Autor Tema: klimaa golf 2  (Pročitano 1443 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja5322

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2,Citroen zx,Yugo Koral 4
klimaa golf 2
« poslato: Jun 12, 2015, 09:42:56 pre podne »
Nabavio sam digitalnu klimu za Golfa 2. Klima je original i dobio sam po recima prodavca sve ali mislim da nesto fali. Imam sve tunele,instalaciju,kompresor,nosac,hladnjak,onu bocu sa presostatom itd.
Jel ima neko ko je naknadno ugradjivao klimu u Dvojku? Jer mi neke stvari nisu naj jasnije,neke slike koje gledam po internetu imaju neke delove koje nznm ni sta su ni kako rade a ja ih nemam. A i jako malo ima po internetu vezano za ugradnju klime. Moze li mi neko objasniti sta sve moram imati od davaca,senzora itd.. Odakle ide signal za kompresor klime,kako se povezuje presostat itd.?
Rodjen za volan

Van mreže nemanja5322

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2,Citroen zx,Yugo Koral 4
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2015, 05:56:55 posle podne »
sve postavljeno osim kompresora. ali imam problem.pokazuje neku gresku E1,ventilator vrti samo jednom brzinom kad pojacavam i smanjujem nista se ne desava,kad skinem sa kontakta ugasi se a kad dam kontakt opet se upali i vrti samo jednom brzinom,nekom srednjom,jer kad spojim direkt vrti maximum.i imam 3 dzeka koja ne idu nigde,tacnije nemam na sta da nakacim.jedan ima na sebi stalan plus i dobije plus kad ukljucim auto ili rucno podesim parametre a kad ukljucim eco onda nema napona.taj dzek ima crvenu i zutu zicu,drugi ima ljubicasto crnu i crnu cini mi se i ispitivanjem sam video da ima stalnu masu na crnoj a na toj ljubicasto crnoj nema,kad nakacim senzor temperature na njega,neki koji imam onda pokazuje E2 ili E3 gresku.a treci dzek ima 4 zice,crvenu koja ide na konzolu i koja dok se ne spoji na plus ne radi konzola,jednu crnu zicu i jos dve dvobojne.Zna li neko gde se kace ti dzekovi? i za kompresor jel mi treba jos neki spaner ili spanujem sa alternatorom kais?nemam servo pumpu.kasnije cu okaciti slike sad sam usao nabrzaka da vidim jel zna neko pa da radim dalje.hvala
Rodjen za volan

Van mreže nemanja5322

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2,Citroen zx,Yugo Koral 4
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2015, 10:48:36 pre podne »
bas niko ne zna?
Rodjen za volan

Na mreži eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2015, 03:40:16 posle podne »
digitalnu klimu je ubacivala neka italijanska firma naknadno u g2... tebi 100% fali jos djelova za nju. mozda ni ventilator nije isti ili treba neki potenciometar mu dodati... mozda da pitas clana mikelis, pa da uporedite, njegov golf ima digitalnu klimu
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=63406.40
VW fan

Van mreže nemanja5322

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2,Citroen zx,Yugo Koral 4
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #4 poslato: Jun 14, 2015, 06:16:39 posle podne »
dobio sam ja njen ventilator,i on ide na neki reostat a od njega idu yice na konyolu.al ne radi kako treba.
mikelis mi se ne javlja.pa ako ima jos neko da ima tu klimu ili da zna oko toga da mi pomogne jer mi auto stoji rasturen nemogu da ga sklopim.
Rodjen za volan

Van mreže nemanja5322

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2,Citroen zx,Yugo Koral 4
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #5 poslato: Jun 14, 2015, 06:52:33 posle podne »
i kako da okacim slike?pre sam kacio preko onog imageshack-a a sad nece imam kao neku zabranu sta vec.
Rodjen za volan

Van mreže bojmil0306

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 46
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #6 poslato: Jun 14, 2015, 08:31:50 posle podne »
Napravi nalog na dodaj.rs posle uplouda slike kopiras drugi link na forum.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9793
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: klimaa golf 2
« Odgovor #7 poslato: Jun 14, 2015, 10:20:18 posle podne »