VW - Forum > VW tehnički kutak

Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3

(1/64) > >>

mkvb:
Ljudi kolika je zezancija da se dobosi zamene sa diskovima? Drugar mi daje sa G2 GTI zadnje glavcine, diskove, celjusti, sve kompletno. Da li samo skinem moje istavim te (sraf na sraf) ili moram nesto da prepravljam? Koliko realno mogu da dobijem na kocionoj sili? Da li moram da menjam i sajle rucne kocnice? Inace dobosi i paknovi su mi stari 3 meseca ali eto, mogu da stavom diskove pa da li da se cimam ili ne?

banderash:
moras mnogo toga da odradis-i sa tim sajlama je zezanje zesce,pa i te glavcine da li mogu da se usrafe,ja sam to mislio da odradim na g2 ali mi je majstor rekao da batalim tu pricu--da bi kocio bolje to bi ali kad su kocnice u pitanju to mora da se uradi bez ikakvog kompromisa-znaci perfektno!a i sam si rekao imas nove dobose i paknove pa je pomalo bar po meni prica besmislena

mkvb:
OK, to je i moje razmisljanje ali cisto ako nije neko veliko cimanje steta da se ne iskoristi prilika. Ali cu da odustanem, ipak sto kazes kocnice su to...

DANDY:
i ne razmisljaj o tome kao o jednostavnom poduhvatu, ja sam stavio diskove pozadi, ali morao sam da mijenjam cijelu gredu jer su dobosi nitovani za gredu i nema skidanja, a drugacija je i greda sama po sebi, onda moras na prepravis sajle od rucne i rucicu rucne da prepravis da pasuje na te sajle jer su krace, ili da postavis distancijale na sajlama od dobosa da bi bilo knap...
nije toliko zeznuto kad znas koliko dobijas, ali moras znati da je rucna sama po sebi losija kod diskova, dok je kocenje noznom kocnicom daleko bolje......

mkvb:
Ok, thanks, odustajem od poduhvata, dobro koci i ovako

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju