Autor Tema: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji  (Pročitano 3916 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #20 poslato: Jun 03, 2023, 09:23:34 pre podne »
Uglavnom tesko odkloniti kvar jbg.Verovstno neki nosaci labavi ali niko nece to da garantuje i uradi na svoju odgovornost.
« Poslednja izmena: Jun 03, 2023, 09:27:27 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #21 poslato: Jun 03, 2023, 09:25:38 pre podne »
Ma kakva letva. Taj nema veze sa mozgom.

Jel si nove nosace stavio?

Kada sam stavio swagove nove treslo jos gore pa skidao.Stavio polovne orginalne iste kao sto su na njemu i potpuno isti intezitet treslo nakon postavke.
Pomagaj brate Ivane.Mozda orginalne u ovlascenom.da uzmem?Ali mehanicar rece ne garantuje da nece tresti opet.To je sto se nosaca tice.Riknule su mu solje amortizera pa to menjam u ponedeljak ali ne trese zbog toga?Imaju li jos gde kakvi nosaci izuzev od motora da mogu da riknu a da tresu?
Taj za letvu mi verovatno hteo klepit pare.Drugi reko poluosovine.A meni auto lepo radi i mota volan i ide izuzev u leru i preko 140 km na sat trese oko volana i ispod nogu.I vulkanizeri udaraju suplju te nije guma nije felna...nije nista a trese.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #22 poslato: Jun 03, 2023, 09:32:39 pre podne »
Gorane opet na vise mesta postavis isto ili slicno pitanje ...clanovi pokusavaju da ti pomognu ali ti i dalje guras price sa 100 strana ko ti je sta rekao ...

razumem da imas problem ... ali sistemom rekla kazala ... nema ti pomoci - tebi ni jedan majstor nevalja ko god da ti ovde da savet -neslusas itd

po svim tvojim postovima do sada ... sta si sve uradio na tim kolima i opet imas slicne ili iste probleme - najbolje ako mozes prodaj taj auto

dobronameran savet -da ne idemo u dalju diskusiju

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=81210.0;topicseen

Zgubidane izvinjavam se sto postavih na jos nekom mestu jbg zaboravio.Izbrisat cemo opusteno.Zshvaljujem Ivanu koji se trudi da pomogne.
A ti se svezo prodaje mog auta pa bi prodavao.Druze po Bg se ne vozi noviji ili.nov auto.
Ovo je divlja zona.Kradu,razbijaju,otimaju i sve to u saradnji sa murijom.
Ako znas poraviti to sto auto vibrira u leru mozemo pricati.A ovo drugo?Pusti brate

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #23 poslato: Jun 03, 2023, 09:33:58 pre podne »
Nosac menjaca proveren?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #24 poslato: Jun 03, 2023, 09:43:08 pre podne »
Meni se dešava stalno kad auto radi regeneraciju DPF da u leru ima malo vibracija. Iisto se dešava i kad je baš DPF začepljen i potrebno je da se regeneriše,u ostalim slučajevima ne trese.
Možda može biti da ti je prljav katalizator i zbog toga trese u leru, kao meni kad se DPF zaprlja u toj mjeri da je potrebna regeneracija.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #25 poslato: Jun 04, 2023, 02:44:55 posle podne »
Meni se dešava stalno kad auto radi regeneraciju DPF da u leru ima malo vibracija. Iisto se dešava i kad je baš DPF začepljen i potrebno je da se regeneriše,u ostalim slučajevima ne trese.
Možda može biti da ti je prljav katalizator i zbog toga trese u leru, kao meni kad se DPF zaprlja u toj mjeri da je potrebna regeneracija.
I to vrlo moguce bravo druze izvrstna pomoc.
Sad se setih pre 20 dana mi se desilo da nesto iz katalizatora ko neki kamencici kroz auspuh zvrnjanju.To se desavalo minutu dve i nikada vise.Momentalno auto vozio auspuh majstoru to rekao,on pregledao i opet nista.Posle toga normlano auto vuce i ide.Moguce da nesto sa katalizatorom uradim mozda ne bi treslo neznam.Auto je kompley pregledan ostalo mi da popravim solje amortizera i samo to ostalo.
Isao licno i da nesto ucine sa tim katalizatorom ali kazu nije .jedino da insistiram da skinu ociste...neam pojma
« Poslednja izmena: Jun 04, 2023, 02:51:07 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #26 poslato: Jun 04, 2023, 02:48:26 posle podne »
Nosac menjaca proveren?
Licno sam gledao kad su menjali glavna dva nosaca i nije bilo do njih...insistirao sam i na pomocna dva i taj od menjaca i rekose mi nisu!Jako cudno!Nije mi nista jasno.Samo volan i leva vrata tresu...desna strana auta kad stavim ruku na vrata dosta manje.Sva creva u motoru tresu,auspuh...pa onako srednji intezitet nije to sad da razvaljuje...ali bas smeta.Sve to lici na neki nosac motora ili neki drugi nosac ako postoje ali nosaci mi nemaju milimetar lufta a trese.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #27 poslato: Jun 04, 2023, 03:17:13 posle podne »
Probaj sa čišćenjem katalizatora, svakako mu neće škoditi :25

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #28 poslato: Jun 05, 2023, 02:39:06 posle podne »
Danas bio kod majstora.Nije naivan .Kaze ne tresucka zbog katalizatora ali niko nema resenje sta trese u leru i kad vozim preko 140 km na sat.Menjo gume kaze vulkanizer sve ok.Kod majstora nije ni poluosovina,nije letva,nosaci motora ispravni...
Pa vidi možda bi i resio sam na svoju odgovornost pola auta da promenim.Ne da mi se to.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #29 poslato: Jun 05, 2023, 03:40:11 posle podne »
Katalizator ne može da stvara vibracije, upravu je majstor. Ali kad je začepljen smanjuje se protok izduvnih gasova što dovodi do promjene potrebne količine vazduha i goriva za ispravan rad motora i zbog toga se dešava da motor radi nemirno, pa nemiran rad može biti uzrok vibracija.
Baš sam istraživao malo da vidim zašto kod mene kad radi regeneraciju DPF-a ( i to ne stalno, već samo kad duže vozim po gradu) po malo kupi vibracije u kabini. Ne znam šta drugo može biti uzrok tvog problema, nosači motora nisu, gume, felne, poluosovine i bilo šta oko trapa u mjestu sile nema da izazove vibeaciju, zamajac si nov stavio... Probaj da voziš malo agresivnije auto par dana, vidi hoće li biti kakvih promjena.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #30 poslato: Jun 05, 2023, 03:58:17 posle podne »
Hoću.Evo danas sam imao 100 km auto puta i namerno sam ga turirao da očistim malo katalizator .Ponekad iz auspuha mi izlazi neprirodna smesa.Rekao sam to majstorima pogledaju celi izduv i nikad ništa ne nadju .A jedino ga odvesti da ga pročiste negde na moju odgovornost.Na kompjuteru ne pokazuje greske pa oni nece da popravljaju.Znaci bas tako,plivajuci radjen lani i ok je,kazu nije do poluosovina,letve,nosača...i to danas sam ih molio da dodatno obrate paznju.Kazu sve ok!I to u leru sto vibrira volan njima nije strasno.Ali eto videt cu jos izturirat katalizator,neznam ko to uopšte čisti?Neki u Zrenjaninu vidim magnum.
Zaista ne znam vise majstora kazu da je sve ok ali meni u leru vibrira volan.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #31 poslato: Jun 06, 2023, 10:09:49 posle podne »
Danas bio kod majstora.Nije naivan .Kaze ne tresucka zbog katalizatora ali niko nema resenje sta trese u leru i kad vozim preko 140 km na sat.Menjo gume kaze vulkanizer sve ok.Kod majstora nije ni poluosovina,nije letva,nosaci motora ispravni...
Pa vidi možda bi i resio sam na svoju odgovornost pola auta da promenim.Ne da mi se to.

