Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 842845 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6280 poslato: Novembar 13, 2021, 08:32:47 posle podne »
Ta karoserija je za čini mi se 50kg lakša od b7, a preko 100 od b6.. To je odličan odnos nešto izmedju 1.9 i 2.0 suoer izbor.. Jedino što će videti šta je muka sa bojom enterijera..

Van mreže markoricko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: paracin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6281 poslato: Novembar 13, 2021, 09:45:32 posle podne »
Koje je godište i koliko si platio?
Obični su farovi?
2015 14000e obicni farovi ali ima od opreme sve sem koze

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока


Van mreže markoricko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: paracin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6282 poslato: Novembar 13, 2021, 09:46:20 posle podne »
1.6tdi 120ks... jeste ide na dubinsko za neko vreme

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Uh, po meni je 2.0 top za tu karoseriju, no znas kakve su ti potrebe pa ti verovatno radi posao i 1.6. Zdravo da te sluzi, puno kilometara predjenih
120ks ima,zadovoljava nase potrebe

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6283 poslato: Novembar 13, 2021, 10:08:13 posle podne »
Mislim da si ga pretplatio, ali dobro..
Ako si ti zadovoljan sta te briga..

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6284 poslato: Novembar 13, 2021, 10:42:05 posle podne »
1.6tdi 120ks... jeste ide na dubinsko za neko vreme

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Uh, po meni je 2.0 top za tu karoseriju, no znas kakve su ti potrebe pa ti verovatno radi posao i 1.6. Zdravo da te sluzi, puno kilometara predjenih
120ks ima,zadovoljava nase potrebe

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Tvoje potrebe mozda, sve je to individualno. Slazem se sa taksistom, dosta je to para..

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6285 poslato: Novembar 13, 2021, 10:45:51 posle podne »
Ova verzija od 120ks je stvarno korektna pogotovo sa rigoroznim ograničenjima. Vozio sam 1.9 i dva 2.0 sad ovaj 1.6 i mislim da sam kompetentan..

Van mreže markoricko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: paracin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6286 poslato: Novembar 13, 2021, 11:02:32 posle podne »
Kupio sam ga od coveka sto ga znam a on je kupljen nov ovde u Srbiji,tako da auto je bez greske

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6287 poslato: Novembar 13, 2021, 11:08:26 posle podne »
Opušteno ako si ti zadovoljan to nema cenu.

Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6288 poslato: Novembar 24, 2021, 07:18:26 posle podne »
Pozdrav raja, listao sam forum pomocu "search" opcije i trazio nesto o B6 modelu, ali uglavnom sam nailazio na teme gde ljudi predstavljaju svoje ljubimce.

Meni treba savet oko odabira. Resio sam da uzmem pomenuti auto. Do sada sam vozio samo Francuze i iskljucivo benzince. Sada bih dizel motor, a kada vec uzimam dizel mislim da nema boljih motora od Nemaca sto se makar dizela tice. Trebaju mi saveti koji motor (kubikaza-konjaza), mane i prednosti kod 1.9 i kod 2.0
Da bi vam olaksao cisto da znate auto ce mi sluziti za gradsku voznju, jednom godisnje do mora i eventualno jednom dvaput do Austrije. Da li 1.9 od 105 konja zaista dosta manje trose kako sam cuo ili je to samo prica. Koju opremu da gledam, da li je to bitno ili cak i ne, znaci svaki, ali svaki savet mi dobro dodje s obzirom da mi je ovo prvi dizel i prvi Nemac. Planiram da izdvojim oko 4500e samo za auto, ne racunajuci ostale rashode, o tome cemo kada ga pazarim, mislim na sredjivanje. Da budem iskren izbor je bio Passat B6 ili Audi A4. Ali kod audija mi je unutrasnjost kao kod nekog auta 1995 godiste, nekako lose odradjeno i siromasno. Kod pasata je ipak bas fensi i mnogo lepse, kako spolja tako iznutra.
Hvala svima u napred.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6289 poslato: Novembar 24, 2021, 07:27:20 posle podne »
Ja imam jednog 2.0tdi common rail. 140hp, dsg. Uvek bi gledao automatika, sa dsg menjačem imaš i manuelni ako ti se baš menja rucno. najveći problem mi je dpf zbog gradske vožnje, to je verovatno svima i tebe to čeka. Često moram ići na autoput da ga produvam. Inače je sve ostalo savršeno. Vozim ga skoro 4godine. Čitaj malo na mlfree, imaš sve o pasatu

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6290 poslato: Novembar 24, 2021, 07:45:07 posle podne »
Potrošnja je manja kod 1.9, pogotovo BlueMotion. Cijene za održavanje su jako slične, osim što kod 2.0 imaš još zamjenu osovinice uljne pumpe na velikom servisu, ali nemoj da te to odvlači ako se odlučiš za  2.0, ta osovinica sa zamjenom košta nekih 20e, tu cijenu dodaj na cijenu velikog servisa. Gledaj modele bez DPF-a ako ne voziš više puta mjesečno otvorenim putem. Regeneraciju radi svakih 700-1000km, znak da radi regeneraciju je kad podigne obrtaje, a lampica se pali kad je DPF malo više zaprljan. Gledaj da je u nekom većem stepenu opreme, naročito ako ne planiraš duže vremena da ga mijenjaš.

Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6291 poslato: Novembar 24, 2021, 07:51:15 posle podne »
Ja imam jednog 2.0tdi common rail. 140hp, dsg. Uvek bi gledao automatika, sa dsg menjačem imaš i manuelni ako ti se baš menja rucno. najveći problem mi je dpf zbog gradske vožnje, to je verovatno svima i tebe to čeka. Često moram ići na autoput da ga produvam. Inače je sve ostalo savršeno. Vozim ga skoro 4godine. Čitaj malo na mlfree, imaš sve o pasatu

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

Bolje da nisam procitao nista. 😄

Stopa kvarova Vw Passat B6 zavisi od pogonske jedinice. Većina ovih kvarova se uglavnom odnosi na vozila iz prve godine proizvodnje.
1.9 TDI motore. Defekt u softveru. Obavezna nadogradnja softvera.

Najozbiljnije optužbe su na najpopularniju verziju 2.0 TDI, na kome se nakon velike kilometraže javljaju pukotine glave, prerano istrošeni plivajući zamajac i problemi sa uljnom pumpom. Popravke ovih kvarova su , nažalost, veoma skupi.
2,0 TDI Siemens brizgaljke su problematične i često otkazuju, ali ih je menjao Volkswagen o svom trošku u svojim ovlašćenim radionicama. Ova popravka nije uvek bila besplatna, gledala se starost i kilometraža automobila.

Oni koji su se opredelili za 2.0 TDI motor (pumpa-brizgaljka), od 110 KS do 170 KS, mora da se nosi sa takvim kvarovima, kao što su pucanje glave motora (posebno modeli do 2007.), zaglavljivanje turbo punjača, neispravan plivajući zamajac ili pumpa za gorivo.

Potrošnja je manja kod 1.9, pogotovo BlueMotion. Cijene za održavanje su jako slične, osim što kod 2.0 imaš još zamjenu osovinice uljne pumpe na velikom servisu, ali nemoj da te to odvlači ako se odlučiš za  2.0, ta osovinica sa zamjenom košta nekih 20e, tu cijenu dodaj na cijenu velikog servisa. Gledaj modele bez DPF-a ako ne voziš više puta mjesečno otvorenim putem. Regeneraciju radi svakih 700-1000km, znak da radi regeneraciju je kad podigne obrtaje, a lampica se pali kad je DPF malo više zaprljan. Gledaj da je u nekom većem stepenu opreme, naročito ako ne planiraš duže vremena da ga mijenjaš.

Hvala ti na pomoci, samo mi reci sta je to "regeneracija"?
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6292 poslato: Novembar 24, 2021, 07:56:57 posle podne »
To je izgaranje nakupljenih čestica u DPF-u. Ali to projizvođači nazivaju regeneracijim, ali se zapravo ništa ne regeneriše u pravom smislu.

Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6293 poslato: Novembar 24, 2021, 08:17:43 posle podne »
Jel to u prevodu znaci da izadjem na otvoreno i izduvam ga ili...? I da li taj od 105 konja ima sasvim dovoljno snage? Tj jel ima sestu taj od 105 konja?
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6294 poslato: Novembar 24, 2021, 08:23:01 posle podne »
Zato sam i napisao common rail. pumpa dizna je za izbegavanje, ali to se ne podrazumeva za obavezno da će da puca. Verujem da je to manji procenat. Mnogo je mirniji i tiši rad motora sa cm, nego pd.

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6295 poslato: Novembar 24, 2021, 08:26:24 posle podne »
Jel to u prevodu znaci da izadjem na otvoreno i izduvam ga ili...? I da li taj od 105 konja ima sasvim dovoljno snage? Tj jel ima sestu taj od 105 konja?
Ja radim regeneraciju 100km/h u petoj brzini i onda je oko 2100rpm. 30km je dovoljno. Što lošije gorivo, češće pali regeneraciju. Kad sam sipao u Makedoniji jeftin dizel, dok ga nisam potrošio 3 puta mi je palio regeneraciju

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6296 poslato: Novembar 24, 2021, 08:27:41 posle podne »
Zato sam i napisao common rail. pumpa dizna je za izbegavanje, ali to se ne podrazumeva za obavezno da će da puca. Verujem da je to manji procenat. Mnogo je mirniji i tiši rad motora sa cm, nego pd.

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

A kako da znam koji je sa common rail? Po godistu ili...?
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6297 poslato: Novembar 24, 2021, 08:33:49 posle podne »
Po oznaci motora. Mislim da počinje proizvodnja 2.0tdi sa cm motorom od 2008 i imaju 140 i 170ks. Imam negde tabelu pa ću da ti slikam i pošaljem sa svim motorima

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6298 poslato: Novembar 24, 2021, 08:36:59 posle podne »
Najjeftiniji i najpouzdaniji su stari 1.9 pd motori do 2003. Od 2005 svi imaju dpf, od 2009 je CR motor.

Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6299 poslato: Novembar 24, 2021, 09:00:42 posle podne »
Nemam za to godiste, skuplji su. Videcu na sta naletim na oglase, bitno da je odrzvavan bio 1.9 ili 2.0
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.