Autor Tema: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013  (Pročitano 140555 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kovac0311

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Age: 36
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #60 poslato: Mart 31, 2013, 08:17:46 posle podne »
Meni je atest izdat 2010 godine, znaci do 2015 ne moram da radim kontrolni pregled??

Van mreže Aca1097

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 43
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +13/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #61 poslato: Mart 31, 2013, 08:41:21 posle podne »
Imam dve rečenice kao komentar: 1. Ništa bez kuke i motike! 2. Kapitalizam ubija!  angry2

Van mreže lurchgm

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 48
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf II 1.3
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #62 poslato: April 01, 2013, 10:44:17 pre podne »
E znaci ovo je stvarno prevrsilo svaku meru...meni je vazio atest do 2015. godine,u maju mi istice registracija,i tek sam danas cuo radosnu vest  batine batine batine badmood badmood badmood...sto neko vec rece u ovoj banana drzavi sve je moguce,ko zna sta ce jos uvesti...samo me zanima do koje je jos granice ovaj narod lud da trpi vise ovu otimacinu i skidanje koze sa ledja...krajnje je vreme za us*anu motku i da se vise protera ova banda od politicara ekonomista i ostalih strucnjaka koji nam zagorcavaju zivot...dokle bre vise lopovi...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #63 poslato: April 01, 2013, 02:51:24 posle podne »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže nesi

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Beograd-Cerak
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #64 poslato: April 01, 2013, 09:16:25 posle podne »
rekao sam da cu napisati kako sam prosao,poceo i zucka mi opet proradila kada se setim tako da se izvinjavam ali vam mogu reci da je agonija trajala od 22.03.2013.god a to je bio petak.Subota i nedelja ne rade,pa nastavljamo sledece tri dana 25,26, i 27.03.2013 sa dobijanjem registracione nalepnice kada se sve  zavrsava.E, a sad zasto tako dugo: pa prvo vracen sa tehnickog,zatim : "majstori" na atestu umesto da mi kazu sta ne valja u startu sve,dvaput me vracaju i prave me ludim,kao rekli su sve a ja pokusavam da se zajebavam,i pri tom nista napismeno nisam dobio sta treba zameniti. Kada i to otjlanjam vrh,vrhova 26.03. cekam ood 14.45 do 18.50 da mi majstor uzme dokumentaciju na pregled i cekam da se vrati da bi pogledao vozilo jos 15 minuta. Pregled vozila traje oko 10 minita a zatim jos 30 minuta da dobijem njihov jebeni reatest normalno uz placanje 6.000,00 din. sest hiljada im jebem majki . Tek sutradan zavrsavam sve kao sto sam i napisao stim sto sam sam sebi skratio odmor za tri dana. Napominjem da sam atest imao na 10 god. i da je vazio do 08.11.2015.god. Licni zakljucak je:Nevidjena otimacina para i mentalno unistavanje ovog naroda do krajnjih granica., a sto se tice nekog osecaja koje sam doziveo kao covek je: kao da su me polili kofom fekalija bez ikakvog razloga. angry2


Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #65 poslato: April 03, 2013, 01:01:25 pre podne »
Brate ti ostao živ.
Ajde napiši kolko je izašao taj reatest, bez registracije i pretrpljenih trauma?

Mene čeka ta pljačka u maju mesecu.
Nema zanata bez alata

Van mreže nesi

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Beograd-Cerak
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #66 poslato: April 03, 2013, 08:29:27 pre podne »
Enkob druze moj,reatest iznosi 6.000,00din +premestanje cevi za utakanje plina od 0,8 mm koja je bila u blatobranu kod majstora u Krnjaci 2.200,00.prvo trazio 30 evra,+zamena bakarne cevi 0,6mm od boce do plinskog elektroventila -ta zamena je radjena van Bgd-a a iz razloga sto su ove baje u Bgd-u vec podigle cenu usluga i delova minimum 30%, i nije me kostala nista jer mi je to drugar uradio koji mi je svojevremeno i ugradio plin + zamena plinskog creva od isparivaca do racve regulatora dotoka plina i od racve posto je u pitanju dvogrli karbon. do mesaca- tosam sam uradio jer je baja na atestu tvrdio da to nisu plinska ,vec bastenska creva(covek samo da se prekrsti) a na moje pitanje : pa dobro covece,kako sam ja prosao atest 2007 godine sa ovim sto ti kazes da nije u redu i da moram da promenim i otklonim dobijam odgovor: "sta ja znam ko ti je dao atest,"  a meni atest izdao AMSS? Tako druze moj da mi registracija ispadne10.700,00 din mene ovo njihovo izdrkavanje kosta sa osiguranjem - 21.400.00 din.(podigli mi osiguranje za 1.000,00 din jer sam isao na cetri rate cekovima postanskim a ne preko banke,to govorim o osiguravajucem drustvu gde sam izvrsio polisu osiguranaja)
Rezime celog slucaja:blokiran na tekucem racunu, i jos ne mogu da smirim zivce od idiota! Svim  clanovima vw cluba se izvinjavam ako sam bio opsiran i naporan, a iz razloga sto sam smatrao da treba da vas obavestim sta vas sve ceka i da dobro doruckujete i krenete u pustolovinu zvanu reatest pliskog uredjaja u zemlji Srbiji! O ovoj tebi se vise necu oglasavati,a ako jos neko ima pozitivnih ili negativnih iskustava,neka napise! Svim drugarima pozdrav,Nesi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #67 poslato: April 03, 2013, 07:09:22 posle podne »
I ja sam protiv reatesta ali iskreno govoreci treba da se radi na svakih 5g. Nije normalno da se creva pritezu kanapom i lepe izolir trakom tamo gde su napukla. Cak se i jedan clan ovde na forumu ponosio time kako je creva od boce do isparivaca provukao KROZ kabinu jer ga je mrzelo da se podvlaci ispod kola.

Danas sam zamenio ventil na boci, a novi multiventil sa ugradnjom kosta 7000 din sto je sa reatestom ukupno 13000. Meni je to ok cifra jer kada se podeli sa 5g vazenja i nije puno. Ono sto mene nervira je sledece, otisao sam do AMSS u Ruzveltovoj kad tamo saznam da se za ateste zakazuje (trenutno se svugde zakazuje zbog velikih guzvi) i da je prvi slobodan termin 28. aprila. Meni je registracija istekla 15.03 i imam fore do 15.04. ali kako ne mogu da se uklopim u datum, na svu muku moram da plati jos 3200din za nove tablice i saobracajnu...  badmood ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže lurchgm

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 48
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf II 1.3
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #68 poslato: April 04, 2013, 08:34:07 pre podne »
Ja sam juce isao da se raspitam sta mi treba,istice mi polovinom maja registracija,a atest sam imao na 10god. koji mi sada vise ne vazi,a trebao je da vazi do 2015.godine. badmood badmood badmood .Sest hiljada kosta atest,stim sto sam isao kod ovlascenog majstora,koji mi kaze da ce on odraditi svu ostalu potrebnu dokumentaciju (koja takodje kosta,ali ne znam tacno koliko),moram da zamenim ventil na boci sa meracem (do skoro je mogao taj ventil,sad ne moze ,traze neki drugi koji inace kosta oko 40E),i jos neke buzire moram da stavim,i sve to kod njega ce da izadje oko 70-80E,plus 6000 atest.
Nego juce na tehnickom pregledu cujem pricu od vlasnika da vec 2 dana vracaju ljude sa trehnickom pregleda,zato sto nemaju naslon za glavu na zadnjem sedistu.Koliko pojaseva,toliko naslona mora da bude.Kaze mi da su juce vratili neku sluzbenu Skodu Oktaviju 2010. godiste,jer pozadi ima 3 pojasa,a 2 naslona za glavu.Znaci,da covek ne poveruje sta oni rade.Kaze mi vlasnik servisa da juce ili danas predstavnici automobilskih industrija treba da idu na sastanak u agenciju za bezbednost da vide da li su oni normalni.On kaze da ce morati da obale taj zakon,ali dok to ne bude,ko nema naslone za glavu gde ima pojaseve,nece moci da prodje tehnicki.
Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme,i bio malo opsiran,ali,hteo sam samo da vam prenesem nove nebuloze koje sam juce cuo.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #69 poslato: April 04, 2013, 10:17:12 pre podne »
Ja sam to za naslone pisao u nekoj temi pre godinu dve i neki me ismejase i rekose da to nema sanse i da nisam lepo cuo.

Van mreže milosh-bg

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #70 poslato: April 04, 2013, 11:00:45 pre podne »
Kome se zuri sa atestom i reatestom zbog isteka registracije neka ide na Masinski fakultet, juce sam bio u AMSS gde su mi rekli da se zakazuje i da je prvi slobodan termin drugom polovinom aprila a posle sam otisao do Masinskog gde su mi rekli da mogu vec sutra da dodjem i da cekam u redu jer kod njih nema zakazivanja ( preporucio mi je da posto rade od 8h da dodjem ranije kako bi bio prvi u redu) i da sve traje oko dva do tri sata

