Autor Tema: Zamena plocica  (Pročitano 1818 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Zamena plocica
« poslato: Novembar 07, 2014, 05:49:34 posle podne »
Doslo vreme da se uskoro menjaju prednje plocice na Corradu.Ima vise pitanja pa ko je raspolozen nek pomogne. majstor1
Zvao sam prodavnicu auto delova da pitam posto su plocice.Imaju dve vrste Bosch i jos jedne nemogu da se setim koja marka.Bosch je jeftiniji nesto sitno mozda 200-300 din od te marke.Cena je oko 2500 grubo receno zvao sam pre par dana pa nemogu da se setim tacno.Koje plocice da uzmem(cena neigra ulogu)?Cuo sam da je bolje kada su mekse malo plocice jel onda neskripe i manje trose disk,al se brze potrose,ja bih takve uzeo kako da znam jel ima neka oznaka ili samo da kazem prodavcu tako?
Drugi problem je sto je neki naucnik dal bivsi vlasnik ili ko vec kada je menjao disk stavio je manji disk,znam po tome jel mogu da stavim r14 felnu a fabriski na g60 nemoze manji tocak od r15.Dali to igra ulogu u vezi plocica kada budem menjao?I kada budem hteo da menjam diskove prednje dali mogu da uzmem veci disk bas za g60,i dali cu onda morati da menjam celjusti i jos nesto,ili cu moci normalno da ga stavim?Vec kad sam tu da pitam i za disk.Debljina diska je 19 mm cinimi se ona jedna strana je oko 7-8 mm ako se nevaram.Dali to valja ili su i oni za zamenu koliko treba da bude?  majstor1

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Zamena plocica
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2014, 06:14:08 posle podne »
Ako možeš da staviš felnu od 14", znači da imaš disk prečnika 256 mm. Pošto je on fabrički debljine 20mm, za njega je granica istrošenosti 18mm. Ako prošli vlasnik nije menjao čeljušti, nego ostavio onako kako je bilo fabrički, možeš da staviš pločice debljine 19mm, da ti duže traju. Znači tražiš fabričke pločice za Corado G60. Ako nemaš čeljušti sa G60, onda ti trebaju pločice od 16mm. Ako budeš hteo da vraćaš diskove od 280mm (njegove fabričke), onda ti trebaju odgovarajući nosači čeljušti, pošto su različiti za 256 i 280mm. Što se pločica tiče, jeste da mekše čuvaju disk, al' se brzo troše ali slabije koče. Nekada Lukas, sada TRW, je svojevremeno slovio da su im meke pločice... Sa njima nisam mogao da se lepo zaustavim... Ne smeju da budu ni mekane ni tvrde... Znaju to bolji proizvođači. Bosch nisam probao, a i ne bi. Jurid, Pagid, Ate... Remsu Špansku sam probao, tvrda je dosta, skida se disk, ali dobro koči.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2014, 06:15:43 posle podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Zamena plocica
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2014, 06:20:02 posle podne »
Cini mi se da je ova druga marka bila TRW,Uglavnom nekih 2-4 slova neka skracenica.Bolje onda da uzmem te TRW plocice?
Jos samo kako da znam dal su celjusti od g60 ili su menjani da znam kada budem kupovao plocice?

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Zamena plocica
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2014, 06:29:02 posle podne »
Skini točak i skini čeljušti kao da menjaš pločice, otvori ih skroz i premeri. Čeljušti za disk od 256mm, se otvaraju oko 56mm, a čeljušti za disk od 280mm se otvaraju za, ja mislim, oko 60mm. Skoro sam kod mene menjao, prešao na 280mm, ne sećam se tačno koliko su ove za 256, a ove za 280, nisam nikad ni imao, pa ne znam tačno. Proguglaj malo, videćeš slike na netu, baš se više otvaraju...
TRW bi trebalo da je mekan kao što je Lukas bio, pa ako hoćeš mekše, uzmi. Sačekaj, možda još neko ima neki predlog.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Zamena plocica
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2014, 06:48:42 posle podne »
Znaci koliko sam skontao moram prvo da skinem celjusti da nekupujem napamet plocice.Ako otvara 56 mm onda su celjusti za 258mm disk.A ako otvara 60 mm onda su fabricke celjusti od g60 i u tom slucaju bi morao samo nosace celjusti da promenim kada budem menjao disk.Ako su celjusti od g60 onda idu deblje plocice od 19mm ako nisu onda idu tanje od 16mm.Jel sam dobro skontao?  clap

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Zamena plocica
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2014, 06:58:32 posle podne »
Jesi.... Čak i ako sada imaš čeljušti koje su išle za 256mm, kada budeš stavljao diskove 280mm, nema potrebe da kupuješ veće čeljušti, mogu te stare, ali u tom slučaju, moraš pločice stanjiti na 13mm da bi mogle da stanu.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2014, 07:00:13 posle podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Zamena plocica
« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2014, 07:35:52 posle podne »
Vazi.Hvala kralju.