one na tocku.
Boban-Rus