Autor Tema: Cena auto gasa u vasem mestu  (Pročitano 139683 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #940 poslato: Avgust 14, 2014, 09:12:12 pre podne »
u Grckoj je plin od 0.85 do 0.91 e ali razlika je sto ja tamo predjem 20-30% vise za iste pare. Sipas manje a predjes vise. Ja se ne bih bunio da je kod nas plin dobar nego je najgori kvalitet koji postoji u regionu e zato mislim da je previse skup.

Van mreže GOLF77

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: K.Mitrovica
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #941 poslato: Avgust 14, 2014, 09:22:53 pre podne »
Wele nadam se da ce tako biti, u pravu si, ali poskupljivace oni sva tri derivata, a plin drzati jeftinije, taman toliko da je isplativ uopste i da narod ne krene masovno da ga cupa iz automobila...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #942 poslato: Avgust 14, 2014, 01:19:37 posle podne »
u Grckoj je plin od 0.85 do 0.91 e ali razlika je sto ja tamo predjem 20-30% vise za iste pare. Sipas manje a predjes vise. Ja se ne bih bunio da je kod nas plin dobar nego je najgori kvalitet koji postoji u regionu e zato mislim da je previse skup.
Ista prica sa BJRMakedonijom. Svaki put ja sipam u dolasku i odlasku na pumpi u Gevgeliji. Ove godine pumpadzija koji je rodom iz Leskovca i kaze "mnogo vam je los plin u Srbiji, ne znam zasto"
E kad BJRM onakva kakva je ima bolji plin onda nek sve ide u ...
Roki bunio bi se ja i za cenu bez obzira na kvalitet. Koja je cena u BiH? Odakle oni dobijaju plin, iz pasulja? U Grckoj penzija 600e, tamo vecina njih vozi na benzin, tako da cena kod nas kad uzmes sve u obzir je astronomski napumpana.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže shtex

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Age: 35
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Evo 1.4 16V
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #943 poslato: Oktobar 13, 2014, 01:26:42 pre podne »
Priboj 90.90 din

Van mreže daRee

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 697
  • Age: 30
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +7/-5
  • Pol: Muškarac
  • Rabbitiiii :D
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #944 poslato: Oktobar 21, 2014, 12:14:26 pre podne »
U BIH je oko 63 dinara,a benzin oko 125... Plate su im oko 500e,pa vi vidite. O kvalitetu tamo i ovde da i ne pricamo...
Sinoc sam sanjao strasan san - bio sam sin Pamele Anderson i dojila me je na CUCLU!!!
 lollol

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #945 poslato: Oktobar 21, 2014, 07:31:41 pre podne »
Rekao skoro veliki vodja da je cena goriva kod nas u proseku ili niža nego u regionu i ko ste vi da sumnjate u to?
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2014, 12:03:32 pre podne od strane Modus »
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #946 poslato: Novembar 08, 2014, 01:01:24 pre podne »
Postoji velika verovatnoca da ce se uskoro cena plina i euro dizela izjednaciti. Cena nafte je pala kao na period od 2010 kada je cena litre euro dizela bila 115din. Monopolisti vestacki odrzavaju cenu na 153+. Sa druge strane gas ce skociti jer se mora vratiti dug rusima od 200 miliona.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #947 poslato: Novembar 08, 2014, 09:48:30 pre podne »
Treba da se isplate penzije, vrate pare MMFu, obnovi infrastruktura, sagradi Beograd na vodi, metro, nekoliko mostova na Dunavu, sagrade nove zeleznice za brzinu od 300km/h, pokrije dug od Sartida, nadoknadi gubitak majdanpeka... realno je da plin kosta 2miliona dinara za litar.

U kojoj to drzavi plin i dizel imaju istu cenu i da li ima ekonomskog smisla koristiti plin ako se izjednace dizel i plin?
U tom slucaju koji si verovatno podrobno prostudirao u nekom strucnom susretu sa Miletom pumpadzijom jeftinije je voziti na benzin, a samim tim drzava gubi SVE akcize od plina, a tamo ih ima najvise jer na plinu se najvise zaradjuje.
Znaci drzava izjednaci cenu dizela i plina i bude u gubitku xxx milijardi. Interesantna teorija.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #948 poslato: Novembar 08, 2014, 10:08:47 pre podne »
Wele zaboravio si kanal Morava -  Vardar -  Solun kao i vestacko jezero kroz Grdelicku klisuru od Grabovnice do Vranja lollol
a 10.000 milijardi koje nismo dobili lollol
ja da sam vlast stavio bi 200 dinara za litar da se ne igramo do te cene,  isto kao za digitalizaciju,  preskocis dvbt nego odma na dvbt2 i budes bre ispred Nemacke.....

послато од найскуп телефон

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #949 poslato: Novembar 08, 2014, 12:52:56 posle podne »
i kineski kredit i arapske pozajmnice!
ovi na vlasti ni sami ne znaju kome sve duguju
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13091
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #950 poslato: Novembar 08, 2014, 09:33:49 posle podne »
Khamis je najveći švejkovski tip karaktera na ovom forumu, ja mislim da niko još uvek nije provalio da li nas on troluje ili stvarno misli ono što piše.

