Autor Tema: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)  (Pročitano 722632 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1480 poslato: Mart 09, 2021, 09:36:32 posle podne »
@Taxi_bg
Slažem se, tvoja situacija je specifična - suviše često radiš mali servis i prelaziš mnogo kilometara da bi "bacao" pare na skupocene filtere da l iz originala da l OEM brendove.

@mur3633
Da baš ta tri koja si pomenuo Mann, Knecht, Mahle su mi mahom kada sam tražio po broju šasije po radnjama rekli da idu u prvoj ugradnji za Wagena. S tim da su kao Knecht prvi izbor.
A što se tiče OEM filtera pokazao mi je drugar filtere koje su mu u Porsche-u stavili - filter je bio OEM sa Wag znakom i Made in Tunisia. E sad da li samo za srpsko tržište dolaze ti iz "Made in Tunisia" ne znam, ili im je stvarno tamo OEM fabrika filtera za celu Evropu to ne znam..

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1481 poslato: Mart 09, 2021, 11:08:49 posle podne »
Pa imaš i filter nafte Ufi-Made in China, ali je dublji od Manna. Došao mi je na Golfu 4, kad je bio uvezen iz DE. Filter ulja je bio Mann, vazduha i kabine takođe. Ista stvar je i sa OEM filterima kod nas.
Ali ako nosi VW/Audi oznake, ne bi smio da ne valja.
TDI POWER

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1482 poslato: Mart 09, 2021, 11:31:09 posle podne »
Poenta onoga što sam hteo da kazem je da sve što plaćaš skuplje ne znači da je bolje. U potpuno istom su stanju i moj motor sa filtronom i wolf uljem i onaj sa manom i motul uljem. Kao što sam već rekao da ga radim jednom godišnje i ja bi verovatno bacao pare na brendirano sa top reklamom.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1483 poslato: Mart 10, 2021, 12:43:56 pre podne »
Naravno da nije uvek skuplje po automastizmu i bolje. U tome i jeste poenta priče, zašto davati badava veće novce za nešto što realno nije bolje od onog što je mnogostruko jeftinije. To što nešto ima vw žig ne znači automatski da je i bolje od onog što nema. Malo mi je to apsurdno u automobilskoj industriji da nešto što ima OEM iliti oznaku prva ugradnja ima značajno veću cenu od istog proizvoda koji je proizvoden od tog istog proizvođača samo ima svoju oznaku a ne oznaku OEM brenda za koga je namenjen. Malo mi je šuplja priča na konto povećane kontrole kvaliteta za isti proizvod u OEM izvedbi u odnosu na isti taj proizvod u aftermarket varijanti. Bojim se da je samo po sredi plaćanje veće cene zarad brenda.
Elem da skratim priču hteo sam reći da za neke delove ima smisla plaćati veću cenu za kvalitet, a tu mislim na ulje jer ipak životni vek i performanse motora u mnogome zavise od toga kakvo se ulje sipa u motor i da li je isto projektovano za određeni motor. Ne kažem da su filteri nebitna stvar, ali daleko manje bitni od samog ulja.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1484 poslato: Mart 10, 2021, 12:59:00 pre podne »
Upravo to sam ti i dokazao na svom ličnom primeru 2011 ili 12 kada sam kupio b6 dve godine sam sipao samo motul i oem filtere nekih 100k/km. Posle toga prešao na wolf, mannol, ravenol, texaco.. Kako u b6, tako i b7 sada b8 sipam ta ista(manje poznata ulja, ali originalna) i svi predju 400.000km bez ikakvih problema..
« Poslednja izmena: Mart 10, 2021, 01:04:56 pre podne od strane taxi_bg »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1485 poslato: Mart 10, 2021, 01:47:57 posle podne »

Neko sam ko menja menjacko ulje na 50k/km iako u porsheu tvrde da se ono samo doliva, moj izbor su swag ili fusch kako kad.


Dobro je poznato da texaco puni za petrol brend svoja ulja, koja su jako kvalitetna i dosta jeftinija u toj ambalaži, po prvi put sam uzeo isto ulje u texaco pakovanju(naravno uz rabat jer ne bi bacio razliku para samo zbog ambalaže).
P. S. Da pohvalim uvoznika, datum jako svež nepuna 3 meseca od proizvodnje, svaka čast!!!
« Poslednja izmena: Mart 10, 2021, 01:51:09 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1486 poslato: Mart 10, 2021, 03:32:54 posle podne »
Dobro na kraju da sumiramo Mann ili Knecht za filtere? I gde kupiti taj Ravenol VMP 5w30 kod ovih Annus iz Subotice ili ima negde i u BG distribucija?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1487 poslato: Mart 10, 2021, 03:36:44 posle podne »
Odeš do winta po filtron, a u gazelu po wolf 5w30 oem 504/507  :)
Ili idi na sajt trigema i poruci texaco i wix filtere..
« Poslednja izmena: Mart 10, 2021, 03:39:38 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1488 poslato: Mart 10, 2021, 07:39:38 posle podne »
Koliko vidim Trigema ima u spec 504/507 Havoline ProDS V 5w30 po ceni 4000 din za kanticu od 4l trenutno na akciji. Nije loša cena, ali realno imam Eneos Hyper Premium 5w30 sa popustom 4 litra kantica za 2800. E sad da l je bolji Texaco ili Eneos to već ne znam. Ne preporučuju nijedno od ta dva ulja za Wagen u spec 504/507. A što se tiče WINT-a, baš sam se iznenadio koliko imaju dobre cene za Knecht filtere. A Gazelu je nemoguće dobiti telefonom tako da za to Wolf ulje nisam dobio nikakvu informaciju. Vidim da ga ima i Silux ali samo u ambalaži od 1litar.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1489 poslato: Mart 10, 2021, 07:47:45 posle podne »
Ds v bas i jeste za 504/507 kao oem.
Wolf ti je bez popusta 750din.
Silux odavno nema ulja na stanju, samo bzv reklamiraju. .
« Poslednja izmena: Mart 10, 2021, 07:52:43 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1490 poslato: Mart 10, 2021, 09:39:43 posle podne »
Zvah malopre Shell pumpu na NBG i stvarno danas je popust od 30% i to što mur3633 kaže Shell Professional AV-L 0w30 košta kantica 5 litara 4900 dinara! E, sad ako je i to fuš na Shell pumpi onda ga je****