I prije nekog vremena samo kod tebe su tresle kontinental gume i samo kod tebe neki zombi slucajevi. Ocito da nije do majstora nego do tebe. Ali je to uzalud i pisati vise gori si od lika sa saab-om iz majstorske radionice
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #32 poslato: Jun 08, 2023, 07:27:28 posle podne »
Danas bio kod majstora.Nije naivan .Kaze ne tresucka zbog katalizatora ali niko nema resenje sta trese u leru i kad vozim preko 140 km na sat.Menjo gume kaze vulkanizer sve ok.Kod majstora nije ni poluosovina,nije letva,nosaci motora ispravni...
Pa vidi možda bi i resio sam na svoju odgovornost pola auta da promenim.Ne da mi se to.

I prije nekog vremena samo kod tebe su tresle kontinental gume i samo kod tebe neki zombi slucajevi. Ocito da nije do majstora nego do tebe. Ali je to uzalud i pisati vise gori si od lika sa saab-om iz majstorske radionice
Ja lepo zamoleh da se ukljucuju ljudi koji se razumeju u auto.Tih administratorskih seoskih komentara smo se nagledali dosta .Brate ako ti je dosadno u zivotu nadji sebi zanimaciju.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #33 poslato: Jun 08, 2023, 10:38:32 posle podne »
Tvoje kvarove i sklopove u glavi niti jedan Doktor, a ni automehanicar ne moze da rijesi i popravi. Sa takvim stanjem se jednostavno rodis, zivis i umres sa njim. Mozak nije spojler niti turbo da se nadogradi
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #34 poslato: Jun 10, 2023, 12:28:09 posle podne »
Tvoje kvarove i sklopove u glavi niti jedan Doktor, a ni automehanicar ne moze da rijesi i popravi. Sa takvim stanjem se jednostavno rodis, zivis i umres sa njim. Mozak nije spojler niti turbo da se nadogradi




Brate tvoju nadrkanost je teško shvatiti.Iziritiran si zivotom.Odmori se malo.Nemaš pojma o mehanici ali zato sereš puno bez potrebe.Bojim se da ce te ta napetost drzati do kraja života.Smanji tenziju dečko deluješ idiot.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #35 poslato: Jun 10, 2023, 01:30:00 posle podne »
Tebe i takve kao ti napravim od viska djelova u garazi i jos vam spojim farove da svijetlite. Cak bi tada vise mozga imao nego sto sad imas.

Pametnom dosta samo kad procita uvodne postove u svim tvojim temama. Ja sam totalno opusten i uzivam u zivotu, moj auto vozi i nema zombi kvarova, a moje umjece mehanike su prepoznali mnogi ovdje na ovom forumu kojima sam pomogao i u firmi u kojoj radim.
Zbog pametnjakovica i glupana koji misle da sve znaju su mnogi koji se razumiju u materiju napustili ovaj forum
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #36 poslato: Jun 10, 2023, 06:02:23 posle podne »
Auuuu druze i dalje mislim da si idiot kao 90% mehnicara koji misle da su boga za jaja uhvatili.
Pojma ti nemaš...imaš samo visok ego i zabole me penis što ga imaš.Kapiraš?Idi debilu sjaši sa posta,radi svetiljke i ne seri puno.Niko te bre nije zvao.Ali opusti se nisi jedini kazem ti 90% je takvih.Samo se idealno uklapaš.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji
« Odgovor #37 poslato: Jun 10, 2023, 10:36:06 posle podne »
Tebi je ocito i medvjed i majmun istovremeno opcio sa majkom pa si toliko glup i iskompleksiran
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup