Autor Tema: Aktuator turbine za Passat b6 2.0 tdi 140KS CR 2009. god  (Pročitano 205 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže chox

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6
Aktuator turbine za Passat b6 2.0 tdi 140KS CR 2009. god
« poslato: April 23, 2024, 09:24:47 posle podne »
Pojavljuje mi se sa vremena na vreme da blinka lampica kao spirala za grejace dizel motora ali samo kad negde stanem da se okrenem ili slicno , nikas kad je u visem stepenu prenosa . Uradio sam dijagnostiku i izbacuje mi gresku P2563 - Sklop senzora kontrole polozaja pojacanja turbopunjaca . To je ovaj akuator u sklopu turbine . Da li ima negde posebno on da se kupi nov ili polovan ?

Van mreže Koki GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Age: 39
  • Lokacija: Ohrid Makedonija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 1.8 GT
Odg: Aktuator turbine za Passat b6 2.0 tdi 140KS CR 2009. god
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2024, 04:14:12 pre podne »
Proveri prvo dali nekud vuce fals vazduh na vakum creva, moze da pusta na membranu na egr hladnjaka ili u vakum boosteru na poklopca ventila, ako je sve to ok onda je akutator, ja skoro sam menao, kupio sam neko najverovatnije kinesi bio e 100 eur , pokvalitetni su bili  250 300 eur ali i oni su sigurno kineski
Ako je on mena se sa malo gimnasike i treba da se sa brenerom  zakrive 10mm kluc da mozes da odsrafis 2 10ke zavrtke , moze na licu mesta bez da se pomera cev za dovod ulja za turbini i treba na namestis preko vcds napon da ti bude oko od 0.76 v kad je pod vakumom skoz do 3.3 - 3.9 v bez vakum.
Najbolje uzmi nov.
Pozz