Van mreže netix

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 Tdi 74kw
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1491 poslato: Mart 10, 2021, 10:14:27 posle podne »
imas i TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE 5W30 5L oko ~3500


Kompanija Total Serbia d.o.o., predstavništvo francuske naftne kompanije Total, na tržištu Srbije posluje od 2010. godine. Jedini je ovlašćeni uvoznik za Total i Elf ulja i maziva na ovim prostorima.


https://www.total-serbia.rs/sr


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1492 poslato: Mart 10, 2021, 11:03:46 posle podne »
Zvah malopre Shell pumpu na NBG i stvarno danas je popust od 30% i to što mur3633 kaže Shell Professional AV-L 0w30 košta kantica 5 litara 4900 dinara! E, sad ako je i to fuš na Shell pumpi onda ga je****
Tebi ne treba 0w30 nego 5w30 504/507
Za popust sam ti ja rekao.. Hranu, žene i auto slušaj taksistu neces pogresiti :)
« Poslednja izmena: Mart 10, 2021, 11:07:42 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1493 poslato: Mart 11, 2021, 01:29:51 pre podne »
Nisam video na sajtu uvoznika za Shell ulja da imaju 5w30 u toj Helix Ultra Professional AV-L seriji. Možda i ima ekvivalent u 5w30 gradaciji, ali je drugačiji naziv. Uglavnom ja na sajtu uvoznika nađoh samo 0w30, a to imaju i na Shell pumpi. Što se tiče taksista, klope i žena slažem se ;)

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1494 poslato: Mart 11, 2021, 02:59:43 pre podne »
Naruči ti texaco ili idi do gazele po wolf.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1495 poslato: Mart 11, 2021, 12:04:08 posle podne »
Smilovaše se u Gazeli da se jave i imaju to tvoje Wolf 5w30 LL3 ulje u kantici od 5l za 3700 dinara, što je ubedljivo najpovoljnije do sada od svih ulja u 504/507 spec. Samo reci mi je kakvo je to Wolf ulje pošto niko živi od majstora koje sam pitao nije čuo za njega i da li je kod ovih u Gazeli oriđiđi ako slučajno imaš tu informaciju :)

P. S. Pošto za tu neku cenu imam i oriđiđi Eneos ali nisam siguran koliko je Eneos dobar za Wagen motore. Ako taj Wolf nije fuš onda je za te pare best buy.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2021, 12:07:41 posle podne od strane Filke »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1496 poslato: Mart 11, 2021, 12:41:21 posle podne »
http://motornaulja.blogspot.com/2015/05/wolf-oil-deopart-15.html?m=1

Pusti majstore oni sem castrola i ne znaju za drugo..
Izguglaj malo o wolfu evo stavio sam i Stevin komentar , a što se tiče originalnosti nemoj da brines gazela je uvoznik.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1497 poslato: Mart 11, 2021, 06:40:51 posle podne »
Da, poznat mi je ovaj lik Stalker i njegov blog o uljima - jednom rečju tip je Bog što se tiče poznavanja pomenute materije, tako da ako on kaže da je Wolf ok onda nema greške ;) Inače koliko vidim ovo Wolf officialtech 5w30 LL III bi trebalo da je po karakteristikama pandan Castrol Edge Professional 5w30 LL3 ulju. S tim što neko reče Wolf ulju je niža cena za odbijen porez  na neznanje :D

P. S. @taxi_bg Svaka ti čast gde iskopa ovo ulje. Stvarno ste vi taksisti opaki igrači.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1498 poslato: Mart 11, 2021, 07:34:48 posle podne »
To ti kazem, drago mi je da je još neko shvatio da nema potrebe plaćati porez za budale(reklamu za castrol, motul..)
 :)

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1499 poslato: Mart 14, 2021, 08:08:57 posle podne »
Kupljeno Wolf ulje i Knecht filteri u Gazeli. Tako da bi to trebalo da bude dobitna kombinacija. Ulje je "Made in Belgium" tako da nema zezanja, a Gazela je uvoznik. Ulje je sipano pa ćemo da vidimo  kako se auto ponaša... Još jednom hvala svima na sugestijama, posebno @taxi_bg na sugestiji za ulje :)