Autor Tema: WEBASTO grejanje  (Pročitano 1987 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bogdanm

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Karma: +0/-0
WEBASTO grejanje
« poslato: Novembar 24, 2012, 09:05:11 posle podne »
ja sam otvorio ovu temu da mozemo da razmenimo iskustva , ko koliko zna i ume da pomogne za ugradnju ili preradu ovih uredjaja. ako sam otvorio duplu temu molim da me ispravite i uputite gde se nalazi

Poznato mi je da se u pojedine wv modele ugradjuje thermotop v i c model naravno proizvodjaca webasto. da li je neko imao iskustva sa tim uredjajima




Ne pisi post za postom, koristi opciju Edit/Izmeni, GT267
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2012, 09:18:07 posle podne od strane GT267 »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: WEBASTO grejanje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2012, 12:07:58 posle podne »
Ja bi uneo jednu malu ispravku. VW radi dodatno grejanje marke Eberspächer koja je firma cerka Webasto sto se vidi po logotipu u fabrickoj ugradnji kod VW vozila.
 http://www.brckogas.net/vw/modeli/privredna_vozila/crafter/brojke_i_podaci/dodatna_oprema/index.html

Ja na svom Sharanu imam fabricki ugradjen takav uredjaj koji radi samo posle paljenja motora kao dodatno grejanje zbog velikog salona. To je slucaj i kod VW T-4 T-5 itd. Da bi se preradio takav uredjaj da radi nezavisno od rada motora potrebno je nesto malo izmeniti instalaciju i promeniti sam blok upravljanja Eberspächera. Konkretno za moj auto evo spiska neophodnih delova za to i blok (komjuter samo) kosta oko 400 evra u Moskvi.

« Poslednja izmena: Novembar 25, 2012, 12:15:48 posle podne od strane Boban-Rus »
Boban-Rus