Van mreže lurchgm

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 48
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf II 1.3
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #71 poslato: April 04, 2013, 12:52:41 posle podne »
Ja sam to za naslone pisao u nekoj temi pre godinu dve i neki me ismejase i rekose da to nema sanse i da nisam lepo cuo.
Juce sam se licno uverio.Danas sam opet zvao vlasnika tehnickog pregleda,i ponovio mi je pricu od juce,da su u toku pregovori proizvodjaca sa agencijom za bezbednost,i da ocekuju da ce za nekoliko dana se i to resiti,ali do daljnjeg,ne smeju da registruju vozila bez naslona za glavu.Rekao mi je da su jutros vratili vozilo koje je doslo iz salona na prvu registraciju,jer pozadi ima 3 pojasa,a 2 naslona za glavu.Nisam pitao koji je model u pitanju,ali je stvarno katastrofa sta rade.Moramo mi biti uvek pametniji od Evrope.Ma stoka bre nevidjena.Stvarno je doslo vreme da ljudi izadju na ulice sa motkama da se protera ova banda lopova i nesposobnjakovica i da nam se vec jednom skinu sa grbace  batine badmood angry2.
« Poslednja izmena: April 04, 2013, 12:54:56 posle podne od strane lurchgm »

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #72 poslato: April 04, 2013, 01:19:59 posle podne »
Sad mi je drago sto nisam ubacio plin u auto, a ovo cu da nabijam na nos svima iz okoline koji su umalo hteli da mi cepaju gume zato sto necu da ubacim plin!

A ovo za naslone za glavu i pojaseve je totalna glupost. Nikad u zivotu nisam cuo nebulozniju stvar. Znaci ja jedino da uzmem da sakrijem onaj srednji pojas i da idem tako da registrujem auto...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #73 poslato: April 04, 2013, 04:08:01 posle podne »
Ti prvo treba da razmisliš u kakvoj to okolini živiš, a za ovo ostalo ćeš lako...
Koliko god da su glupi nasloni, i dalje mogu biti razlog za otimanje para jer mora da vam bude jasno. Ništa od ovoga se ne radi zbog kojekakve bezbednosti već zbog pljačkanja.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Aca1097

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 43
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +13/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #74 poslato: April 04, 2013, 10:22:16 posle podne »
Ukoliko se ovako nastavi, ja mislim da bi kao klub, u saradnji s ostalim klubovima u Srbiji i organizacijama vezanim za saobraćaj i zaštitu potrošača, najozbilnije trebali da se pozabavimo ovim problemima. Ako ljudi ne predoče javnosti i nadležnima kakvi su ovo problemi i ne pobune se protiv očigledne pljačke, ostaće ovako ili još gore! U potpunosti se slažem sa tim da se rade provere ugrađenih plinskih uređaja, ali ove nove odluke AgenCIjE očigledno pokazuju da nikome od njih nije stalo do bezbednosti vozača i čuvanja okoline, već do potrebe Sistema da nagazi raju na vrat!  angry2

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #75 poslato: April 04, 2013, 10:36:07 posle podne »
jedno pitanjce.....sad po ovon novom "rezimu" da li ima veze kakvog je oblika boca (bojler ili ona sto staje na mesto rez.tocka)?

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #76 poslato: April 04, 2013, 11:05:01 posle podne »
Ljudi jel mogućeo ovo čudo, nemože da se registruje auto probao sam na par privatnih tehničkih pregleda. Moram da uradim reatest, to je sve što znaju i pokazuju mi dokument koji to zaista zahteva od njih. Više niko živ nezna gde šta kako, koji su papiri potrebni ko radi i gde radi atest. Nije mi više za novac to sam prepsovao, ali ovo da se nemože dobiti nigde nikakva informacija ovo je strašno. imajte u vidu da živim u siromašnoj hladnoj Sjenici u kojoj imaju četiri privatna tehnička pregleda, nema centar AMSS i nemam pojma gde da idem da završavam posao dok je auto još registrovan.

Nema zanata bez alata

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #77 poslato: April 04, 2013, 11:45:43 posle podne »
za naslone lupate. 3 pojasa  2 naslona juce registrovao četvorku, nikome nista. Doduše treći "pojas" mi je uvek ispod sedišta, korisceni nikad....
Inače za atest plina se digla velika frka, lik ispred mene se propisno salterusama nacestitao nove godine.... :S

Ps: I da se razumemo, uvek moze gore...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #78 poslato: April 05, 2013, 12:00:53 pre podne »
Shomi bice kao i pre dve godine za zatamnjena stakla - kod Zike moze, kod Pere ne moze. Poenta je da nije nemoguce da penzionisani pandur na celu te pljackaske agencije odredi sutra da ne moze da se registruje zbog naslona za glavu ili crne boje kapica ventila na pneumaticima.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #79 poslato: April 05, 2013, 08:00:30 pre podne »
Shomi bice kao i pre dve godine za zatamnjena stakla - kod Zike moze, kod Pere ne moze. Poenta je da nije nemoguce da penzionisani pandur na celu te pljackaske agencije odredi sutra da ne moze da se registruje zbog naslona za glavu ili crne boje kapica ventila na pneumaticima.
To smo apsolvirali odavno. Kazem danas, tj juce nije. JOsh ne prave frku za to, za sada "samo" reatest plina dize frku... kazem "za sada"...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!