Autor Tema: Zvucnici, savet?  (Pročitano 3759 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Zvucnici, savet?
« poslato: April 01, 2012, 11:24:22 posle podne »
Pozdrav svima!   beer

Planiram da menjam zvucnike u golfa. Trenutno imam "kutije" na zadnjoj polici ( Pioneer 20w, starije proizvodnje ), razmisljao sam da li da secem policu i da stavljam nove. Odustao sam jer me i sad nervira kad stavim preko zvucnika jaknu, duks, i nije to-to, odmah drugaciji zvuk...  Pa sam odlucio da kupim nove 4'x6' elipse i stavim ih na mestu koje je za to predvinjeno. (plastika koja drzi policu)

E sad, dvoumim se izmedju Magnata i JBL. Konkretno magnat ovaj model http://www.tehnomanija.rs/katalog/magnat-zvucnici-za-kola-car-fit-915.html , a JBL http://www.jbl.com/estore/jbl/us/product/productDetails.jsp?pid=GTO6428 . Magnat su navodno 35w, a JBL 40w.

Sta vi mislite, koji od ova dva je bolja kupovina?

Hvala unapred na odgovorima!

Van mreže FMJ

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: bg
  • Karma: +11/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: putnički
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2012, 12:28:24 pre podne »
Nisam baš neki savetnik ali znam da je "JBL" pre 35 godina pravio jako dobre, smatran je profesionalnim kvalitetom.

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2012, 08:47:03 pre podne »
pa mislim realno JBL kosta 100$ i ako ne sviraju bolje od tih Magnata onda stvarno ne znam :D

e sad sta je bolja kupovina to ne znam, jer se pod tim podrazumeva odnos ulozeno/dobijeno...

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2012, 03:24:46 posle podne »
Pa i ja mislim da su JBL bolji, citao sam i dosta visoko se kotiraju. Jos uvek razmisljam, ali mislim da cu njih kupiti... :)

Van mreže goran-ub

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 462
  • Age: 46
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +16/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti 16v
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #4 poslato: April 02, 2012, 04:37:57 posle podne »
naravno uzmi JBL nemoj se razmisljati,za magnata su zakon

Van mreže niksi29

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 37
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +4/-2
  • Pol: Muškarac
  • Car Security & Multimedia
    • Alarm-Xenon servis Nish
  • Auto: Golf 1 diesel
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #5 poslato: April 02, 2012, 05:58:36 posle podne »
Bez rasmisljanja uzmi JBL! JBL-ove elipse sam ugradio x puta i mogu ti reci da bas bas fino sviraju! Imaju dubok bas, sto se ne moze ocekivati bas od svakih, a isto tako cist zvuk za srednje i visoke tonove! Nema greske! A magnatove elipse sam skoro izbacio jer im je vesanje mnogo nezno i ako pocne da ti se krivi daska od voznje i rupe pocece uskoro da zakacinje namotaj u magnet, krcace i posle toga sledi i premotavanje!
VW * d r i v e  i t, o r  d i e  t r y i n g*

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2012, 07:27:26 posle podne »
u ovom slucaju komentari stoje zbog razlike u klasi, ali ne treba generalizovati, marke nisu bitne nego modeli zvucnika, evo ja tvrdim da JBL ima jedne od gorih sistema u Car Audio, osim vrh klase GTI koja ne moze da se plati ;) cak i klasa odma ispod GTI tj. Power serija ima problematican tweeter... isti slucaj sa Infinity sistemima koje pravi ista Harman Kardon grupa, takodje vrh Infinity sistem kolko se secam ima tweeter koji oce da ujede... znaci treba razlikovati cenovne klase i modele, a ne marke
« Poslednja izmena: April 02, 2012, 07:38:55 posle podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #7 poslato: April 02, 2012, 09:06:06 posle podne »
Svi komentari i saveti su dobro dosli. Ma znam ja to da su bitni modeli zvucnika, koji se razlikuju po klasama, odnosno cenovnom rangu. Ali, mislio sam konkretno izmedju ova dva sto sam stavio linkove. Dakle, Magnat model CAR FIT 915, a JBL model GTO6428 .  ;)

E sad, normalno je to da koliko para toliko muzike... Ipak, JBL je jaka, poznata firma, i mislim da ne bi pravili neke zvucnike koji se ne cuju dobro. :)

Van mreže goran-ub

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 462
  • Age: 46
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +16/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti 16v
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #8 poslato: April 02, 2012, 09:20:34 posle podne »
ugradjivao sam i magnat i jbl,jbl je skuplji ali je dosta kvalitetniji zvuk tako da bih ti to preporucio,magnat je do prepar godina bio ok ali posle toga.....

