Autor Tema: glava 16v?  (Pročitano 1982 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zlatko

  • VW Početnik
  • Poruke: 134
  • Lokacija: velika plana
  • Karma: +7/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado 16v
glava 16v?
« poslato: Februar 07, 2010, 03:54:44 posle podne »
pukla mi je glava na dvojku 1.6td angry2 badmood.e sad kad vec moram da je menjam palo mi je na pamet (verovatno cu da ispadnem 99% glup ali ajd sad) da li moze da se "metne" neka sa 16 ventila?standardnu glavu sam vec nasao za 50e.ali ako bi mogla ova to bi bilo vrlo lepo.iskreno nisam cuo da je to neko uradio al reko da pitam.  mahac
zasto ajkula nema rogove.........pa koj ce joj k...c.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: glava 16v?
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2010, 04:30:22 posle podne »
Ja koliko znam ne postoji vw glava 16v za dizela, tj. mozda je 16v sad na ovom novom 1,6 agregatu sto ugradjuju u mk6, ali i to ne verujem. U svakom slucaju i da jeste, kostace vise od celog motora da tako nesto odradis  bicedobro

Van mreže zlatko

  • VW Početnik
  • Poruke: 134
  • Lokacija: velika plana
  • Karma: +7/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado 16v
Odg: glava 16v?
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2010, 06:51:15 posle podne »
ma kakvi ta od mk6 elektronika,kanali i ostala cudesa nema sanse.mislio sam nesto starije mozda od nekog audia.   
zasto ajkula nema rogove.........pa koj ce joj k...c.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: glava 16v?
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2010, 06:59:41 posle podne »
Nema, sve ti je isto, eventualno mozes da stavis glavu od dvojke 1.6 sa intercoolerom, ona ima ostrije bregaste  coilleo2tj

Van mreže zlatko

  • VW Početnik
  • Poruke: 134
  • Lokacija: velika plana
  • Karma: +7/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado 16v
Odg: glava 16v?
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2010, 09:47:49 posle podne »
nisam znao da ima razlike u glavi mislio sam samo pumpa, dizne i ic boodala. kad ono i kao sportska bregasta.pa moze sto da ne sigurno ce pre i duze da drzi ventile otvorene.ajd da potrazim nju te dvojke su malo redje ali ima ih.sve u svemu lepo sam rekao da cu da ispadnem glup bonk. ali sve mi se cini da sam negde video lika koji je od neke alfe 16v ubacio u mk2 td.bem li ga nema veze to mu je sto mu je beer   
zasto ajkula nema rogove.........pa koj ce joj k...c.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: glava 16v?
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2010, 11:34:05 posle podne »
To iz alfe ne znam stvarno, ali moguce da ta glava ima i komp, i imalo bi tu mnogo vise zajebancija...

Ja inace imam td sa ic-om, nisam siguran da se glava nesto razlikuje, ali ima ostriju bregastu. Medjutim neces ti samo tom bregastom dobiti razliku od 10 konja koja ima izmedju ta 2 motora, jer razlicite su i turbine i naravno intekuler  ;)

Van mreže zlatko

  • VW Početnik
  • Poruke: 134
  • Lokacija: velika plana
  • Karma: +7/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado 16v
Odg: glava 16v?
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2010, 03:33:14 posle podne »
ma znam za toliko ;). nisam znao da je bregasta drugacija.mada sam i sa ovim motorom dosta postigao.stavljen ic,boostcontroler jedino sto sam morao podosta da odvrnem gorivo na pumpi pa ima malo vecu potrosnju 7-9l ali ide ko nezdrav driving. lollol tako i trajao lollol lollol lollol lollol lollol.stavicu ovu koju sam nasao posto u subotu odlazim u francusku pa ako zaradim neki moj radicu ga komplet sve sto mi padne na pamet ipak su to investicije za bilo koji ozbiljniji rad mahac   
zasto ajkula nema rogove.........pa koj ce joj k...c.