Autor Tema: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi  (Pročitano 491291 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1120 poslato: Januar 07, 2020, 10:03:28 posle podne »
kupio polovni Polo 2005 9N, 1,4 benzinac sa lancem... od početka, još u junu sam imao problem sa akumulatorima;  na autu je bio Monbat 55Ah, doka sam čekao dokumenta od interpola za tehnički, ( 7 dana), jednom sam vozio po parkingu i posle 3 dana riknuo akumulator, poruka na tabli Dead  accu i posle mrak totalni.
Odem na plac, da mi drugi accu, Ronbat 65Ah, izvadio iz jednog dizela.... vozio ga 20 dana ( povremeno, ne vozimo svakodnevno), kad i taj otkaže, bile su sve lampice  je sve na tabli ali nije mogao ni da počne da vergla. Zapalim kablovima, vozim tako i odem u plac, dogovorimo se da mi daju 35 eur za taj accu a ja da si dodam lovu i kupim novi. Moj majstor me savetovao samo Varta ili Duracel, ali nisam imao mnogo vremena a u radnji gde su imali izbor  accu nije bilo Duracel manji od 70Ah, pa nekako me ubediše za Exide i to Clasic 55Ah,  a možda je trebalo Premium i to 45Ah...
Vozim  tako 45 dana kada i ovaj pokaže iste simptome...odem kod  grenda, on otkrije da glavni minus na potkrilu nema dobar kontakt, pa prebacimo minus kabel na zavrtanj od amortizera i dobijemo 14V u radu... Mislio sam da je sve rešeno, kad opet posle 45 dana  ista pesma. Odnesem acuu u ovlašćeni Exide servis, oni ga samo napune i naplate punjenje 6,5 eur, a tvrde da mi auto sigurno  ima neki skriveni potrošač.
Odem u drugi ovlašćeni servis, tamo gde imaju i servis za autoelektriku, ispitaju auto i kažu da nema potrošnju, samo 40 sekundi nakon paljenja 1 Amp, a posle pada na  normalnu minimalnu vrednost.. napon u radu je bio 13,8, rekli su da treba više da vozim...
Prođe 45-50 dana, opet ista stvar, zapalim kablovima i u elektroservis, kažu ispražnjen accu, samo 20% kapacitet, mora da se puni.... Ovog puta, krajem novembra,  odem u Topla servis, najbliže mi je, napune ga, ponovo dođem kod Autoeketričara,  napon u radu  14,4V a sa ugašenim motorom 12,8V.  Majstor nije hteo ni da pregleda alternator i Regler, tvrdi da je sve OK, ali opet ista pesma da verovatno malo vozim ???...
IMAM 2 pitanja:
Dali može da se prati NAPON i Kapacitet ACCU na kontrolnoj tabli ??? Naime kad se ACCU   isprazni da ne može da vergla ( ili mu PCU ne dozvoljava niti da počne) ima neki ZVUČNI signal

Drugo, u našem Poršeu su mi rekli da je za ovaj Polo  Recomended ACCU 44 AH... Dali možda PREVELIK ACCU stvara zabunu kod PCUy, pa Regler počne sa vremenom slabije da ga puni ??
Sad u Petak naveče opet isto, zvučni alarm i nije dao da se vergla. Uvatili me i praznici, pa sam doneo  u stan,  sutra ću da ga nosim na punjenje.. a kući na +23 pokazuje mi na test uređaju s diodama zeleno, mada kad povežem punjač povlači 3,8Amp..

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1121 poslato: Januar 07, 2020, 10:21:33 posle podne »
vozio ga 20 dana ( povremeno, ne vozimo svakodnevno)

rekli su da treba više da vozim...
opet ista pesma da verovatno malo vozim ???...

Pa kako i koliko ga voziš?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1122 poslato: Januar 07, 2020, 10:52:54 posle podne »
vozio ga 20 dana ( povremeno, ne vozimo svakodnevno)

rekli su da treba više da vozim...
opet ista pesma da verovatno malo vozim ???...

Pa kako i koliko ga voziš?
od kupovine, kraj maja, prošli smo oko 2000km, a vozimo ga oko 3 puta nedeljno, najkraća deonica bar 4-5 minuta...danju ne koristim svetla a i radio smo otkačili od zadnjeg punjenja accu... nema svetlo u gepeku, a sad  od oktobra  ne koristimo ni spuštanje i dizanje prozora...
Razmišljam o kupovini startera ili mobilnog punjača, a interesantno naš uvoznik ih je sve prodao kao halvu i to još u septembru, bit će da imaju mnogi vozači problema, navodno i sa novim vozilima...
Buni me zašto se alarm slabog ACCU pojavljuje kad se već ne može uopšte verglati a ne Ranije ???

Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1123 poslato: Januar 08, 2020, 01:50:17 posle podne »
danas oko 9h odem da odnesem prazan ACCU u Exide glavni magacin i firmu. Usput probam na parkingu Polo je upalio kablovime iz prve, vrlo lagano, ostavio ga 3-4  minuta, sklopio kablove i posle ugasio. Nisam ni pokušavao da probam da palim bez kablova. U Exidu mi ga je merio jednim velikim onstrumentom, pokazao je 12.17V, ostao je ACCU na punjenje i ispitivanje, sutra bi bio gotov. Pitalu su me dali je radio fabrički ili naknadno ugrađen, ne znam ali sam  odštekao el.ploču od radija  još pre mesec i više..
Našao sam i gde imaju fordove kutije za ACCU, pa ću sutra da idem, ako imaju odgovarajuću ugradiću na fiesti pa će tamo da ide ovaj ACCU od 55Ah, a fiestin stari od 51Ah ću da ugradim na Polo

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1124 poslato: Januar 08, 2020, 05:11:04 posle podne »
Moguce da sa tim kratkim voznjama vise ispraznis aku nego sto dopunis da imas nekog potrosaca puno brze bi ispraznio aku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1125 poslato: Januar 08, 2020, 05:19:48 posle podne »
Nemoguće je da ne napuni više nego mu treba za startovanje motora... ja godinama unazad imam kratke relacije po gradu a drugim autom pređem 2-3000km godišnje i opet mi je Bosch aku iz 2014-te u njemu... ponekad ga u zimskom periodu upalim na kablove ako ga nisam palio par nedelja ali posle pali..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1126 poslato: Januar 08, 2020, 08:41:35 posle podne »
Ako je tako proveri jos jednom jel imas potrosaca simuliraj stanje mirovanja auta kad meris potrosnju struje tj zakljucaj auto ostavi ga par min da svi moduli odu u stanje mirovanja i onda meri.Ako opet nema vece potrosnje struje napuni aku skroz i odnesi neko da izmeri koliko ima CCA.To ce ti reci pravo stanje akumulatora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1127 poslato: Januar 09, 2020, 09:18:31 pre podne »
Ako je tako proveri jos jednom jel imas potrosaca simuliraj stanje mirovanja auta kad meris potrosnju struje tj zakljucaj auto ostavi ga par min da svi moduli odu u stanje mirovanja i onda meri.Ako opet nema vece potrosnje struje napuni aku skroz i odnesi neko da izmeri koliko ima CCA.To ce ti reci pravo stanje akumulatora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
to su mi radili u ovlašćenom Duracela, nakon gašenja motora još pola minute -40sec je bila potrošnja 1Amp, posle toga, pada na minimalnu ( auto sat)..
Nego sumnjam ipak na REGLER... kad je FULL pun ACCU, onda imam 14.4V, ali ako nije potpuno pun onda pada i na 13,6V, a i mnogo varira, od 13,5 -13,8V..
Gde da nađem web sajt sa podatcima za Compatibilni REGLER, Radnja koja prodaje mi traži Mustru
Polo je WVWZZZ9NZ6Y090653

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1128 poslato: Januar 09, 2020, 01:17:36 posle podne »
Ovo za sajt stvarno ne znam,sto se tice voltaze meri se sa najmanje dva potrosaca npr oborena svetla i ventilacija na prvom stepenu i 2000 rpm.Procitaj na regleru ako je normiran na 14v onda bi trebao da imas punjenje oko 13.8v ili mozda malo manje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1129 poslato: Januar 09, 2020, 01:22:52 posle podne »
Ako je tako proveri jos jednom jel imas potrosaca simuliraj stanje mirovanja auta kad meris potrosnju struje tj zakljucaj auto ostavi ga par min da svi moduli odu u stanje mirovanja i onda meri.Ako opet nema vece potrosnje struje napuni aku skroz i odnesi neko da izmeri koliko ima CCA.To ce ti reci pravo stanje akumulatora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
to su mi radili u ovlašćenom Duracela, nakon gašenja motora još pola minute -40sec je bila potrošnja 1Amp, posle toga, pada na minimalnu ( auto sat)..
Nego sumnjam ipak na REGLER... kad je FULL pun ACCU, onda imam 14.4V, ali ako nije potpuno pun onda pada i na 13,6V, a i mnogo varira, od 13,5 -13,8V..
Gde da nađem web sajt sa podatcima za Compatibilni REGLER, Radnja koja prodaje mi traži Mustru
Polo je WVWZZZ9NZ6Y090653

