Autor Tema: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine  (Pročitano 5370 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« poslato: Jul 06, 2011, 06:39:37 pre podne »

kupio samn ovu boju u farbari ona jenpribližnija boji mog auta malo je tamnija.boja se nanosi četkicom
kako da zafarbam ove ogrebotine i da ispoliram da ujednačim boju .kojom pastom i kako da to odradim


kupio sam ovu boju



« Poslednja izmena: Jul 06, 2011, 12:16:26 posle podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2011, 12:34:38 posle podne »
obrsi lepo povrsinu,i uzmi to i ofarbaj,jel je to bas i napravljeno za takve ogrebotinice,koliko znam ne mora nikakva priprema tipa smirglanja i ostalog,vec ofarbaj po toj liniji i posle ispoliraj da bi se manje poznavalo i to je to
 

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 952
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2011, 12:57:34 posle podne »
uzmi smirglu 2000 pa izmatiraj taj deo oko ogrebotine,tamo gde je skinuta boja malo zamazi sa tim korektorom
sacekaj da se osusi pa opet malo predji sa 2000 da bi boja ostala samo u tom urezu
onda prsni lak preko ogrebotine i sacekaj da se dobro osusi pa opet predji sa 2000 dok ne bude glatko ko i ostatak laka
onda jedno fino poliranje i ne bi trebalo da se primecuje
treba malo prakse,manje ogrerbotine mogu da prodju sa 2000 i poliranjem
tako bar ja radim

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2011, 01:42:57 posle podne »
ali koju pastu da covek uzme za poliranje?
i ja treba da odradim to isto,imao sam rupice od kamencica na haubi i cale uzme lak za nokte i popuni sve to bez mog znanja  angry2
unakazio mi haubu,dal to moze da se osmirgla malo nekom sitnijom smirglom i da se ispolira sve,da ne bih farbao celu haubu sad?
  champ1

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2011, 02:31:14 posle podne »
ova 1 slika hauba vidite da sam probao boju napočetak sa vaše leve strane i ima razlika malo u tonu boje kaka sa odradim to i kojom pastom da ispoliram .gagi je pominjao u jednoj temi polir pastu g3

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #5 poslato: Jul 06, 2011, 02:32:29 posle podne »
obrsi lepo povrsinu,i uzmi to i ofarbaj,jel je to bas i napravljeno za takve ogrebotinice,koliko znam ne mora nikakva priprema tipa smirglanja i ostalog,vec ofarbaj po toj liniji i posle ispoliraj da bi se manje poznavalo i to je to
kojom pa<stom i kako nisam nikad to radio daneukenjam auto boodala blink

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #6 poslato: Jul 06, 2011, 02:51:35 posle podne »
pa 3m pitaj u radnju koja je za ogrebotine,malo grublja neka.... i na kraju sa finom isto 3m....

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 952
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2011, 02:56:55 posle podne »
za to sitno ce biti dovoljna 3m sa zelenim cepom
mislim da je gagi sa foruma rekao da ima na meru negde u zarkovu,pitajte njega da vam objasni gde

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 952
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2011, 02:58:55 posle podne »
sad sam tek video da nisu svi iz bg
 

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #9 poslato: Jul 06, 2011, 04:07:13 posle podne »
   
Poliranje


Korak 1
Nanesite malu količinu 3M™ 50417 Fast Cut Plus paste na površinu. Ukoliko je 3M™ Sunđer za poliranje 50487 nov, prvo stavite pastu na sunđer i sunđerom nanesite pastu na površinu.

 
Korak 2
Postavite sunđer na površinu i uključite rotacionu polirku. Polirajte male površine. Kada pređete na novu površinu nanesite ponovo pastu.

 
 
Korak 3
Pričvrstite 3M™ Sunđer za poliranje visokog sjaja 50488 na rotacionu polirku i nanesite 3M™ 80349 Perfect-it™ III Extra Fine Pastu na sunđer. Postavite sunđer na površinu i uključite polirku. Polirajte površinu do visokog sjaja.

 
Uklanjanje kružnih tragova


Korak 1
Promućkajte bocu i nanesite 3M™ Perfect-it III™ Ultrafina™ SE polir pastu na vozilo i polirajte manje površine (pola m²).


