Autor Tema: benzinska pumpa problem  (Pročitano 3863 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
benzinska pumpa problem
« poslato: Februar 27, 2015, 10:06:51 posle podne »
Drustvo, imam problem sa pumpom za benzin za moj mk 3. Motor je 1,8 66kw i pumpa se nalazi u rezervoaru. Vec neko vreme ne mogu da upalim auto na benzin, inace imam plin. Majstor je ustanovio da mi ne radi pumpa za benzin. Kupio sam polovnu koju sa proverio na suvo da radi (izvadjena iz stranca sa punim rezervoarom). Sinoc je namontiram, sve povezem i dam kontakt ono nista. Ponovo rasturim sve probam pumpu na suvo ona radi i to vrti odlicno. Probam moju pumpu ona isto radi na suvo. Ponovo sve namontiram dam kontakt i ona radi. Probam 2-3 i opet nista. Nikakvog znaka. Zna li neko mozda u cemu je problem.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2015, 10:26:45 posle podne »
 moze biti da je crkao relej od pumpe :)
Cudi me da se taj majstor nije setio da ispita relej i kabal od napajanja pumpe? Dva min.posla a lakse ne nego sidati pumpu.
« Poslednja izmena: Februar 27, 2015, 10:29:27 posle podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2015, 06:21:39 pre podne »
Provravao sam ja relej utimao sam drugi pre zamene pumpe ,nije do njega

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2015, 02:17:01 posle podne »
proprati instalaciju vidi dal nije u prekidu.vidi kakva ti je masa i dolazi li struja do pumpe

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2015, 05:19:48 posle podne »
majstor gledao sa lampicom struja dolazi. Moze da se desi da je mozda instalacija u prekidu jer kada namontiram pumpu u rezervoar ona ne radi a kada je kabal opruzen i pumpa u bunkeru ona radi. Idem u ponedeljak kod majstora ponovo sa obe pumpe pa cu videti sta ce biti

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2015, 09:17:09 posle podne »
Proveri da li je stavljen relej za gasenje pumpe kad je na plinu, mozda on zeza.

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2015, 09:38:31 posle podne »
zvao sam majstora koji mi je ugradio plin i on kaze da nije stavljao takav relej, mada je to bilo pre 4-5 god. Gde bi mogao da se nalazi, da pogledam da mozda on stvarno ne zeza. Danas sam ponovo probao pumpu na suvo, vrti ko blesava. Cekam majstora do cetvrtka pa da vidim sta je.

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2015, 05:50:15 posle podne »
Isprati onda instalaciju do table, negde mora da bude prekid.

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2015, 08:48:27 posle podne »
cudi me sto na plin pali bez problema tako da ne mogu da sumnjam na bravu. Inace palim na plin tako sto prespojim na  samom prekidacu i tako ga upalim

Van mreže dmakso

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Lokacija: Beogard
  • Karma: +1/-0
  • Auto: Seat Ibiza 1.4 MPI
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2015, 02:46:34 posle podne »
Ja sam imao slican problem. Relej za ukljucivanje pumpe se nije ukljucivao kada dam kontakt. Majstor je proverio i ispalo je da je relej ispravan, medjutim kada dam kontakt napon na spulni releja bude oko 8V umesto 12, sto je nedovoljno da se relej ukljuci. Plus ide sa drugog releja i bio je ispravan, medjutim minus ide direktno sa kompjutera.
Na  kraju je majstor zakljucio da zbog slabog kontakta opada napon, preprskao sve kontakte na kompjuteru i relejima kontakt sprejom i auto radi bez problema.

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2015, 08:05:29 posle podne »
Trebao sam juce da odem do majstora ali zbog snega sam odustao. Agonija se nastavlja.Inace relej se ukljucuje kada dam kontakt bez obzira da li pumpa radi ili ne. Pre 2-3 god imao sam slican problem samo sto me je zezala dizna. Jedva smo nasli kvar. Ne mogu da se setim samo da li mi se tada cula pumpa ili ne.Da li mozda moze da bude problem u kablu koji ide od dzeka na poklopcu rezervoara do pumpe. Kada je u rezervoaru on je prilicno savijen. Kada stavim pumpu na pod bunkera on je opruen i pumpa radi

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2015, 09:21:11 posle podne »
Izvadi pumpu i provjeri žice koje idu sa poklopca do pumpe unimerom (one koje idu u rezervoar). Kad ih budeš provjeravao,malo ih savij,mrdaj itd. Ako su negdje u prekidu (a jesu 99%) pokazat če ti prekid na unimeru.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #12 poslato: Mart 14, 2015, 06:19:30 posle podne »
danas bio kod majstora. stavili polovnu pumpu, opet nista.vratili moju pumpu ona radi ali nista se ne desava. ocistimo filter, izmerimo pritisak i vidimo da je mali. otvorimo poklopac na rezervoaru kad ono na prelivni ventil izbacuje gorivo. znaci on zaribao i pumpa ne pravi dobar pritisak. pitanje sada uzeti nov topran 4000,00 din ili opet polovnu?

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2015, 10:24:31 posle podne »
danas sam bio kod majstora i ponovo  zamenio pumpu benzina i radi odlicno. stara pumpa je bila zaribala da je istopila osigurac na tabli. odmah ugradjujem relej koji gasi pumpu kada radi na plinu

Van mreže vacko84

  • VW Početnik
  • Poruke: 85
  • Age: 40
  • Lokacija: Surdulica
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2015, 12:26:27 pre podne »
Da li je i meni izgorela  tj zaribala pumpa.....osigurac  za pumpu dva puta ga topi.......a poceo pre toga da mi trokira na gorivo a na plin radi...

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: benzinska pumpa problem
« Odgovor #15 poslato: Mart 27, 2015, 07:16:43 posle podne »
moguce da pumpa staje i onda topi osigurac.doduse kod mene je bio neki izgleda kineski jer je istopio plastiku a metal ne.srecom nisam zapalio auto.sada sam stavio od 15 ampera a treba od 20 za svaki slucaj. i obavezno idem da stavim relej koji gasi pumpu