Autor Tema: passat 2 dimi kad je hladan i ruzno radi  (Pročitano 779 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kloc90

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: tuzla
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf2
passat 2 dimi kad je hladan i ruzno radi
« poslato: Januar 30, 2014, 01:58:27 pre podne »
Imam problem sa passatom 2 dizel 1.6 40kW. Radio sam prije nedelju dana glavu motora polirani ventili i sjedista, nove gumice ventila, poravnjo glavu i postavio je na nov dihtung sve stego napravio kako treba. E kad sam to uradio reko sto da ne uradim i dizne da ih provjerim, i odvucem auto bosisti da izmjeri kompresiju, i da nasteluje dizne i on to uradi kaze da je motor solidan, male su oscilacije oko pola bara na klipovima, kompresija se krece od 21,5 do 23 bara kaze da moze da pali. I uradio mi je dizne sve 4 otvaraju na 130 bara u maglu bas ono piste, i auto je mirnije radilo, medjutim kad ujutru upalim sastavi on odma al radi mi ko na 3 klipa i izbacuje velike kolicine dima na auspuh bjelog ili sivkastog, nekad i svjetlo plavog, (ne trosi ulje motor) i nakon par mali gasova motor se umiri i dim nestane i onda autic ide ko zvrka.
To mi se desavalo i prije nego sto sam ista pravio al mozda malo slabije jer su dizne bile lose pa otvarale na manjem pritisku(moj zakljucak)
Primjetio sam kad sam kajs zupcasti stavljo da mi bosh pumpa ima lufta po jedno 2-2,5 milimetara hoda remenica mozda cak i malo vise i da mi pusta naftu na semeringu kad skinem kajs. Druge pumpe sad zasad nemam da probam dal mi to utice na ovaj hladan start,,,,,nisam primjetio da mi se nafta vraca u rezervar od bos pumpe, sem kad skinem kajs zupcasti tad mi procuri na semeringu i vrati se nafta, mozda se jedan mali baloncic stvori u crijevu,,,

Cito sam da je jedan na forumu isto imo vakav problem na audiu i da mu je gedora majstor pomogo.
Pozdrav dobri ljudi, svaki savjet dobro dosao.