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #951 poslato: Novembar 09, 2014, 12:06:44 pre podne »
Ja samo realno pisem. Srbija kupuje plin po znatni vecoj ceni od recino npr od Nemacke, mislim da Nemacka kupuje duplo ili troduplo jeftinije od nas. Srbija gas je u gubicima jer prodaje plin ispod cene od koje je nabavlja. Uz cenu koju kupujemo gas od Rusije treba dodati jos 20% visu cenu jer ne kupujemo direktno gas od Rusije nego od neke firme koja je posrednik, koja se odgradjuje jos 20%. Tako da na kraju placamo skuplje gas oko 4 puta skuplje od Nemacke, i ne samo nje, nego i od ostalih zemalja EU. Ta firma je neka zenuta firma jer niko ne zna ko je tu zaposlen niti koliko ima zaposlenih, prema nekim informacijama ima 2 zaposlena. Sve ove informacije imate na netu, pa ako Vas zanima guglajte. A sto se tice nafte cena na svetskom trzistu pada, i kao sto sam rekao sada je cena kao iz perioda iz 2010 odnosno oko 80 dolara za barel, i to sa daljom tedencijom opadanja. Sve ove informacije imate na netu i mozete proveriti. Realna cena nafte kod nas je oko 115 din sa akcizama, a plina oko 130 dinara za akcizama.

Van mreže Vlada BP

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 266
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #952 poslato: Novembar 21, 2014, 05:16:46 posle podne »
TNG duplo skuplji u Srbiji nego u Hrvatskoj!
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:520679-TNG-duplo-skuplji-u-Srbiji-nego-u-Hrvatskoj

12. novembra cena litra TNG-a u Srbiji iznosila je 0,74 evra a u Hrvatskoj 0,56 evra, da bi se do danas cena u Srbiji povećala na 0,80 evra a u Hrvatskoj smanjila na 0,41 evro

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #953 poslato: Novembar 21, 2014, 10:11:58 posle podne »
Mozda je kod nas skuplje, ali je zato losijeg kvaliteta!
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #954 poslato: Novembar 21, 2014, 10:42:04 posle podne »
Postoji velika verovatnoca da ce se uskoro cena plina i euro dizela izjednaciti. Cena nafte je pala kao na period od 2010 kada je cena litre euro dizela bila 115din. Monopolisti vestacki odrzavaju cenu na 153+. Sa druge strane gas ce skociti jer se mora vratiti dug rusima od 200 miliona.

khamisa za predsednika!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13696
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #955 poslato: Novembar 21, 2014, 10:57:32 posle podne »
Realna cena nafte kod nas je oko 115 din sa akcizama, a plina oko 130 dinara za akcizama.

Obrazlozi zasto su to realne cene?
Zato sto ti vozis na naftu pa je to realno?
Jel znas kako se dobija gas?

Van mreže kumdexa

  • VW Početnik
  • Poruke: 184
  • Age: 31
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta gtd Lada 1300s
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #956 poslato: Novembar 22, 2014, 02:25:20 pre podne »
Cena barela je pala pa mozda zbog toga misli tako.

Sent from VAZ 1300s using Tapatalk

samo zatvorim oci i zamisljam kako lizem picku. jebo ti sve sladolede i sve tegle meda na ovom svijetu formidable

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #957 poslato: Novembar 22, 2014, 10:28:19 posle podne »
Evo da objasnim. Cena barela nafte je 70+ dolara. Cena od 150+ dinara je dobijena kada je cena nafte bila 120+ dolara po barelu. Cena nafte je u daljem padu, tako da ce uskoro biti verovatno duplo jeftinija. Znaci 150/2=75dinara. Na to dodaj povecanje akciza od maksimum 10 dinara, znaci oko 80 dinara ce biti realna cena. Kada sam rekao da je realna cena nafte 115 dinara, nafta je dozivela u ovom mesecu neverovatan pad, tada je bila preko 80 po barelu, a sada je oko 70. Zasto je nafta sve jeftinija? Zato sto Amerika sve manje uvozi jer ima dovoljno svoje nafte,  skrljci cine svoje. Zemlje OPEKA se bore za trzisni udeo  pa ne smeju da smanje proizvodnju jer im zemlje koje nisu u OPEKU mogu uzeti neki procenat trzisnig udela. A na kraju tu je i varnica sa Rusijom, sto je manja cena nafte rusija ima manji profit na izvoz nafte.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #958 poslato: Novembar 23, 2014, 11:55:31 pre podne »
U Kanadi cena benzina je trenutno 65 RSD za litar.
U HR trenutna cena TNG je 68 RSD za kg.
Razlozi zašto mi,kao država,skupo plaćamo sve naftne derivate,a pritom imamo 2 rafinerije i nalazišta i istih,je to što smo mali,zato što smo to dozvolili i zato što sva poskupljenja prolaze kao dobar dan.Država nam izvlači svakog meseca sve više iz novčanika jer je u velikoj dubiozi i iz koje neće tako lako izaći jer se neprestano zadužuje.A zašto se zadužuje?Pa da bi isplatila 8000 savetnika raznih direktorčića državnih firmi,mali milion "arhivatora" i ostalih partijskih vojnika uhlebljenih u gubitaška i komunalna preduzeća u kojima se primaju masne plate a ništa se ne proizvodi da bi država ostvarivala dobit.
Ali ovo nije politički forum,tako da,dok god mi posedovali lične aute i imali novaca da ih registrujemo,održavamo,popravljamo i na kraju tankamo,ovde još nema krize.Sistem to vidi,prepoznaje i zato nas šiša.
:/
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Vlada BP

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 266
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Cena auto gasa u vasem mestu
« Odgovor #959 poslato: Novembar 23, 2014, 12:04:47 posle podne »
Ma mi smo bezobrazni. Ja glavu dajem da sad kojim slucajem pocne da skace cena nafte da bi nasi odmah podigli cene govoreci "pa evo skace cena nafte" iako se ustvari vraca na cenu prema kojoj su i formirane sadasnje cene.