Autor Tema: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva  (Pročitano 2287 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kokot

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« poslato: Decembar 08, 2011, 08:36:59 pre podne »
Zdravo svima,

Odradio sam (tj. majstor je odradio :) ) zamenu zupcastih kaiseva, rolera, spanera... Promenjeno je i ulje (Motul 5w40) i svi filteri...
Nakon ove intervencije, javilo se par stvari koje me, jelte, kopkaju pa bih zamolio nekog da prokomentarise.
1. Cini mi se da je motor za nijansu bucniji kad ga ujutro upalim... Majstor mi rece da mu se stvarno malo cuju hidopodizaci... Kad se auto zagreje, zvuk motora je, cini mi se, OK...
2. Definitivno ima promene zvuka i malo pojacane vibracije na oko 2000 obrtaja, bilo da stojim u mestu ili da se krecem. Zvuk je dubok i auto blago vibrira. Nista preterano, ne trese se i ne poskakuje ali definitivno promene zvuka ima. Da li je moguce da tu vibru proizvode delovi koji su menjani (kaisevi, roleri...)? Ono sto je takodje primeceno je da je guma na prednjem desnom nosacu motora prilicno omeksala. U planu je bilo da se i taj nosac zameni ali nisam uspeo da nadjem... Da li mozda ovaj deo prouzrokuje promenu zvuka i vibru?
3. Posto sam auto prilicno stedeo dok nisam zamenio ulje i kaiseve za sledece nisam siguran da li se pojavilo nakon zamene ovih delova ili je postojalo i ranije. Naime, poterao sam auto malo sinoc i ono sto primecujem je da kad ga nagazim, negde na 4000 obrtaja, ponovo dolazi do promene zvuka. Ovaj put je taj zvuk drugaciji, vislji i nema vibracija. Najvise primecujem kad ga nagazim u drugu brzinu i doteram ga do 4000 obrtaja. Normalno li je to pitam ja vas :).

Usput, trudio sam se da uzmem sve kvalitetne delove (Contitech, INA, Mahle...) tako da se nadam da je sa te strane sve u redu. Ako nesto znaci, oznaka motora je BCB.

Hvala i pozdrav!

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2011, 09:10:11 pre podne »
To sto malo trese moze biti razlog i nosaca motora, a zvuk sto menja na 4000 to je normalno jer ga teras u gornju granicu. Postoji mogucnost da je omasio jedan zub u zubcenju motora kad je menjao zubcasti kais, mada nemora da znaci. To je pod velikim znakom pitanja!!!! Po cistoj logici, motor za novim spanerima, kaisima i uljem TREBA !!!! da radi mirnije i tise i sa menje vibracija i buke, jer su sva trenja svedena na minimum u odnosu na stere delove koji su bili pohabani u nekoj meri. Moj savet,proveri kod drugog majstora, da li je uzubcen motor pravilno po strelicama. Ako jeste, onda menjaj nosac motora. mahac  Proveri i sistem izduva da nepropusta negde pa se cuje kad ga nacepis malo. Mozda je negde malo nagoreo lonac ili slab spoj na nekoj selni auspuha.

Boban-Rus

Van mreže kokot

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2011, 09:29:30 pre podne »
Hvala ti na odgovoru.

U sustini, radi on dosta lepo i tiho kad se malo zagreje. Jedino me malo brine sto primecujem tu vibru na niskim obrtajima koja do sad, cini mi se, nije postojala... A ovo za visoke obrtaje... Njemu je crveno, ako se ne varam, tek na 7000. Mislim, skoro nikad ja ne vozim tako da ga garim sve vreme preko 4000 al i mora ponekad, da se ne opusta mnogo biggrin.

A ako nije dobro uzupcen, pretpostavljam da bi slabije vuko... Jel tako? Ovaj isto vuce, ne znam.. Provericu i ovo ostalo...

Na kraju, zna li neko gde mogu da nadjem taj nosac motora?

Pozdrav!

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2011, 09:33:52 pre podne »
Promeni nosac motora za koji si rekao da je za zamenu, pa onda vidi kakva je situacija...
Земунчанин

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2011, 09:41:43 pre podne »
U svakoj radnji se moze naruciti po kataloskom broju na osnovu broja sasije gde prodaju delove za VW.
Boban-Rus

Van mreže kokot

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #5 poslato: Decembar 08, 2011, 09:46:32 pre podne »
Hvala momci, odusevljen sam brzinom kojom stizu odgovori  biggrin
Lik kod koga sam kupio ostale delove je odbio da mi proda jer kaze da mu se mnogo zale ljudi na njih (nisam pitao ko proizvode te sumnjive) i preporucio mi je da nadjem negde polovan original, sto mi je i majstor preporucio ali nisam uspeo da u tako kratkom roku nadjem polovnjaka. Da li mozda znate za neki provereno dobar nov nosac?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2011, 10:05:34 pre podne »
Originalni Vag
Boban-Rus

Van mreže kokot

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2011, 10:32:26 pre podne »
Haha, hvala...

Van mreže kokot

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: Golf mk4 1.6 16v posle zamene kaiseva
« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2011, 11:40:10 pre podne »
Problem resen. Nema vibracija. Majstor zatego neki nosac. Ne onaj sto me zeza vec neki drugi sto ide prema hladnjaku, tu se valjda srafi i alternator...