Uzeo sam akomulator iz Exide, ali sam vozio polo sa drugim, starim akumulatorom kojeg sam izvadio sa  stare fieste, 51Ah Ival. Napunjen novi  akumulator sam ostavio u gepek i pravac kod autoelektričara... meri on punjenje 14,3-14,4V, alternator je OK. Zatim ugasim auto i zaključam a on meri struju... E sad je pokazalo 600-800mA i to DUGO, nije htelo da prestane i posle 5 minuta, može biti da su neke žice negde  ogoljene, a sad kad je hladno ima vlage i drastičnije... E za ovo ću morati u specijalizovani VW servis, samo su izgleda gužve, ne mogu nikako da ga dobijem na telefon.. Dotle mogu da vozim, ali da vadim MINUS klemu, ali i ne  moram, imam drugi auto..

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1130 poslato: Januar 09, 2020, 01:33:06 posle podne »
Pojedini moduli vuku struju i do pola sata nakon zakljucavanja auta dok se ne "umrtve".
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1131 poslato: Januar 09, 2020, 01:36:28 posle podne »
To mi zvuci bas dugo kod mene na G4 je nekih 15ak sekundi,kod druga na Bravu dizelu cak i manje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1132 poslato: Januar 09, 2020, 11:12:28 posle podne »
Ima li neko iskustva sa ovim akumulatorima? Jesu li bacanje para ili je dobra investicija, s obzirom da je Bosch?
Rekao mi je majstor da gledam minimum 70ah za VW Polo.


Van mreže saGTInaTDi

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-3
  • Auto: pasat B6 2.0 TDI
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1133 poslato: Januar 10, 2020, 07:30:11 pre podne »
Na slici je Varta silver njih sam dva puta uzimao jer su imali akciju produžene garancije (40 meseci) i pokazali su se super, nikad nisam imao problema ni posle garancije, a na njihovom sajtu imaš pretraživač po automobilu koji ti akumulator odgovara.

Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1134 poslato: Januar 10, 2020, 08:12:18 pre podne »
Pojedini moduli vuku struju i do pola sata nakon zakljucavanja auta dok se ne "umrtve".

razmišljam da danas odem kod najbližeg majstora koji poznaje VW a bavi se elektrikom ( ima jedan što ugrađuje radija i alarme i radi sa bravama) da mi izvadi osigurače od radija i centralne brave ( auto je sa 3 vrata), pa da tako vidim kako će da bude, a uproleće detalnije da se proveri, sad su i velike gužve po servisima...
...  inače ovaj model Polo ima samo pozicioniranje za otvorena 3-ća vrata, ne i za prednje  B)

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1135 poslato: Januar 10, 2020, 10:57:31 pre podne »
Na slici je Varta silver njih sam dva puta uzimao jer su imali akciju produžene garancije (40 meseci) i pokazali su se super, nikad nisam imao problema ni posle garancije, a na njihovom sajtu imaš pretraživač po automobilu koji ti akumulator odgovara.

Hvala druze za info, zivio!

Van mreže dejan#7

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 32
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.9 tdi
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1136 poslato: Januar 10, 2020, 02:29:52 posle podne »
Ima li neko iskustva sa ovim akumulatorima? Jesu li bacanje para ili je dobra investicija, s obzirom da je Bosch?
Rekao mi je majstor da gledam minimum 70ah za VW Polo.


Imam ga ja vec 4.5 godine. I dalje odlican, bez problema. Auto je palio  bez vecih probelma i onu zimu kad je bilo po -20, i auto je jos bio napolju. Nekada mi je auto stajao po par dana i tad je bez problema palio, tako da preporuka za taj aku.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1137 poslato: Januar 10, 2020, 11:25:34 posle podne »
Definitivno cu njega, samo me zanima da li da uzmem 60,63 ili 70ah za VW Pola 1.6 TDI?

Van mreže saGTInaTDi

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-3
  • Auto: pasat B6 2.0 TDI

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1139 poslato: Januar 11, 2020, 03:30:52 posle podne »
Kazem ti izlazi mi za Pola i 60 i 63 i 70ah, pa ne znam da li je bolje uzeti 63 ili 70ah? Uzeo bih definitivno Silver Vartin