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #9 poslato: April 02, 2012, 09:51:44 posle podne »


Ipak, JBL je jaka, poznata firma, i mislim da ne bi pravili neke zvucnike koji se ne cuju dobro. :)


to je zabluda koja vlada medju laicima, kao sto sam vec i napisao, jedino sto se isplati od vecine JBL sistema za auto su GTI sistemi koje ne mozes da platis eto tako stvari stoje :D a te elipse od 100$ nisam cuo pa ne mogu da komentarisem, al za 100 Evra bi ja kupio dobar prednji sistem

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #10 poslato: April 02, 2012, 10:21:31 posle podne »
Pa bas zato sto i jesam laik, trazim da cujem vasa misljenja, savete... Cenim svaki savet i misljenje. biggrin

Inace, ovo kazem s laickog gledista, a i na osnovu toga sto su drugi rekli, iskreno ne verujem da se jedino GTI sistemi od JBL-a isplate, verujem da je zvuk tih sistema dooosta kvalitetan. Ali isto tako verujem, s laicke tacke gledista, da ce i ovi jeftiniji JBL sistemi da sviraju dobro, da nece da bude nekvalitetan zvuk. Ne verujem da ce tako jaka firma da pravi neke bezveze zvucnike u nizem cenovnom rangu.

Koliko sam citao, video sam da je Magnat nemacka firma, i ona ima dobre modele zvucnika i kazu da je kvalitetan zvuk. Takodje, gledao sam neke Xwave elipse 4'x6' za nekih 1200-1400 din, i mislim da je to bacanje para.  bonk Za sad su JBL najblizi kupovini...

P.S. Kod mene u golfa idu fabricki 4'x6' u prednjim vratima, a pozadi ima mesta isto za ovakve zvucnike. Ne bih prepravljao nista, vec bih na fabrickom mestu stavio zvucnike, zato sam trazio bas 4'x6' ...

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2012, 10:00:08 pre podne »
Vera brda pomera biggrin


kad kazem da se sistemi ispod GTI "ne isplate" mislim na odnos ulozeno/ dobijeno
« Poslednja izmena: April 03, 2012, 10:03:11 pre podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #12 poslato: April 03, 2012, 10:30:45 pre podne »
da je Magnat made in Germany onda njega ali posto pise da je made in PRC .... nzm ... inace marka kao marka meni je Magnat mnogo blizi slusao sam par sistema i veoma fino sviraju ... uz pricu DYNABLASTER-a da se nadovezem da ako uzimas original Magnate veca sansa je kod magnata da naletis na neki dobar model nego kod JBL ... Ja cu za sebe da gledam Magnate ili nesto od Hifonics-a ... ili mozda neku osnovnu seriju alpine

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #13 poslato: April 03, 2012, 11:28:23 pre podne »
90% svih komponenti se pravi u Kini, nema to veze, bitno da dobro svira :)

Van mreže saleproka

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #14 poslato: April 03, 2012, 12:28:18 posle podne »
Ako mene poslusas nadji Blaupunkt gtx seriju zvucnika.... Mada ni JBL nisi za bacanje  B)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #15 poslato: April 03, 2012, 02:33:49 posle podne »
pazi ovako , ti prdavci su tu cisto da daju neki zvuk pozadi, sta god da stavis svejedno je

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #16 poslato: April 05, 2012, 03:35:23 posle podne »
Ljudi, hvala puno svima na odgovore!  clap koliko vidim, sve zavisi od serije  (klase) zvucnika, a posto sam se dvoumio izmedju ova dva modela, verovatno ce izbor da bude JBL. Sacekacu jos malo da dodje neki dinar... i narucujem ih.

Jos jednom, hvala svima!  beer

Van mreže antix

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Age: 31
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • ko drugome jamu kopa pushi pljuge iz free shop-a
  • Auto: mk2 1.6 ZEEEELDI
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #17 poslato: April 25, 2012, 01:29:34 posle podne »
ae ja duduk da se ubacim  boodala
od koliko incha idu napred u tablu zvuhnici a od koliko idu pozadi u drzhache za policu?  i jel mislite da te to dovoljno za neko pristojno ozvucenje?

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #18 poslato: April 25, 2012, 02:01:07 posle podne »
Pa kod golfa 1 su napred 4'x6' , isti takvi idu i pozadi u drzace. E sad, da l' je dovoljno... pa zavisi od toga sta ocekujes od ozvucenja. Nekom ce da bude i vise nego dobro, a nekom ce da bude lose. Inace, cekam da stignu ovi JBL pa narucujem, i iznosim utiske kako se cuju. :)

Van mreže antix

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Age: 31
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • ko drugome jamu kopa pushi pljuge iz free shop-a
  • Auto: mk2 1.6 ZEEEELDI
Odg: Zvucnici, savet?
« Odgovor #19 poslato: April 25, 2012, 03:22:57 posle podne »
a kod golfa 2? jel su isti ili su neke druge dimenzije? jel mogu to sam da montiram, msm jel komplikovano poshto nznm kako se skida tj de se ubacuju