Autor Tema: Летва волана, кључ не може да се окрене у брави  (Pročitano 2694 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dradenkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
 Поздрав свима.

Ауто је Голф 6, 1.6 тди, 2009.

Данас сам мењао шоље амортизера. Када сам хтео да упалим ауто, кључ није могао да се помери у брави. Пошто је ауто био на клоцнама, приметио сам да волан уопште није закључан, када сам окретао волан лево - десно.

Вероватно сам зезнуо нешто око летве волана.

Питање је, шта се дешава ако је волан закључан а ти и даље вучеш? Јер кључ ми није био у брави а морао сам мало да померам цео склоп точка. Нисам скидао споне, имао сам везу са летвом волана. Морао сам да мрдам  лево -десно, а кључ није био у брави.

Нисам механичар, поправку сам радио из хобија. Свестан сам да је квар вероватно већи.

Дарко Раденковић

Van mreže dradenkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Летва волана, кључ не може да се окрене у брави
« Odgovor #1 poslato: Avgust 09, 2023, 01:23:37 posle podne »
Ево одговора.

Након окретања волана и безброј покушаја окретања кључа, упалио је ауто. Брава је правила проблем.

Да ли овај квар има везе са мојом поправком шоља амортизера или не, не знам. Ауто бравар каже да нема и да долазе код њих кола и две године стара. Све марке. Лош је квалитет делова, изгледа.

Надам се да ће ово помоћи некоме у будућности.

Дарко

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Летва волана, кључ не може да се окрене у брави
« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2023, 02:58:09 posle podne »
Jedno glupo pitanje. Prilikom redovne upotrebe kada je volan zaključan, pomeraš li ga malo levo ili desno da rasteretiš bravu ili uvek ideš direktno na ključ pa se nekad okrene lakše a nekad teže?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dradenkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Летва волана, кључ не може да се окрене у брави
« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2023, 05:40:23 posle podne »
Jedno glupo pitanje. Prilikom redovne upotrebe kada je volan zaključan, pomeraš li ga malo levo ili desno da rasteretiš bravu ili uvek ideš direktno na ključ pa se nekad okrene lakše a nekad teže?

Неприродно је да окрећем кључ под оптерећењем. Растеретим, па окрећем кључ.

Кад сам дао колеги да проба ауто, кад сам га купио, он није ни могао да окрене кључ, баш јер је био закључан волан. Мислим да није ни могло директно на кључ. Морало је да се растерети.

Кад мало боље размислим, нисам ни обраћао пажњу, ишло је лако, не могу да гарантујем да сам увек растерећивао. Знам да није ишло тешко никада код мене.

Али нисам први власник :) Од 260 000 на сату, 40 000 је код мене. Брава је била раздрндана. Сада је много боље.

Ауто бравар каже да га посећују сви. Нова аута, све марке. Каже лошији квалитет.

Дарко
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2023, 05:52:41 posle podne od strane dradenkovic »