Korak 2
Uz pomoć 3M™ Perfect-it III™ Ultrafina™ SE Sunđera za poliranje visokog sjaja 50388, počnite srednjim pritiskom kako bi uklonili kružne tragove/holograme, zatim smanjite pritisak kako bi postigli najbolji mogući finiš..


Korak 3
Napomena: proizvod je napravljen da ostane u tečnom stanju tokom upotrebe; uklonite višak tečnosti sa 3M™ Perfect-it III™ Ultrafina™ Krpom za poliranje.
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/sr_RS/EU-AAD/Home/OurProducts/RepairProcesses/Polishing/

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #10 poslato: Jul 06, 2011, 04:10:08 posle podne »
 beer

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #11 poslato: Jul 06, 2011, 04:38:17 posle podne »
   
Poliranje


Korak 1
Nanesite malu količinu 3M™ 50417 Fast Cut Plus paste na površinu. Ukoliko je 3M™ Sunđer za poliranje 50487 nov, prvo stavite pastu na sunđer i sunđerom nanesite pastu na površinu.

 
Korak 2
Postavite sunđer na površinu i uključite rotacionu polirku. Polirajte male površine. Kada pređete na novu površinu nanesite ponovo pastu.

 
 
Korak 3
Pričvrstite 3M™ Sunđer za poliranje visokog sjaja 50488 na rotacionu polirku i nanesite 3M™ 80349 Perfect-it™ III Extra Fine Pastu na sunđer. Postavite sunđer na površinu i uključite polirku. Polirajte površinu do visokog sjaja.

 
Uklanjanje kružnih tragova


Korak 1
Promućkajte bocu i nanesite 3M™ Perfect-it III™ Ultrafina™ SE polir pastu na vozilo i polirajte manje površine (pola m²).


Korak 2
Uz pomoć 3M™ Perfect-it III™ Ultrafina™ SE Sunđera za poliranje visokog sjaja 50388, počnite srednjim pritiskom kako bi uklonili kružne tragove/holograme, zatim smanjite pritisak kako bi postigli najbolji mogući finiš..


Korak 3
Napomena: proizvod je napravljen da ostane u tečnom stanju tokom upotrebe; uklonite višak tečnosti sa 3M™ Perfect-it III™ Ultrafina™ Krpom za poliranje.
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/sr_RS/EU-AAD/Home/OurProducts/RepairProcesses/Polishing/


sve je to ok .. ali sa ovim sranjem sto si kupio neces nista uraditi .. mislim na tja marker ili st aje vec ..

da bi ti izgledalo.. ko fabrika da je radila moras da uprskavas boju.. jel su risevi duboki i ne moguce je da ihboja sama popuni..

znaci odes i napravis sto manje boje moze ... kod mene prave i 50 grama ..

uzmes lak ucvrcivac razredjivac i spcijalnu tecnost za uprskavanje .s tade mi mozak kako se zove ..

prvo osmirlas lepo deo oko toga .. mozes slobodno 10ak cm od ogrebotine da ides ..

uzmes ultra fini git i popunish rupe.. osmirlas sve vodenom .. nema potrebe da bude veca granulacija od 800

zatim uzmes bazu i raredis je 1:1 sa raredjivacem ..

uradis 3 ruke baze gde si smirglao ikako preko.. sacekas par minuta da malo povuce farba i krenes jedan sloj laka samo preko baze .. kada uradis taj sloj .. onda predjes sve gfe si smirlao i preko toga ali sa lakom +dodatak za uprskavanje .. mozes slobodno da ides i gde nisi smirglao da se ne bi videla razlika
sacekas jedan dan da se osusi .. i zatim uradis ovajpostupak poliranja .. jedini pravi nacin da se resis ogrebotina ..
razlika u boji ce biti vidljiva onoliko koliko dobro zamesaju boju .. pogre nijansu .. primecivace se fleke .. pogode .. bice kao da nista nije bilo
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: kako da ofarbam i ispoliram ogrebotine
« Odgovor #12 poslato: Jul 06, 2011, 04:45:40 posle podne »
  majku mu jebem angry2 angry2 angry2
biosam kod farbara i rekomije da ove ogrebotine nama šanse da se izvuču poliranjem ni 3m pastom več da se ofarba cela hauba i krilo i vrata na fleku i to će koštati 200 e što je ludilo[/co boodala  boodala boodala
« Poslednja izmena: Jul 08, 2011, 11:20:22 pre podne od strane ZARKOTEKICA »